Články / Seriály / / KlipyTipy

KlipyTipy: emozpěv - Po noži

KlipyTipy: emozpěv - Po noži

Anna Mašátová | Články / Seriály / / KlipyTipy | 06.10.2016

Po dvou letech přichází písničkářská dvojice Ondřej Vratislav Vyšehradský a Martin Drahoňovský, vystupující pod názvem emozpěv, s novým albem. Z Hebkých bolestí odkrývají v exkluzivní premiéře první videoklip Po noži.

Hebké bolesti vznikaly pod vedením producenta Borise Carloffa. Zahrnuje devět písní s nečekanými vyústěními radostných i neveselých životních příběhů.


Podobnost novinky se starším klipem Svár z eponymní debutové desky není náhodná. Emozpěv písní Po noži na předchozí tvorbu vědomě navazuje, skladby jsou si ostatně i tematicky podobné - opět se pracuje s tématikou nefunkčního partnerského vztahu, z kterého se nelze jednoduše vyvázat. Na pozadí tvrdé práce se donekonečna opakuje až příliš častý cyklus láska-hádka-nenávist.

Natáčelo se v neobvyklém prostředí kovářské dílny. "Nápad vznikl poměrně dost spontánně a během několika dnů se realizovalo nabírání záběrů. Za kamerou stál Ondřej Bauer, střih obstarala Zuzana Staregová, která s námi spolupracovala již na Sváru, v klipu vystupuje umělecký kovář Václav Nikendey. Je fascinující pozorovat, jak na kovadlině vznikají subtilní a propracované kousky, ten kontrast křehkosti a síly,” přibližuje vznik videa Drahoňovský.

“Nezastíráme, že si nesmírně vážíme řemesla. Obdivujeme ty, kteří umí svýma rukama vytvořit něco hezkého a užitečného. V době nárůstu kancelářských zaměstnání chceme ukázat, že tu takoví lidé jsou“, dodává k výběru lokace Vyšehradský.

Hebké bolesti vycházejí 14. října 2016 na domácím labelu Tranzistor v distribuci firmy Supraphon. Již teď si ale můžete Hebké bolesti předobjednat na webu. Křest proběhne 22. listopadu v pražském Café V lese.

Info

emozpěv
Hebké bolesti, datum vydání 14. října 2016
label Tranzistor
www.emozpev.cz
www.facebook.com/emozpev

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

KlipyTipy: Ptakh_Jung - Monika

redakce 11.03.2020

Krátký film autenticky popisuje život ukrajinské mládeže. Tedy večírky s kamarády, alkoholem a drogami.

KlipyTipy: Chelsea Wolfe - Highway

redakce 07.03.2020

"Další město, další den," zpívá Chelsea Wolfe ve skladbě Highway. A předtím, než se zase vydá na evropskou tour, pouští do světa i videoklip k ní.

KlipyTipy: Bookie Baker - Autumn Wind

redakce 25.01.2020

Kapela obsadila do hlavních rolí klipu známého novelistu Marka Slouku se synem Zackem.

KlipyTipy: Ginny Andro – So Far OK

redakce 23.01.2020

Na své novince Ginny oproti debutu výrazně zvážněl a v písni se dotýká rape culture, zneužívání a domácího násilí.

KlipyTipy: Ogrom Circus – Callow Man

redakce 22.01.2020

Kachličky, potrubí a Ogrom Circus. Hudba se promítla do cihelných zdí a utkvěla na záznamu videokamery.

KlipyTipy: Balthazar - Wrong Vibration

redakce 31.01.2019

Novinka belgických Balthazar je zároveň deskou měsíce aktuálního Full Moonu. K songu Wrong Vibration navíc přidávají klip.

KlipyTipy: Moonshye - Feathers

redakce 25.01.2019

Moonshye je sólová zpěvačka původem z Beskyd momentálně žije a tvoří v srdci Polska. Singl Feathers doprovází videoklipem.

KlipyTipy: Acute Dose - Metal Gear

redakce 19.01.2019

Metal nemetal? Po loňském klipu k sonu Fishes přichází brněnská čtveřice Acute Dose s čerstvým vizuálem Metal Gear.

KlipyTipy: Isama Zing - Vasectomia (live)

redakce 23.12.2018

Zpátky na Slovensko. Ale také zpátky do Kabinetu Múz, kam vyrazil talent z elektronické, post-klubové scény, Isama Zing.

KlipyTipy: Pris - Svítání

redakce 16.12.2018

V původním klipu k písničce Svítání se objevuje hned několik povědomých tváří české veřejnoprávní i undergroundové scény.