Články / Seriály / / KlipyTipy

KlipyTipy: Guy Mintus Trio - Can You Tell the Difference?

KlipyTipy: Guy Mintus Trio - Can You Tell the Difference?

Anna Mašátová | Články / Seriály / / KlipyTipy | 14.01.2017

Mladý izraelský pianista Guy Mintus, jehož mělo pražské publikum možnost zhlédnout již třikrát, představuje nový klip a zároveň single z připravovaného debutu Guy Mintus Tria s názvem A Home in Between. Trio tvoří Mintus, bubeník Philippe Lemm a kontrabasista Tamir Shmerling.

Působivý klip s názvem Can You Tell the Difference ukazuje možnosti mírumilovného soužití i nesmyslnosti předsudků vůči odlišené barvě kůže či náboženskému vyznání.


„Loni v létě jsme se spolu s českým režisérem Jakubem Cermaquem vydali na cestu. Navštívili jsme pět míst v Izraeli, které naplňují myšlenku soužití. V každé lokalitě jsme přehráli píseň „Our journey together“ (Naše společná cesta), která byla napsána jako projev naděje uvnitř těžké situace léta 2014 v Izraeli. Nejrůznější interakce a ohlasy, které jsme během cesty zažili, se staly náplní zmíněného videa. Během naší návštěvy v Abu Gosh, Ramle, Zefatu, Be´er Shevě a Kfar Kara, jsme nafilmovali na sto dětí z nejrůznějšího zázemí a prostředí. Tyto portréty jsou součástí videa, stejně jako dětské kresby, které Jakub oživil,“ uvádí ke klipu sám Mintus.

Mintus, jeden z nejzajímavějších mladých jazzových talentů současnosti, žije v New Yorku. Kromě mnoha spoluprací je také součástí Off Lines Project.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Premiéra: Bolehlav - Anxieta

redakce 03.06.2021

Dubstep, breakcore, metal i noise a industrial, elektronické hračky a kytara. Bolehlav představuje druhé video a uzavírá jednu etapu.

Premiéra: Hello Marcel - Píva

redakce 31.05.2021

Klip Píva, který se natáčel v pražském klubu Rock Café, sice vychází z neveselé situace, ale smutný - jak je skupině Hello Marcel vlastní - příliš není. Realita se tlačí…

Premiéra: February představují environmentální baladu Scolytinae

redakce 06.05.2021

February představují environmentální baladu Scolytinae, inspirovanou kůrovcovou kalamitou.

KlipyTipy: Sebe - Pocta Mikeovi T

waghiss666 24.09.2020

Tentokrát country-rapové duo Sebe přichází po krátké pauze s dalším singlem. Zavzpomínejte na vzácně klidné časy letošního léta a poctěte Mikea T.

KlipyTipy: The Membranes – The City Is an Animal (Nature Is Its Slave)

Michal Pařízek 27.05.2020

K albu What Nature Gives… Nature Takes Away vzniklo klipů již několik, tentokrát Membranes vsadili na totální minimal – iPhone, skutr a světla velkoměsta.

KlipyTipy: Syntia Rose - Cold Water

redakce 20.03.2020

Frida Blomberg Håvardstun a Magdaléna Manderlová aka Syntia Rose chystají na jaro nové EP. Tohle je jedna z prvních ochutnávek.

KlipyTipy: Ptakh_Jung - Monika

redakce 11.03.2020

Krátký film autenticky popisuje život ukrajinské mládeže. Tedy večírky s kamarády, alkoholem a drogami.

KlipyTipy: Chelsea Wolfe - Highway

redakce 07.03.2020

"Další město, další den," zpívá Chelsea Wolfe ve skladbě Highway. A předtím, než se zase vydá na evropskou tour, pouští do světa i videoklip k ní.

KlipyTipy: Bookie Baker - Autumn Wind

redakce 25.01.2020

Kapela obsadila do hlavních rolí klipu známého novelistu Marka Slouku se synem Zackem.

KlipyTipy: Ginny Andro – So Far OK

redakce 23.01.2020

Na své novince Ginny oproti debutu výrazně zvážněl a v písni se dotýká rape culture, zneužívání a domácího násilí.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace