Články / Seriály / / KlipyTipy

KlipyTipy: Jindra Holubec y Amigos - Jukebox

KlipyTipy: Jindra Holubec y Amigos - Jukebox

Richard Kutěj | Články / Seriály / / KlipyTipy | 19.04.2016

Totálně opilý kamarád, kterého potkal v jedné z bruntálských hospod poté, co ten přistihl svého syna v posteli s jeho kamarádem. To byl základ nápadu na klip k písni Jukebox, který v premiéře uvádí bruntálský muzikant a bard, jehož současná hudební poloha nese název Jindra Holubec Y Amigos.

„Toho kámoše to tehdy opravdu vzalo. Dali jsme si pár panáků a on mě pak požádal, ať něco pustím v jukeboxu. To bylo to nejmenší, co jsem pro něj mohl udělat. Jenže jsem úplně bez přemýšlení a shodou náhod pustil Under Presure od Queen, jejichž zpěvák Freddie Mercury byl rovněž homosexuál. Mně to ani nenapadlo, ale kámoš začal po pár sekundách řvát, že se ho to dotklo a že si z něj dělám srandu. No a ve mě ta historka nějak zůstala a nakonec mě inspirovala i k novému klipu,“ vypráví Jindra Holubec.

Své klipy točí a vymýšlí spolu s bratrem, ženou Pavlou a dalšími spolupracovníky. „Vymyslíme to, probereme a protřepeme a pak oslovíme nějakého kámoše, co má zkušenosti s točením. Nejvíce náročné je všechno domluvit tak, aby jsme se celý tým v daný den sešli včas na určeném místě. Pak už to musí být hlavně pořádná party a každý si to musí užít, protože točit nějaké pseudointelektuální podělané prudy, to by nás nebavilo,“ dodává Jindra Holubec k filmovému zpracování svých songů.


Jindra Holubec ovšem nejen točí. S Y Amigos ho můžete vidět třeba 28. dubna v ostravském klubu Fabric, kde zahraje ve vybrané hiphopové společnosti Penerů strýčka Homeboye, LA4 a Indyho. „Plánujeme i koncerty na Slovensku a v Polsku, no a pomali děláme na další desce,“ loučí se bruntálským slangem jeden z nejosobitějších hudebníků naší scény.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Premiéra: Bolehlav - Anxieta

redakce 03.06.2021

Dubstep, breakcore, metal i noise a industrial, elektronické hračky a kytara. Bolehlav představuje druhé video a uzavírá jednu etapu.

Premiéra: Hello Marcel - Píva

redakce 31.05.2021

Klip Píva, který se natáčel v pražském klubu Rock Café, sice vychází z neveselé situace, ale smutný - jak je skupině Hello Marcel vlastní - příliš není. Realita se tlačí…

Premiéra: February představují environmentální baladu Scolytinae

redakce 06.05.2021

February představují environmentální baladu Scolytinae, inspirovanou kůrovcovou kalamitou.

KlipyTipy: Sebe - Pocta Mikeovi T

waghiss666 24.09.2020

Tentokrát country-rapové duo Sebe přichází po krátké pauze s dalším singlem. Zavzpomínejte na vzácně klidné časy letošního léta a poctěte Mikea T.

KlipyTipy: The Membranes – The City Is an Animal (Nature Is Its Slave)

Michal Pařízek 27.05.2020

K albu What Nature Gives… Nature Takes Away vzniklo klipů již několik, tentokrát Membranes vsadili na totální minimal – iPhone, skutr a světla velkoměsta.

KlipyTipy: Syntia Rose - Cold Water

redakce 20.03.2020

Frida Blomberg Håvardstun a Magdaléna Manderlová aka Syntia Rose chystají na jaro nové EP. Tohle je jedna z prvních ochutnávek.

KlipyTipy: Ptakh_Jung - Monika

redakce 11.03.2020

Krátký film autenticky popisuje život ukrajinské mládeže. Tedy večírky s kamarády, alkoholem a drogami.

KlipyTipy: Chelsea Wolfe - Highway

redakce 07.03.2020

"Další město, další den," zpívá Chelsea Wolfe ve skladbě Highway. A předtím, než se zase vydá na evropskou tour, pouští do světa i videoklip k ní.

KlipyTipy: Bookie Baker - Autumn Wind

redakce 25.01.2020

Kapela obsadila do hlavních rolí klipu známého novelistu Marka Slouku se synem Zackem.

KlipyTipy: Ginny Andro – So Far OK

redakce 23.01.2020

Na své novince Ginny oproti debutu výrazně zvážněl a v písni se dotýká rape culture, zneužívání a domácího násilí.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace