Články / Seriály / / KlipyTipy

KlipyTipy: Moonshye - Feathers

KlipyTipy: Moonshye - Feathers

redakce | Články / Seriály / / KlipyTipy | 25.01.2019

Moonshye je sólová zpěvačka původem z Beskyd momentálně žije a tvoří v postindustriálním městě v srdci Polska – Lodži. Přesvědčivá, přirozená, s nezvyklou barvou hlasu. Na písničkářské scéně je novým zjevením, které se vymyká současným žánrovým stereotypům a trendům. Ve své hudbě je otevřená různým výrazovým prostředkům, v textech využívá zvukových charakteristik několika jazyků – převážně angličtiny, ale také češtiny a polštiny.

Videoklipem Feathers vtahuje posluchače do svého magického světa, v němž se stírají hranice viditelné reality a prožívaných emocí. S hudbou koresponduje vizuální provedení, které snoubí jednoduchý symbolický příběh s barevnými obrazovými vrstvami. Autenticita zpěvu, obraz i text odkazují k hledání krásy, kterou vystihují dvě zdánlivě protichůdné charakteristiky: neuchopitelná prchavost i nepomíjející hloubka.

Nahrávka vznikla v mekce polských písničkářů – ve městě Opole – ve studiu Jarka Shadoka, který dokázal maximálně využít potenciálu živého zpěvu Moonshye a celý základ písně je nahrán na „jeden zátah“ - kytara i hlas současně. Posluchač tak může mít obdobný dojem jako na koncertech, při nichž se zpěvačka doprovází na kytaru a svůj hlas vrství pomocí looperu.

Info

Moonshye
fb interpreta

Foto © Dominika Strobel

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články