Články / Seriály / / KlipyTipy

KlipyTipy: Moonshye - Feathers

KlipyTipy: Moonshye - Feathers

redakce | Články / Seriály / / KlipyTipy | 25.01.2019

Moonshye je sólová zpěvačka původem z Beskyd momentálně žije a tvoří v postindustriálním městě v srdci Polska – Lodži. Přesvědčivá, přirozená, s nezvyklou barvou hlasu. Na písničkářské scéně je novým zjevením, které se vymyká současným žánrovým stereotypům a trendům. Ve své hudbě je otevřená různým výrazovým prostředkům, v textech využívá zvukových charakteristik několika jazyků – převážně angličtiny, ale také češtiny a polštiny.

Videoklipem Feathers vtahuje posluchače do svého magického světa, v němž se stírají hranice viditelné reality a prožívaných emocí. S hudbou koresponduje vizuální provedení, které snoubí jednoduchý symbolický příběh s barevnými obrazovými vrstvami. Autenticita zpěvu, obraz i text odkazují k hledání krásy, kterou vystihují dvě zdánlivě protichůdné charakteristiky: neuchopitelná prchavost i nepomíjející hloubka.

Nahrávka vznikla v mekce polských písničkářů – ve městě Opole – ve studiu Jarka Shadoka, který dokázal maximálně využít potenciálu živého zpěvu Moonshye a celý základ písně je nahrán na „jeden zátah“ - kytara i hlas současně. Posluchač tak může mít obdobný dojem jako na koncertech, při nichž se zpěvačka doprovází na kytaru a svůj hlas vrství pomocí looperu.

Info

Moonshye
fb interpreta

Foto © Dominika Strobel

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Premiéra: Bolehlav - Anxieta

redakce 03.06.2021

Dubstep, breakcore, metal i noise a industrial, elektronické hračky a kytara. Bolehlav představuje druhé video a uzavírá jednu etapu.

Premiéra: Hello Marcel - Píva

redakce 31.05.2021

Klip Píva, který se natáčel v pražském klubu Rock Café, sice vychází z neveselé situace, ale smutný - jak je skupině Hello Marcel vlastní - příliš není. Realita se tlačí…

Premiéra: February představují environmentální baladu Scolytinae

redakce 06.05.2021

February představují environmentální baladu Scolytinae, inspirovanou kůrovcovou kalamitou.

KlipyTipy: Sebe - Pocta Mikeovi T

waghiss666 24.09.2020

Tentokrát country-rapové duo Sebe přichází po krátké pauze s dalším singlem. Zavzpomínejte na vzácně klidné časy letošního léta a poctěte Mikea T.

KlipyTipy: The Membranes – The City Is an Animal (Nature Is Its Slave)

Michal Pařízek 27.05.2020

K albu What Nature Gives… Nature Takes Away vzniklo klipů již několik, tentokrát Membranes vsadili na totální minimal – iPhone, skutr a světla velkoměsta.

KlipyTipy: Syntia Rose - Cold Water

redakce 20.03.2020

Frida Blomberg Håvardstun a Magdaléna Manderlová aka Syntia Rose chystají na jaro nové EP. Tohle je jedna z prvních ochutnávek.

KlipyTipy: Ptakh_Jung - Monika

redakce 11.03.2020

Krátký film autenticky popisuje život ukrajinské mládeže. Tedy večírky s kamarády, alkoholem a drogami.

KlipyTipy: Chelsea Wolfe - Highway

redakce 07.03.2020

"Další město, další den," zpívá Chelsea Wolfe ve skladbě Highway. A předtím, než se zase vydá na evropskou tour, pouští do světa i videoklip k ní.

KlipyTipy: Bookie Baker - Autumn Wind

redakce 25.01.2020

Kapela obsadila do hlavních rolí klipu známého novelistu Marka Slouku se synem Zackem.

KlipyTipy: Ginny Andro – So Far OK

redakce 23.01.2020

Na své novince Ginny oproti debutu výrazně zvážněl a v písni se dotýká rape culture, zneužívání a domácího násilí.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace