Články / Seriály / / KlipyTipy

KlipyTipy: Nitai Hershkovits - Satellite Dish

KlipyTipy: Nitai Hershkovits - Satellite Dish

Anna Mašátová | Články / Seriály / / KlipyTipy | 26.05.2016

Brilantní izraelský pianista Nitai Hershkovits, českému publiku dobře známému díky spolupráci s Avishaiem Cohenem, představuje klip Satellite Dish ze sólového debutu I Asked You A Question.

Po boku slavného kontrabasisty strávil čtyři roky, během kterých natočili natočili alba Duende (2012), Almah (2013) a From Darkness (2015). Na podzim minulého roku oznámil Hershkovits odchod na sólovou dráhu, přestěhoval se do Států a nedlouho před svými únorovými osmadvacátými narozeninami si nadělil první samostatnou desku. Na žánrově pestré nahrávce vzniklé mezi New Yorkem a Tel Avivem, se Nitai ukazuje také jako zdatný klarinetista, zpěvák, textař a skladatel.

„Výsledek je přesně takový, jaký jsem chtěl – hudební nápady, rozvíjející se do příběhu, zachycující živelnost každého muzikanta podílejícího se na nahrávce. V posledních měsících jsem byl v blízkosti velmi osobitých hudebníků, tvořících muziku odlišným způsobem, a poslouchal nejrůznější žánry – africkou hudbu, beatovou, indie-elektro, pop, klasiku i jazz, což mě nepochybně ovlivnilo,“ přibližuje vznik desky autor. Ten si ke spolupráci na ní přizval producenta z beatové scény Yuvala Havkina aka Rejoicera a množství hostů. Kytaristu Kurta Rosenwinkela, bubeníka Amira Breslera, multiinstrumentalistu Yogeva Glusman, kolegu z Cohenova tria, bubeníka Daniela Dora nebo zpěvačku Georgiu Anne Muldrow, jejíž vokál je slyšet i v prvním klipu k písni Satellite Dish.


„Georgia Anne má přesně ten zkažený, jazzový hlas, který jsem potřeboval. Výsledný tvar skladby přišel až po mnoha různých verzích. Co začalo jako burácivá instrumentálka s hromadou synťáků, vyústilo v podstatě v baladu s pianem, houslemi a úchvatným Georginým vokálem. Vizualizace Fimiho Shlicka a výkon Shiry Gevy skvěle vyjádřily hořko-sladkou podstatu písně.“

Info

Nitai Hershkovits - I Asked You A Question
Vydáno 8.2. 2016, Raw Tapes
www.nitaihershkovits.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

KlipyTipy: The Membranes – The City Is an Animal (Nature Is Its Slave)

Michal Pařízek 27.05.2020

K albu What Nature Gives… Nature Takes Away vzniklo klipů již několik, tentokrát Membranes vsadili na totální minimal – iPhone, skutr a světla velkoměsta.

KlipyTipy: Ptakh_Jung - Monika

redakce 11.03.2020

Krátký film autenticky popisuje život ukrajinské mládeže. Tedy večírky s kamarády, alkoholem a drogami.

KlipyTipy: Chelsea Wolfe - Highway

redakce 07.03.2020

"Další město, další den," zpívá Chelsea Wolfe ve skladbě Highway. A předtím, než se zase vydá na evropskou tour, pouští do světa i videoklip k ní.

KlipyTipy: Bookie Baker - Autumn Wind

redakce 25.01.2020

Kapela obsadila do hlavních rolí klipu známého novelistu Marka Slouku se synem Zackem.

KlipyTipy: Ginny Andro – So Far OK

redakce 23.01.2020

Na své novince Ginny oproti debutu výrazně zvážněl a v písni se dotýká rape culture, zneužívání a domácího násilí.

KlipyTipy: Ogrom Circus – Callow Man

redakce 22.01.2020

Kachličky, potrubí a Ogrom Circus. Hudba se promítla do cihelných zdí a utkvěla na záznamu videokamery.

KlipyTipy: Balthazar - Wrong Vibration

redakce 31.01.2019

Novinka belgických Balthazar je zároveň deskou měsíce aktuálního Full Moonu. K songu Wrong Vibration navíc přidávají klip.

KlipyTipy: Moonshye - Feathers

redakce 25.01.2019

Moonshye je sólová zpěvačka původem z Beskyd momentálně žije a tvoří v srdci Polska. Singl Feathers doprovází videoklipem.

KlipyTipy: Acute Dose - Metal Gear

redakce 19.01.2019

Metal nemetal? Po loňském klipu k sonu Fishes přichází brněnská čtveřice Acute Dose s čerstvým vizuálem Metal Gear.

KlipyTipy: Isama Zing - Vasectomia (live)

redakce 23.12.2018

Zpátky na Slovensko. Ale také zpátky do Kabinetu Múz, kam vyrazil talent z elektronické, post-klubové scény, Isama Zing.