Články / Seriály / / KlipyTipy

KlipyTipy: Places – Goodbye to Me (Traveller)

KlipyTipy: Places – Goodbye to Me (Traveller)

redakce | Články / Seriály / / KlipyTipy | 08.11.2017

Places se po necelých dvou letech od dokončení debutu vrátili do studia za účelem ukojení potřeby nahrát novou hudbu. Od vydání alba Distant Edges se kapela dle vlastních slov přestala bát a začala k tvorbě přistupovat s větší otevřeností.

Výsledkem je více snových ploch, více hluku, více gradace, na koncertech písně v mnoha případech volně plynou, jedna se přelévá do druhé bez přerušování. Places to dokazují aktuálním singlem Goodbye To Me (Traveller), který podle nich rozpoutává o něco větší zvukovou bouřku, než jejich dosud nejvygradovanější studiová nahrávka 4AM z jejich albového debutu.


Kapela si ale i nadále si stojí za tím, že se nesnaží patřit do žádné hudební škatulky. „Podle někoho hrajeme postrock, někdo mi říkal, že naživo je to skoro noise, jiný zase, že shoegaze. Možná bude lepší nechat je všechny při tom a dělat to dál bez ohledů na hudební žánry. Teď nás to baví takhle, tak to děláme takhle“, říká Marcyn, bubeník kapely. Nový singl podle něj patří mezi nejsilnější písně v repertoáru Places. Zvukoví inženýři zůstali stejní jako u debutu - Tomáš Neuwerth se ujal produkce i mixu, mastering byl svěřen do rukou Steva Kitche, který jej provedl ve svém studiu Audiomaster v anglickém Devonu.

Places i přesto v mnoha ohledech volí DIY přístup: video natočil a zpracoval kytarista kapely Jakub Vašíček, o artwork se postaral Marcyn. Koncertní aktivita kapely se stále rozšiřuje, kromě účasti na nejrůznějších akcích u nás, ať už se jedná o klubové noci nebo letní festivaly, zrealizuje svůj druhý výjezd za hranice ČR. Poprvé se kapela vydala do Berlína na vlastní pěst, nyní se jedná o dva výměnné koncerty ve spolupráci Sound Czech – Connect. S rakouskými kapelami Tenta a Aramboa se nejdříve představí v sobotu 11. listopadu v pražském Café v lese a 21. listopadu ve vídeňském klubu Das Bach.

Info

Live: Places
Support: Tenta (at) & Aramboa (at)
11. 11. 2017 19:30
Café V lese, Praha
www.facebook.com/events/123225508390007
www.placesmusic.bandcamp.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Premiéra: Bolehlav - Anxieta

redakce 03.06.2021

Dubstep, breakcore, metal i noise a industrial, elektronické hračky a kytara. Bolehlav představuje druhé video a uzavírá jednu etapu.

Premiéra: Hello Marcel - Píva

redakce 31.05.2021

Klip Píva, který se natáčel v pražském klubu Rock Café, sice vychází z neveselé situace, ale smutný - jak je skupině Hello Marcel vlastní - příliš není. Realita se tlačí…

Premiéra: February představují environmentální baladu Scolytinae

redakce 06.05.2021

February představují environmentální baladu Scolytinae, inspirovanou kůrovcovou kalamitou.

KlipyTipy: Sebe - Pocta Mikeovi T

waghiss666 24.09.2020

Tentokrát country-rapové duo Sebe přichází po krátké pauze s dalším singlem. Zavzpomínejte na vzácně klidné časy letošního léta a poctěte Mikea T.

KlipyTipy: The Membranes – The City Is an Animal (Nature Is Its Slave)

Michal Pařízek 27.05.2020

K albu What Nature Gives… Nature Takes Away vzniklo klipů již několik, tentokrát Membranes vsadili na totální minimal – iPhone, skutr a světla velkoměsta.

KlipyTipy: Syntia Rose - Cold Water

redakce 20.03.2020

Frida Blomberg Håvardstun a Magdaléna Manderlová aka Syntia Rose chystají na jaro nové EP. Tohle je jedna z prvních ochutnávek.

KlipyTipy: Ptakh_Jung - Monika

redakce 11.03.2020

Krátký film autenticky popisuje život ukrajinské mládeže. Tedy večírky s kamarády, alkoholem a drogami.

KlipyTipy: Chelsea Wolfe - Highway

redakce 07.03.2020

"Další město, další den," zpívá Chelsea Wolfe ve skladbě Highway. A předtím, než se zase vydá na evropskou tour, pouští do světa i videoklip k ní.

KlipyTipy: Bookie Baker - Autumn Wind

redakce 25.01.2020

Kapela obsadila do hlavních rolí klipu známého novelistu Marka Slouku se synem Zackem.

KlipyTipy: Ginny Andro – So Far OK

redakce 23.01.2020

Na své novince Ginny oproti debutu výrazně zvážněl a v písni se dotýká rape culture, zneužívání a domácího násilí.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace