Články / Seriály / / KlipyTipy

KlipyTipy: Places – Goodbye to Me (Traveller)

KlipyTipy: Places – Goodbye to Me (Traveller)

redakce | Články / Seriály / / KlipyTipy | 08.11.2017

Places se po necelých dvou letech od dokončení debutu vrátili do studia za účelem ukojení potřeby nahrát novou hudbu. Od vydání alba Distant Edges se kapela dle vlastních slov přestala bát a začala k tvorbě přistupovat s větší otevřeností.

Výsledkem je více snových ploch, více hluku, více gradace, na koncertech písně v mnoha případech volně plynou, jedna se přelévá do druhé bez přerušování. Places to dokazují aktuálním singlem Goodbye To Me (Traveller), který podle nich rozpoutává o něco větší zvukovou bouřku, než jejich dosud nejvygradovanější studiová nahrávka 4AM z jejich albového debutu.


Kapela si ale i nadále si stojí za tím, že se nesnaží patřit do žádné hudební škatulky. „Podle někoho hrajeme postrock, někdo mi říkal, že naživo je to skoro noise, jiný zase, že shoegaze. Možná bude lepší nechat je všechny při tom a dělat to dál bez ohledů na hudební žánry. Teď nás to baví takhle, tak to děláme takhle“, říká Marcyn, bubeník kapely. Nový singl podle něj patří mezi nejsilnější písně v repertoáru Places. Zvukoví inženýři zůstali stejní jako u debutu - Tomáš Neuwerth se ujal produkce i mixu, mastering byl svěřen do rukou Steva Kitche, který jej provedl ve svém studiu Audiomaster v anglickém Devonu.

Places i přesto v mnoha ohledech volí DIY přístup: video natočil a zpracoval kytarista kapely Jakub Vašíček, o artwork se postaral Marcyn. Koncertní aktivita kapely se stále rozšiřuje, kromě účasti na nejrůznějších akcích u nás, ať už se jedná o klubové noci nebo letní festivaly, zrealizuje svůj druhý výjezd za hranice ČR. Poprvé se kapela vydala do Berlína na vlastní pěst, nyní se jedná o dva výměnné koncerty ve spolupráci Sound Czech – Connect. S rakouskými kapelami Tenta a Aramboa se nejdříve představí v sobotu 11. listopadu v pražském Café v lese a 21. listopadu ve vídeňském klubu Das Bach.

Info

Live: Places
Support: Tenta (at) & Aramboa (at)
11. 11. 2017 19:30
Café V lese, Praha
www.facebook.com/events/123225508390007
www.placesmusic.bandcamp.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

KlipyTipy: Balthazar - Wrong Vibration

redakce 31.01.2019

Novinka belgických Balthazar je zároveň deskou měsíce aktuálního Full Moonu. K songu Wrong Vibration navíc přidávají klip.

KlipyTipy: Moonshye - Feathers

redakce 25.01.2019

Moonshye je sólová zpěvačka původem z Beskyd momentálně žije a tvoří v srdci Polska. Singl Feathers doprovází videoklipem.

KlipyTipy: Acute Dose - Metal Gear

redakce 19.01.2019

Metal nemetal? Po loňském klipu k sonu Fishes přichází brněnská čtveřice Acute Dose s čerstvým vizuálem Metal Gear.

KlipyTipy: Isama Zing - Vasectomia (live)

redakce 23.12.2018

Zpátky na Slovensko. Ale také zpátky do Kabinetu Múz, kam vyrazil talent z elektronické, post-klubové scény, Isama Zing.

KlipyTipy: Pris - Svítání

redakce 16.12.2018

V původním klipu k písničce Svítání se objevuje hned několik povědomých tváří české veřejnoprávní i undergroundové scény.

KlipyTipy: Manon meurt - LXXVIII (live)

redakce 11.12.2018

Přílivy krásy a hluku, které rozpoutali Manon meurt na svém koncertě v Kabinetu Múz v Brně, nemohly zůstat bez záznamu.

KlipyTipy: The Ills - Elsker (live)

redakce 06.12.2018

Fair Price Music vyrazili na koncert do Kabinetu Múz v Brně. The Ills dávají Elsker naživo, světla, stíny, basy, lásky.

KlipyTipy: Zvíře jménem Podzim - Horizont

redakce 23.11.2018

Jedná se o zatím nejambicióznější audiovizuální počin, do kterého se hudební projekt v čele s Jakubem Königem pustil.

KlipyTipy: YM - Garáž

redakce 19.11.2018

Po videoklipu Antidepresiva nyní YM přichází s klipem ke skladbě Garáž. Jako bonus pochází z country alba Lorenzovi hoši.

KlipyTipy: Ľudové Mladistvá - Hlaše

redakce 15.11.2018

Slovenský hudební projekt Ľudové Mladistvá přichází po sérii koncertů i s čerstvým, tajemným videoklipem k songu Hlaše.