Články / Seriály / / KlipyTipy

KlipyTipy: Primal Scream - Where The Light Gets In

KlipyTipy: Primal Scream - Where The Light Gets In

Anna Mašátová | Články / Seriály / / KlipyTipy | 02.02.2016

Kromě pravidelných postů Bobbyho Gillespieho na sociální sítě nebylo o Primal Scream v poslední době zrovna slyšet. To se brzy změní. Kapela vydává 18. března na svém labelu First International jedenáctou studiovku s názvem Chaosmosis.

Album vznikalo v Londýně, New Yorku a Stockholmu, nepřekvapivě bylo napsáno a produkováno právě Gillespiem a Andrewem Innesem. Výsledkem je - dle kapely - nejsvěžejší zvuk v historii Primal Scream.


Chaosmosis obsahuje desítku písní (Trippin’ on Your Love, (Feeling Like A) Demon Again, Private Wars , Carnival Of Fools aj.) v pestré emoční škále od hněvu po euforii, osobní a politické výpovědi, zkrátka směs, s jakou Britové dovedně pracovali již v minulosti. „Pracovali jsme spíše jako umělci než rocková kapela. Jamování celé kapely při psaní písní není naším stylem,“ glosuje vznik alba Gillespie.

Že se Primal Scream posunuli od své klasiky o kus dál, je znát už ze singlu Where The Light Gets In. Duet s modelkou a zpěvačkou Sky Ferreirou, k němuž vznikl i klip natočený dlouholetým kapelním spolupracovníkem Douglasem Hartem, zakladatelem The Jesus and Mary Chain, je první delší ochutnávkou z novinky. Jak se zdá, Gillespie zde odkazuje k osm set let staré tvorbě perského básníka Rúmího, a jeho slavnému citátu "Rána je místem, kudy do vás vchází světlo".

Na desce se kromě Ferreiry objeví také sesterské trio z Los Angeles Haim nebo Rachel Zeffira z Cat´s Eyes.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Premiéra: Bolehlav - Anxieta

redakce 03.06.2021

Dubstep, breakcore, metal i noise a industrial, elektronické hračky a kytara. Bolehlav představuje druhé video a uzavírá jednu etapu.

Premiéra: Hello Marcel - Píva

redakce 31.05.2021

Klip Píva, který se natáčel v pražském klubu Rock Café, sice vychází z neveselé situace, ale smutný - jak je skupině Hello Marcel vlastní - příliš není. Realita se tlačí…

Premiéra: February představují environmentální baladu Scolytinae

redakce 06.05.2021

February představují environmentální baladu Scolytinae, inspirovanou kůrovcovou kalamitou.

KlipyTipy: Sebe - Pocta Mikeovi T

waghiss666 24.09.2020

Tentokrát country-rapové duo Sebe přichází po krátké pauze s dalším singlem. Zavzpomínejte na vzácně klidné časy letošního léta a poctěte Mikea T.

KlipyTipy: The Membranes – The City Is an Animal (Nature Is Its Slave)

Michal Pařízek 27.05.2020

K albu What Nature Gives… Nature Takes Away vzniklo klipů již několik, tentokrát Membranes vsadili na totální minimal – iPhone, skutr a světla velkoměsta.

KlipyTipy: Syntia Rose - Cold Water

redakce 20.03.2020

Frida Blomberg Håvardstun a Magdaléna Manderlová aka Syntia Rose chystají na jaro nové EP. Tohle je jedna z prvních ochutnávek.

KlipyTipy: Ptakh_Jung - Monika

redakce 11.03.2020

Krátký film autenticky popisuje život ukrajinské mládeže. Tedy večírky s kamarády, alkoholem a drogami.

KlipyTipy: Chelsea Wolfe - Highway

redakce 07.03.2020

"Další město, další den," zpívá Chelsea Wolfe ve skladbě Highway. A předtím, než se zase vydá na evropskou tour, pouští do světa i videoklip k ní.

KlipyTipy: Bookie Baker - Autumn Wind

redakce 25.01.2020

Kapela obsadila do hlavních rolí klipu známého novelistu Marka Slouku se synem Zackem.

KlipyTipy: Ginny Andro – So Far OK

redakce 23.01.2020

Na své novince Ginny oproti debutu výrazně zvážněl a v písni se dotýká rape culture, zneužívání a domácího násilí.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace