Články / Seriály / / KlipyTipy

KlipyTipy: Sylvie Krobová - Den i noc

KlipyTipy: Sylvie Krobová - Den i noc

redakce | Články / Seriály / / KlipyTipy | 01.11.2018

Sylvie Krobová zpívá od svých osmi let a už od studia opery na státní konzervatoři v Praze, měla sen – zpívat s doprovodem orchestru. Absolventský koncert byl jen s klavírem, čekala dceru. S malým tělesem si sice zazpívala Handlovu arii Lascia Ch'io Pianga v barokním divadle v Českém Krumlově, Valticích. Chtěla ale víc.

Jestli měli někteří posluchači problém zařadit Sylvii do nějaké škatulky během jejích předchozích čtyř alb, nyní vznikla hudba definitivně se vymykající klasické písni, šansonu. Ocení ji pozorní, nároční posluchači tíhnoucí k hudbě vážné či Arvo Pärtovi. Deska Sylvie Krobové a Jana Jiruchy Dívám se do noci, vydané u vydavatelství Polí5, přitom zhmotňuje jen lidskou snivost.


"Sevřená v tichosti, v objetí něžností, dívám se do noci," a navazuje na Sylviinu celoživotní snahu o podporu ne-lhostejných, mizejících dušiček světlonošů. Novým albem znovu podpořila rozvrzané struny života a tvůrčí svobodomyslnost, tentokrát ve zvukovém světě hlasu, trumpety, trombonu, indického harmonia a smyčcového Unique Quartetu.

Info

Sylvie Krobová
web interpretky

Živě:
Sylvie Krobová (křest alba)
23. 11. 2018 19:30
Divadlo Dobeška, Praha
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články