Články / Seriály / / KlipyTipy

KlipyTipy: Vees - Meat Song

KlipyTipy: Vees - Meat Song

redakce | Články / Seriály / / KlipyTipy | 02.02.2018

Kde se podělo jihočeské trio Vees? Debutové album Foe Dry vyšlo bezmála před šesti lety, o rok později následovalo EP Golden Prewiev, k němuž jeli tour, zahráli na festivalech Grape nebo Poke. Teď se vrací s novým singlem, klipem i albem.

„Meat Song je jedna z věcí, ve který se odráží ten zmiňovanej chaos ve světě, jednoznačně nejvíc ze všech písniček na albu. Je to vostrý, jako když řízneš zrovna nabroušenou kudlou do masa. Žijem ve světě, ve kterým nebezpečí číhá na každým rohu, a taky o tom je tenhle song – Meat Song. Jeho část vznikala o jedněch Velikonocích na našem kapelním soustředění, ze kterýho si v tom marihuanovým oparu skoro nic nepamatuju,“ říká bezelstně kytarista Matěj Vodička.


Co na to režisér Filip Štoček? „Do Masové jsem se zamiloval na první poslech. Je to neskutečně živý a zábavný song, který si pořád pouštím do pecek. Videoklip je poctou slasherům, tedy vyvražďovacím hororům, jako byl například Pátek třináctého nebo posléze Vřískot, na kterých jsem vyrůstal. Snažil jsem se klip naplnit odkazy na tyto filmy. “

Nové album Vees NoWay Back vychází 16. února na domácím labelu Tranzistor v distribuci firmy Supraphon.

Info

Vees
facebook kapely

foto © Tereza Kunderová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články