Články / Reporty

Konec ostýchavosti Anny of the North

Konec ostýchavosti Anny of the North

Jiří Mališ | Články / Reporty | 16.10.2017

Norská invaze pokračovala v kodaňském Ideal Baru melancholickým indie popem Anny of the North. Během hodinového zpoždění stihlo obecenstvo vydýchat všechen vzduch a když se sympatické trio vynořilo ze zákulisí, zapotili jsme se už během uvítacího potlesku.

Set načal singl Oslo, který jasně ukázal, že ačkoliv před měsícem vydané album Lovers je hlavně o táhlých, synthpopových melodiích, naživo se o žádné umíráčky nejedná. Frontmanka Anna Lotterudová sice píše texty jako stydlivá slečna se zlomeným srdcem, ale na pódiu z ní ostýchavost opadla a tančila jak jí to omezený prostor dovolil. Repertoár kapely je zatím úzký, ale to vyhovovalo publiku, které znalo většinu skladeb a do rytmu se nejen vlnili, ale bylo slyšet i pozpěvování. Charisma Lotterudové bylo cítit až v zadních řádách a i slabší track Money dokázala přeměnit v popovou taneční skladbu. Během koncertu zvládla navazovat oční kontakt s diváky po celé délce pódia a při závěrečných tónech skladby Lovers si dokonce zatančila v publiku.

Zbytek kapely byl v pozadí, a ačkoliv se před třemi lety prezentovali jako duo, momentálně jsou všechny reflektory namířeny pouze na Lotterudovou. Její bubeník a kytarista/klávesista se starají o oživování retro melodií a nejlépe se jim to povedlo v písní Feels, jež mi zní v hlavě ještě teď. Závěr poměrně krátkého, padesátiminutového setu vyplnily starší skladby. Na tempu nejdříve přidala The Dreamer, následující Sway roztančila celý bar a obecenstvo připravila na závěrečnou Fire. Nejvýbušnější skladba dosavadní tvorby byla skvělou tečkou za znamenitým koncertem.

Fronta na merch byla hodinová, Lotterudová si na každého našla alespoň dvě minuty povídání, objímání a společných fotek. Slova o doposud nejlepším koncertu letošního turné byla uvěřitelná, vyprodat první vystoupení v nové zemi je úspěch. Věrná fanouškovská základna je v Kodani založena.

Info

Anna of the North (no)
13. 10. 2017, Vega - Ideal Bar, Kodaň

foto: Jacob Dinesen

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Výlet k hraniciam hluku. A trochu ďalej. (Hluková mystéria 2021)

Lucia Banáková 22.09.2021

Občas sa mi zdá, že všetko v Ostrave je zvláštne vyvážené ako napríklad tá tvrdá práca divokou zábavou...

Na maximum (Mighty Oaks)

Anna Kubínová 11.09.2021

Zatímco sérií prvních skladeb si tak trochu testují atmosféru a starají se především o to, aby se koncert rozběhl, postupně se uvolní.

Duchovní obroda barokem a jazzem (Svatováclavský hudební festival 2021)

Veronika Mrázková 09.09.2021

Blažíková má andělský hlas, je mistryní koloratur a strofické skladby rytíře Adama Michny z Otrokovic jsou v jejím podání přístupné a srozumitelné.

Zahradní slavnost aneb Sharpe 2021

Michal Pařízek 06.09.2021

Sharpe byl slavností, v níž se nadšení a zaujetí pořadatelů násobilo s radostí návštěvníků, což přineslo jiskřivý ohňostroj zážitků. Tady jsem doma, mohl bych být.

Strašidelnej zadek v podzemí: Spooky Butt 3

Minka Dočkalová 06.09.2021

Výstava uzavírá trilogii vyjadřující se k absolutní tělesnosti člověka. Instalací nejde projít, aniž by se nás bezprostředně dotkla. Je totiž o nás všech.

Setkání v sadu - Osmý světadíl. Být či nebýt. (Pelhřimovy 2021)

Václav 05.09.2021

Jedeme s otcem zakladatelem Bratrem Orffem, Lukášem Novotným, dva dny před zahájením a kocháme se výhledy po krajině...

Lázeňské dvojhránky 2021 (Maminka)

Veronika Havlová, Viktor Palák 01.09.2021

Céline Sciamma využila období korony k natočení intimní, křehké a trochu mystické miniatury, v níž, jak je u autorky zvykem, objevujeme svět z ženské perspektivy.

Pro tělo, duši i bránici (Respect Festival 2021)

Akana 31.08.2021

A protože zlověstné předpovědi o dešti a zimě se zdaleka nenaplnily, Respect byl opět kouzelným setkáním s pestrou hudbou a přátelskými lidmi, na jaké jsme už léta zvyklí.

Lázeňské dvojhránky 2021 (Ne!)

Veronika Havlová, Viktor Palák 31.08.2021

Tentokrát se Anna ujala i jedné ze dvou hlavních rolí v příběhu dvojice, která si během zhruba šesti let, co ji sledujeme, projde takovou vlastní vztahovou křížovou cestou.

KVIFF 2021: Na cestě a Memoria

Lukáš Masner 29.08.2021

Patrně mým největším favoritem letošního ročníku bylo iránské drama Na cestě sedmatřicetiletého debutanta Panaha Panahiho.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace