Články / Sloupky/Blogy

Korzo #1: Z pohádky do pohádky

Korzo #1: Z pohádky do pohádky

Michal Pařízek | Články / Sloupky/Blogy | 03.07.2017

Začalo léto. Dvojčíslo v pekárně a otevření korza jsou jasné indicie, stejně jako věčné cesty tam a zase zpátky. V Hradci nad Moravicí bylo báječně, až pohádkově. Na život na zámku se rychle zvyká. Zvířecí premiéra žádnou idylkou nebyla, spíš pořádnou herdou do vazu. To mám za to. Uf. Vyhlížejte podzim, tohle bude událost. Ale rychle zpět, Hradec jedno velké ano, příště zase, a teď už počítáme první z pěti stovek kilometrů. Olomouc, Florenc, Strašnice, Florenc, kolonáda. Sedm hodin a kousek, tolik lidí v neděli cestuje? Zdravím lázně zase po roce, pokolikáté už? Místní ještě užívají dozvuky prvního festivalového víkendu, ale jinak kupodivu celkem klid. PĚKNĚ BLBĚ, křičí na mě banner z nového Aeroportu. Vážně je to tak vidět?


„Thank you very much, ladies and gentleman, Right now, I got to tell you about… The fabulous, most groovy, Bellbottoms... [Uh!]“ Pohádka pokračuje, kulisy jsou jiné. Letos na kolonádě začínám hodně zvolna a zdá se, že mi na to Jon Spencer přišel. Baby Driver volím schválně, začátek v lehkém tempu, říkám si. Půlnoční blockbuster? Proč ne. Jenže úvodní titulky vyrážejí dech, sakra, kde tuhle nemocnou ódu na zvony vyhrabali, Orange už přece taky pomalu slaví čtvrtstoletí, vážně si na to ještě někdo pamatuje? Soundtrack roku, zaznělo tady na zinu, zdá se, že nelze nepodepsat – po Blues Explosion přicházejí Jonathan Richman s Modern Lovers, Carla Thomas, Beck, T. Rex, Barry White a další, parádní jízda v režii Danger Mouse. Tak jo. Jenže najednou je toho nějak moc, stejně jako ve filmu samotném. Stačilo zkrátit o dvacet minut a bylo by to geniální, trochu, ehm, ubrat plyn. A ne, neříkám to proto, že tam pak pustili taky Queen. Fuj.


Edgar Wright (třeba Scott Pilgrim proti zbytku světa) uvařil vydatný popkulturní eintopf. O hudbě už byla řeč, ale ne dost – kromě slušivě zhýralého Jona Hamma (ano, Don Driper z Mad Man) si tu zahráli Kevin Spacey, Jamie Foxx, Sky Ferreira, Flea, Big Boi, Killer Mike a spousta dalších, škoda, že počáteční proteiny tak rychle řídnou. Jistě, z Ansela Elgorta bude brzy velká hvězda a možná tomu dopomůže i tahle pohádka o geniálním řidičovi z podsvětí, kterému se špatně odchází z práce, jen to prostě mohlo být mnohem výživnější. Záplavu známých tváří nakonec doplnil i Jon Spencer, který to celé odstartoval, díky efektu přeplácanosti si to uvědomíte až ve chvíli, kdy odcházíte z kina. Ale jo, na začátek vlastně hodně slušné. Jen ty zvony na kolonádě marně hledám...

Info

52. Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary
30. 6. - 8. 7. 2017, Karlovy Vary
www.kviff.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nekonečný štrůdl v káznici aneb Ein Strudel und Nekonečno

Minka Dočkalová 01.08.2021

Inscenace je plná matematických pouček, filosofických otázek i slovních hříček, vizuálně je dotvářena jednotlivými ingrediencemi vídeňského štrůdlu. Meeting Brno.

Šejkr #58: Naši lidi

Michal Pařízek 30.07.2021

Když říkám, že k dobrému festivalu ani moc koncertů nepotřebuju, tak to myslím úplně vážně. Dobře, je to trochu zhůvěřilost, uznávám, ale přesto sázím víc na...

Zahradní slavnost aneb Vivat Vila

redakce 28.07.2021

Jaké vzpomínky si odnáší (nejen) Full Moon crew z festivalu Vivat vila? Slzičky pro Edova syna a další dojmy.

Šejkr #57: „Vstal jsem v 10:25.“

Michal Pařízek 16.07.2021

Do galerie C|O Berlin jsem původně směřoval hlavně kvůli výstavě módní fotografky Nadine Ijewere, ještě víc na mě ale zapůsobila další tamní expozice.

Šejkr #56: Wellness ve znaku

Michal Pařízek 02.07.2021

Tenhle Šejkr s wellness ve znaku byl hotový už dávno. Třeba i díky lázeňskému tempu nebo zážitku z koncertu Havlových.

Krajina v obrazech: Galerie Benedikta Rejta v Lounech

Barka Fabiánová 01.07.2021

V Galerii Benedikta Rejta v Lounech právě probíhá dost povedená výstava Krajina+.

Kdo byl na Měsíci první? Aneb hudba, kterou neslyšíte

Marek Blažíček 21.06.2021

Sedmašedesátiletý Salvatore Garau se dlouhá léta věnuje konceptuálnímu umění a zároveň maluje abstraktní obrazy. A díky němu se ve světě umění poprvé vydražilo „nic“.

Šejkr #55: Kdo jede na tygru...

Michal Pařízek 18.06.2021

Tvorba Marka Lanegana mě provází tak dlouho, že se to až stydím říkat. Kdo vyrazil do pražských Riegráčů a kdo jede na tygru?

Hudba k láske (Vec+ Švidraň)

Mišo_O 17.06.2021

Za absolútny vrchol celého albumu a za Vecovu pravdepodobne najlepšiu vec, ktorú za posledné roky vygravíroval do papiera zlatými literami, sa smelo dá považovať...

Šejkr #54: Jak děláš omeletu?

Michal Pařízek 04.06.2021

Vzpomínky na Beatpol, The Drones, Anthonyho Bourdaina a peklo posledních dní. Včetně receptu!

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace