Články / Sloupky/Blogy

Korzo #1: Z pohádky do pohádky

Korzo #1: Z pohádky do pohádky

Michal Pařízek | Články / Sloupky/Blogy | 03.07.2017

Začalo léto. Dvojčíslo v pekárně a otevření korza jsou jasné indicie, stejně jako věčné cesty tam a zase zpátky. V Hradci nad Moravicí bylo báječně, až pohádkově. Na život na zámku se rychle zvyká. Zvířecí premiéra žádnou idylkou nebyla, spíš pořádnou herdou do vazu. To mám za to. Uf. Vyhlížejte podzim, tohle bude událost. Ale rychle zpět, Hradec jedno velké ano, příště zase, a teď už počítáme první z pěti stovek kilometrů. Olomouc, Florenc, Strašnice, Florenc, kolonáda. Sedm hodin a kousek, tolik lidí v neděli cestuje? Zdravím lázně zase po roce, pokolikáté už? Místní ještě užívají dozvuky prvního festivalového víkendu, ale jinak kupodivu celkem klid. PĚKNĚ BLBĚ, křičí na mě banner z nového Aeroportu. Vážně je to tak vidět?


„Thank you very much, ladies and gentleman, Right now, I got to tell you about… The fabulous, most groovy, Bellbottoms... [Uh!]“ Pohádka pokračuje, kulisy jsou jiné. Letos na kolonádě začínám hodně zvolna a zdá se, že mi na to Jon Spencer přišel. Baby Driver volím schválně, začátek v lehkém tempu, říkám si. Půlnoční blockbuster? Proč ne. Jenže úvodní titulky vyrážejí dech, sakra, kde tuhle nemocnou ódu na zvony vyhrabali, Orange už přece taky pomalu slaví čtvrtstoletí, vážně si na to ještě někdo pamatuje? Soundtrack roku, zaznělo tady na zinu, zdá se, že nelze nepodepsat – po Blues Explosion přicházejí Jonathan Richman s Modern Lovers, Carla Thomas, Beck, T. Rex, Barry White a další, parádní jízda v režii Danger Mouse. Tak jo. Jenže najednou je toho nějak moc, stejně jako ve filmu samotném. Stačilo zkrátit o dvacet minut a bylo by to geniální, trochu, ehm, ubrat plyn. A ne, neříkám to proto, že tam pak pustili taky Queen. Fuj.


Edgar Wright (třeba Scott Pilgrim proti zbytku světa) uvařil vydatný popkulturní eintopf. O hudbě už byla řeč, ale ne dost – kromě slušivě zhýralého Jona Hamma (ano, Don Driper z Mad Man) si tu zahráli Kevin Spacey, Jamie Foxx, Sky Ferreira, Flea, Big Boi, Killer Mike a spousta dalších, škoda, že počáteční proteiny tak rychle řídnou. Jistě, z Ansela Elgorta bude brzy velká hvězda a možná tomu dopomůže i tahle pohádka o geniálním řidičovi z podsvětí, kterému se špatně odchází z práce, jen to prostě mohlo být mnohem výživnější. Záplavu známých tváří nakonec doplnil i Jon Spencer, který to celé odstartoval, díky efektu přeplácanosti si to uvědomíte až ve chvíli, kdy odcházíte z kina. Ale jo, na začátek vlastně hodně slušné. Jen ty zvony na kolonádě marně hledám...

Info

52. Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary
30. 6. - 8. 7. 2017, Karlovy Vary
www.kviff.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Čavalenky – Čekáreň

redakce 09.02.2021

Jakubu Šímovi odvyprávěl rapper Čavalenky v rozhovoru pro tištěný Full Moon povídku v záhoráckém dialektu. Přinášíme plné znění.

Šejkr #47: La cumbia del pichamán

Michal Pařízek 05.02.2021

Mezinárodní den coververzí. Taková blbost. Nejdříve jsem se tomu dost dlouho smál, pak o tom další tři týdny přemýšlel a posledních pár dní neposlouchám nic jinýho.

Eurosonic Noorderslag 2021: To nejlepší

redakce 19.01.2021

Rozpětí tradičně vděčné a široké, nechybí známější jména jako Alyona Alyona nebo Katy J Pearson, konžský rapper se švýcarskými beaty, belgický shoegaze či skotská dudačka.

Videodrome 11: Ohlédnutí za klipy roku 2020

prof. Neutrino 19.01.2021

Videodrome se ohlíží za zajímavými klipy roku 2020, které reflektují ožehavá společenská témata současného světa.

Žebříčky Full Moonu: hudební zdroje roku 2020

redakce 18.01.2021

Spotify a Bandcamp, co dále? Pár nečekaných tipů máme, ať už je to dobře nebo špatně.

Žebříčky Full Moonu: hudební weby roku 2020

redakce 17.01.2021

Z kterých webů rádi čerpají naši redaktoři? Ze stránek hudebních médií i fanouškovských zinů, webů labelů i jednotlivých žurnalistů.

Žebříčky Full Moonu: koncert/festival roku 2020

redakce 16.01.2021

Všechno zlé je k něčemu... znáte to. Že se toho odehrálo loni málo? No, zas tak málo toho nebylo...

Žebříčky Full Moonu: objev roku 2020

redakce 15.01.2021

Loni nezbývalo než objevovat nová jména především na síti. I tam ale redakční kruhy zachytily umělce, kterým prorokují velkou budoucnost.

Žebříčky Full Moonu: videoklip roku 2020

redakce 14.01.2021

Hlasování o klip roku v redakci na celé čáře vítězí FKA twigs s klipem Sad Day. Co milují ti další?

Žebříčky Full Moonu: song roku 2020

redakce 13.01.2021

Bangery, refrény, hity i city. Kterou píseň jsme nemohli pustit z hlavy? Která byla hymnou roku 2020?

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace