Články / Sloupky/Blogy

Korzo #6: To nejlepší

Korzo #6: To nejlepší

Michal Pařízek | Články / Sloupky/Blogy | 06.07.2018

Na závěr tradiční rekapitulace, k vyvrcholení třiapadesátého ročníku karlovarského festivalu zbývají ještě dva dny, ale korzo už je pro letošek uzavřeno. Třeba proto, že další promenádu včera otevřeli na trenčínském letišti a dneska o půlnoci tam začíná Masseduction. Nejenom. Takže ještě jednou pět největších zážitků, abecedně a bez pořadí. Letošní ročník mně zůstane v paměti hodně dlouho, mrzí neviděné King Skate nebo Leave No Trace, ale už nyní se těším na příští procházky po kolonádě. Některé z následujících snímků budou na podzim uvedeny v kinech, případně na televizních obrazovkách. Neváhejte.

BLACKKKLANSMAN
Spike Lee a jeho nevšední statement k současnému dění ve Spojených státech na základě těžko uvěřitelných reálných událostí, odehrávajících se na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let v Colorado Springs. V duchu blaxploitation o lidské hlouposti, různých barvách síly a událostech, které se přes všechna varování znovu a znovu opakují. Debaty o hraně absurdity a snad i naivitě jsou na místě, na dopadu a síle díla ale nic nezmění.

LUCKY
Dojemný, subtilní a možná o to trvalejší pomník nedávno zesnulému herci Harrymu Deanu Stantonovi, jemuž žádná role nebyla dost malá. Všichni ho znáte například z Vetřelce, filmu Paříž Texas, Zběsilosti v srdci, Pat Garrett a Billy the Kid, Twin Peaks a stovek dalších filmů. Tentokrát ale vůbec hrát nemusí, role vysloužilého kuchaře Luckyho je inspirovaná jeho vlastními osudy a charakterem.

MUZEUM
Gael Gracía Bernal jak ho neznáte, volná adaptace skutečného příběhu z poloviny osmdesátých let, kdy dvojice studentů vyloupila Národní antropologické muzeum v Mexico City. Hravý a nelehce uchopitelný snímek baví latinskoamerickými paradoxy, humorem a skvělými výkony dvojice hlavních hrdinů.

ROBIN WILLIAMS: MYSL NA DLANI
Fascinující portrét Robina Williamse uvidíme na podzim ve vysílání HBO, z mnoha a mnoha scének vybíráme přebírání Critics' Choice Award v roce 2002, kterou Williams sice nezískal, ale to mu v žádném případě nevadilo.

TÍSŇOVÉ VOLÁNÍ
Kriminální thriller po telefonu? Žádný problém. Tísňové volání se odehrává v jedné místnosti, pachatele ani oběť divák nikdy nespatří, vše mu zprostředkuje pouze mimika a gestikulace hlavního hrdiny Asgera, telefonisty linky tísňového volání, který ale skrývá svoje vlastní tajemství.

Info

53. Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary
29. 6. - 7. 7. 2018, Karlovy Vary
festivalový web
foto: Film Servis Festival Karlovy Vary

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Šejkr #62: Elán mezi oblázky

Michal Pařízek 24.09.2021

Fouká tak, že i zavřené slunečníky se komíhají jak sbor opilých baletek a chudák číšník z místní taverny má s rovnáním neposlušných lehátek slušnou honičku...

Šejkr #61: „Den mě oslepí, večer utiší, noc mě skryje.“

Michal Pařízek 10.09.2021

Strašnice jsou vlídná čtvrť, bydlím tu rád. Je trochu rozbitá, špinavá a nepořádná, to mi taky celkem vyhovuje. Stejně jako to, že se tu obvykle nic moc neděje...

Sharpe 2021: To nejlepší

redakce 07.09.2021

Letos nás pohříchu tolik z Full Moon na místě nebylo, tak jsme k tradičnímu výběru toho nejlepšího vyzvali další osobnosti, kamarády i obvyklé podezřelé.

Ďakujem, milujem (Moody Moon Noize vol.2)

redakce 01.09.2021

Krom únavy nás – crew, organizátorský tým i spřízněné tváře – dostihlo po proběhlém festivalu Moody Moon Noize vol. 2 i dojetí. Ale nejen to. Putovní festival skončil. Začne.

Moody Moon Noize vol.2: Top 5

redakce 30.08.2021

Jsme nevyspalí, unavení, ale štastní. Stálo to za to. Před podrobnějšími reporty posíláme tradiční top 5 převážně z řad crew a organizátorského týmu.

Šejkr #60: „Máme to teda dělat venku? Já fakt nevím.“

Michal Pařízek 27.08.2021

Feeling podzim. Loňskou euforii na kolonádě do velké míry zapříčinilo také počasí.

Lázeňské dvojhránky 2021 (Vortex)

Veronika Havlová, Viktor Palák 24.08.2021

Gaspar Noé vysadil drogy a natočil film, ve kterém není ani stopa po stroboskopech, ale drásavostí si nezadá s jeho vrcholnými díly.

Kdo mi ukradl moje noty? (Ostravské dny 2021)

Veronika Miksová 24.08.2021

Po náměstí se pohybovali žlutě odění bubeníci a do toho se plynule přemísťovali archaicky uniformovaní členové hornické kapely a uprostřed všeho rotovaly dva klavíry.

Top 5 Josefstadt 2021

redakce 20.08.2021

Po tradičním epickém reportu přinášíme ještě výběr z toho nejlepšího očima našich redaktorů/fotografů a přátel ze zeleného údolí a přilehlých kasemat.

Šejkr #59: Dny, kdy nám to spolu nejde

Michal Pařízek 13.08.2021

Emoce tlučou křídly už od Kyjova, chceme tam být rychle, a to ještě netušíme, co nás čeká na místě.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace