Články / Sloupky/Blogy

Krajina v obrazech: Galerie Benedikta Rejta v Lounech

Krajina v obrazech: Galerie Benedikta Rejta v Lounech

Barka Fabiánová | Články / Sloupky/Blogy | 01.07.2021

V bývalému pivovaru právě probíhá rozsáhlá výstava Krajina+. V Lounech mají štěstí na architekty, kteří v devadesátých letech pod vedením Emila Přikryla budovu pivovaru přestavěli na galerii, na kterou se jezdí dívat navštěvníci z celé republiky, ale stejně dobře tak možná začnou jezdit davy milovníků umění. Výstavy, které se v lounské galerii pořádají, si to totiž zaslouží.

Výstava Krajina+, která v Galerii Benedikta Rejta právě probíhá, má čtyři části, z nichž jedna - Krajinářská architektura - již skončila, a je otevřena až do 25. července. Nejrozsáhlejší část tvoří Obrazy krajiny, kterou kurátoruje Lucie Šiklová. Obrazy a instalace ze sbírek vlastních i zápůjček citlivě doplňují současní autoři s vazbou na region jako Mariana Alasseur, Erika Bornová, Tomáš Císařovský, Petr Gruber a další. Výstava je uspořádána nikoliv chronologicky, ale spíše tématicky. Celkově jde o interakci nejen mezi jednotlivými artefakty, ale i s prostorem galerie. A to se povedlo na jedničku. Z okna galerie můžete obdivovat kopce Českého středohoří, které tvoří k vystaveným dílům půvabnou kulisu.

Druhou částí výstavy je kolekce Umění v krajině, mapující land art v Česku, a třetí pak černobílé, dobové fotografie z expedic a výletů, které na začátku minulého století pořádal místní klub turistů. Fotografická výstava je k vidění až do konce října.

Info

Galerie Benedikta Rejta
web

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nenalezeny žádné záznamy.

Šejkr #61: „Den mě oslepí, večer utiší, noc mě skryje.“

Michal Pařízek 10.09.2021

Strašnice jsou vlídná čtvrť, bydlím tu rád. Je trochu rozbitá, špinavá a nepořádná, to mi taky celkem vyhovuje. Stejně jako to, že se tu obvykle nic moc neděje...

Sharpe 2021: To nejlepší

redakce 07.09.2021

Letos nás pohříchu tolik z Full Moon na místě nebylo, tak jsme k tradičnímu výběru toho nejlepšího vyzvali další osobnosti, kamarády i obvyklé podezřelé.

Ďakujem, milujem (Moody Moon Noize vol.2)

redakce 01.09.2021

Krom únavy nás – crew, organizátorský tým i spřízněné tváře – dostihlo po proběhlém festivalu Moody Moon Noize vol. 2 i dojetí. Ale nejen to. Putovní festival skončil. Začne.

Moody Moon Noize vol.2: Top 5

redakce 30.08.2021

Jsme nevyspalí, unavení, ale štastní. Stálo to za to. Před podrobnějšími reporty posíláme tradiční top 5 převážně z řad crew a organizátorského týmu.

Šejkr #60: „Máme to teda dělat venku? Já fakt nevím.“

Michal Pařízek 27.08.2021

Feeling podzim. Loňskou euforii na kolonádě do velké míry zapříčinilo také počasí.

Lázeňské dvojhránky 2021 (Vortex)

Veronika Havlová, Viktor Palák 24.08.2021

Gaspar Noé vysadil drogy a natočil film, ve kterém není ani stopa po stroboskopech, ale drásavostí si nezadá s jeho vrcholnými díly.

Kdo mi ukradl moje noty? (Ostravské dny 2021)

Veronika Miksová 24.08.2021

Po náměstí se pohybovali žlutě odění bubeníci a do toho se plynule přemísťovali archaicky uniformovaní členové hornické kapely a uprostřed všeho rotovaly dva klavíry.

Top 5 Josefstadt 2021

redakce 20.08.2021

Po tradičním epickém reportu přinášíme ještě výběr z toho nejlepšího očima našich redaktorů/fotografů a přátel ze zeleného údolí a přilehlých kasemat.

Šejkr #59: Dny, kdy nám to spolu nejde

Michal Pařízek 13.08.2021

Emoce tlučou křídly už od Kyjova, chceme tam být rychle, a to ještě netušíme, co nás čeká na místě.

Zápisky z Letní filmové školy: Jugoslávská proměnlivost a ryzí expresionistické němectví

Ondra Helar 10.08.2021

Při cold brew v budapešťském Kofein Baru sleduji první storýs na instagramu, kde se má bublina chlubí tím, že si vybírá filmy na páteční večer. Nejistý pocit, že jsem na…

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace