Články / Sloupky/Blogy

Krajina v obrazech: Galerie Benedikta Rejta v Lounech

Krajina v obrazech: Galerie Benedikta Rejta v Lounech

Barka Fabiánová | Články / Sloupky/Blogy | 01.07.2021

V bývalému pivovaru právě probíhá rozsáhlá výstava Krajina+. V Lounech mají štěstí na architekty, kteří v devadesátých letech pod vedením Emila Přikryla budovu pivovaru přestavěli na galerii, na kterou se jezdí dívat navštěvníci z celé republiky, ale stejně dobře tak možná začnou jezdit davy milovníků umění. Výstavy, které se v lounské galerii pořádají, si to totiž zaslouží.

Výstava Krajina+, která v Galerii Benedikta Rejta právě probíhá, má čtyři části, z nichž jedna - Krajinářská architektura - již skončila, a je otevřena až do 25. července. Nejrozsáhlejší část tvoří Obrazy krajiny, kterou kurátoruje Lucie Šiklová. Obrazy a instalace ze sbírek vlastních i zápůjček citlivě doplňují současní autoři s vazbou na region jako Mariana Alasseur, Erika Bornová, Tomáš Císařovský, Petr Gruber a další. Výstava je uspořádána nikoliv chronologicky, ale spíše tématicky. Celkově jde o interakci nejen mezi jednotlivými artefakty, ale i s prostorem galerie. A to se povedlo na jedničku. Z okna galerie můžete obdivovat kopce Českého středohoří, které tvoří k vystaveným dílům půvabnou kulisu.

Druhou částí výstavy je kolekce Umění v krajině, mapující land art v Česku, a třetí pak černobílé, dobové fotografie z expedic a výletů, které na začátku minulého století pořádal místní klub turistů. Fotografická výstava je k vidění až do konce října.

Info

Galerie Benedikta Rejta
web

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nenalezeny žádné záznamy.

Šejkr #88: Zůstaň tu tak dlouho, jak chceš…

Michal Pařízek 23.09.2022

„Dávejte pozor na podlahu,“ zazní ve chvíli, kdy nečekaně došlápnu na ztvrdlé bahno umístěné na podlaze setmělé instalace thajsko-amerického multimediálního umělce Korakrita Arunanondchaie.

Šejkr #87: Pěna dní

Michal Pařízek 09.09.2022

Na chodníku za zdí Prezidentské (Grasalkovičovy) zahrady sbírám první letošní kaštan. Sakra, já to věděl.

Šejkr #86: Nepopsaný papír

Michal Pařízek 26.08.2022

Původně jsem zamýšlel tenhle sloupek věnovat Joe Strummerovi, minulou neděli by mu bylo sedmdesát. Nakonec z toho vylezly poznámky o smutku a růžoví delfíni.

Brutal Assault 2022: pohlednice z dovolené

redakce 21.08.2022

Nastal čas na rekapitulaci toho nejlepšího, nejhlasitějšího, nejcivilnějšího i nejpompéznějšího. Headlineři, klubovky, jistoty, nečekané objevy.

Šejkr #85: Kde se to zastavuje?

Michal Pařízek 12.08.2022

Někdejší setrvačnost skončila na jaře 2020, od té doby – a s letošními událostmi možná ještě o to víc – člověku dochází, jak to bylo divné a snad i nesprávné.

Šejkr #84: „Je jedno, že spíš, ono si ťa to počká…“

Michal Pařízek 29.07.2022

„Do deseti let tady všichni shoříme.“ Ano, na zahrádce před Veletržním palácem padají i takovéto věty. Není se čemu divit.

Šejkr #83: Zázrak na letisku

Michal Pařízek 15.07.2022

„Když něco považuješ za zázrak, tak se toho jen tak nevzdáš,“ říká Michal Kaščák v rozhovoru pro bulletin festivalu Pohoda a moc dobře ví, o čem mluví.

Pohoda Festival 2022: To nejlepší

redakce 11.07.2022

Festival, na který jezdíme velmi často a ne pouze po jednotlivcích? Letos se vypravili i nováčci, vedle nich jsme oslovili i kamarády z řad médií nebo hudebníků, které jsme na…

Šejkr #82: Otevřete si okno

Michal Pařízek 01.07.2022

„Dunaj s Bittovou, Nick Cave, Mňága. Během dvou dní. Devadesátky jsou zpět. Když si nezapomenu vzít léky, bude to pěkný týden,“ nechal se Jindřich Šídlo, smál jsem se dvacet minut.

Za polárním kruhem hudby (Kora et le Mechanix)

prof. Neutrino 24.06.2022

Nabízí se aluze na slavné album Eskimo (1977) konceptualistů The Residents, kteří na něm zpracovali život inuitské vesnice. Expedice: Má láska aneb Le Pole Nord.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace