Články / Reporty

Kult vášnivé nenávisti (Twitching Tongues, Vein)

Kult vášnivé nenávisti (Twitching Tongues, Vein)

Dominik Polívka | Články / Reporty | 07.06.2018

Fandové chaotických hardcorů v úterý jaksi opomněli dorarazit do smíchovského klubu Underdogs‘, pod psa to však rozhodně nebylo. Společně s headlinery večera Twitching Tongues totiž přijeli bostonští Vein, nadějná kapela, která čeří vody eklektického/experimentálního ramene hardcorové scény. Do těchto škatulek bychom Twitching Tongues řadili těžko, což přidalo na různorodosti akce.

Vein odstartovali prvním trackem nadcházející desky Errorzone. Na sampl klasického amen breaku nasadili divokou show známou z živých záznamů (viz hate5six) a nepolevili až do konce. Mix podobný starým Stray from the Path, Coalesce nebo The Tony Danza Tapdance Extravaganza se silným nu-metalovým groovem. Výrazný tube screamer pedál byl jedním ze základních článků celé hry, dále hutná, zlá basa a zpěvákův agresivní řev, umocňující celkový atak. V půli setu se publikum probralo a pár srdcařů rozjelo slušný slam pod pódiem. Mikrofon lítal ze strany na stranu a na kapele bylo vidět, že si i přes komorní účast hraní užívá. Přídavek coby další nový song, v závěru setu sílil nu-metalový vibe. Vein mají osobitý zvuk a potenciál. A současné hardcore tohle potřebuje.

Na Twitching Tongues publikum ještě lehce prořídlo a ti, co zůstali, byli rozcvičení. Škubavé jazyky přivezly čerstvou desku Gaining Purpose Through Passionate Hatred, která se nese ve stoner/doommetalovém duchu, a vychládající osazenstvo se chytilo až při známých beatdown riffech. Hutný zvuk, kopáky jak kombajn a ostré metalové kytary střídali doomovější části s halekavým zpěvem frontmana Colina Younga. Řev obstarával hlavně jeho bratr, kytarista Taylor Young, vícehlasy splývaly. Na skupině je vidět, že se zbavuje všeho, co má přívlastek „core“, a směřuje do čistě metalových rovin. Bohužel naživo to působí roztěkaně a celkovému výrazu schází výraznější chuť. Zpěvné refrény jsou fajn, ale co jsou vlastně zač? Konec setu dopřál chtivým ještě jednou protáhnout údy, což byl moment, který Twitching Tongues sluší nejvíc - když přidrží své metalové výstřelky na uzdě a dají napít tvrdému jádru.

Info

Twitching Tongues (us) + Vein (us)
5. 6. 2018 Underdogs‘, Praha

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Z predátora obětí. A naopak (Panthera, 420PEOPLE)

redakce 11.09.2019

Pět šelem v kleci pomalu krouží a soustředěně, hladově vyhlíží. Přichází Panthera...

Netančilo se: HTRK

redakce 09.09.2019

Začalo to drtivým duněním pomalých basů. Kytara jen probleskovala, zpěv se blížil spodní hranici slyšitelnosti. Tak HTRK znít neměli...

Neobyčejně obyčejná Courtney Barnett

redakce 07.09.2019

Sebeironická vypravěčka i zuřivá punkerka. Ultrasympatická bytost, s níž byste moc rádi strávili noc. A spíš než co jiného tím mám na mysli...

Ty už odcházíš? (Courtney Barnett)

redakce 07.09.2019

To není její věta, neodpustila jsem si říct nahlas. Patří snad Carrie Fischer a mně se příčí, když je cizí věta tou nejzajímavější částí textu...

V tempu. Ariana Grande

redakce 06.09.2019

Průhledná ledvinka za osm dolarů, se stejnou cenovkou průhledná taška i kabelka. Nad nabídkou oficiálního webshopu s merchandise Ariany Grande se nelze než pousmát.

Ve spleti harfy, na pláni cella: Mary Lattimore, Julia Kent

redakce 06.09.2019

Svým oblíbeným vtipem uváděla americká harfenistka Mary Lattimore kompozici nazvanou The Warm Shoulder, prý romantickou.

Jiná opera, jiné zvuky: Ostravské dny 2019

redakce 02.09.2019

Když Morton Feldman oslovil Samuela Becketta s žádostí o libreto, oba se okamžitě shodli na tom, že operu nesnáší. Úměrně tomu v Neither absentuje většina jejích specifik, například děj.

Magická krajina blikající žárovky (Aluk Todolo)

redakce 30.08.2019

Aluk Todolo aneb jak z mála vydolovat hodně. Platí to o jejich hudbě, platí to i o vizuální stránce koncertu. A sklepní ráj Underdogs' tomu dal ideální prostor.

Tohle není jen další písničkář (Hozier)

redakce 29.08.2019

Když zazní rozvážná Talk z letošní desky, v duchu si říkám „To je ono! Právě za to ho mám ráda – za ty temné polohy, z nichž mrazí v zádech“.

Acidová bouře The Warlocks

redakce 29.08.2019

Už během prvních tónů písně Disfigured Figure z nového alba Mean Machine Music bylo zřejmé, že nepřivezli žádný hippie oceánský zefír z minulých let...