Články / Reporty

Kult vášnivé nenávisti (Twitching Tongues, Vein)

Kult vášnivé nenávisti (Twitching Tongues, Vein)

Dominik Polívka | Články / Reporty | 07.06.2018

Fandové chaotických hardcorů v úterý jaksi opomněli dorarazit do smíchovského klubu Underdogs‘, pod psa to však rozhodně nebylo. Společně s headlinery večera Twitching Tongues totiž přijeli bostonští Vein, nadějná kapela, která čeří vody eklektického/experimentálního ramene hardcorové scény. Do těchto škatulek bychom Twitching Tongues řadili těžko, což přidalo na různorodosti akce.

Vein odstartovali prvním trackem nadcházející desky Errorzone. Na sampl klasického amen breaku nasadili divokou show známou z živých záznamů (viz hate5six) a nepolevili až do konce. Mix podobný starým Stray from the Path, Coalesce nebo The Tony Danza Tapdance Extravaganza se silným nu-metalovým groovem. Výrazný tube screamer pedál byl jedním ze základních článků celé hry, dále hutná, zlá basa a zpěvákův agresivní řev, umocňující celkový atak. V půli setu se publikum probralo a pár srdcařů rozjelo slušný slam pod pódiem. Mikrofon lítal ze strany na stranu a na kapele bylo vidět, že si i přes komorní účast hraní užívá. Přídavek coby další nový song, v závěru setu sílil nu-metalový vibe. Vein mají osobitý zvuk a potenciál. A současné hardcore tohle potřebuje.

Na Twitching Tongues publikum ještě lehce prořídlo a ti, co zůstali, byli rozcvičení. Škubavé jazyky přivezly čerstvou desku Gaining Purpose Through Passionate Hatred, která se nese ve stoner/doommetalovém duchu, a vychládající osazenstvo se chytilo až při známých beatdown riffech. Hutný zvuk, kopáky jak kombajn a ostré metalové kytary střídali doomovější části s halekavým zpěvem frontmana Colina Younga. Řev obstarával hlavně jeho bratr, kytarista Taylor Young, vícehlasy splývaly. Na skupině je vidět, že se zbavuje všeho, co má přívlastek „core“, a směřuje do čistě metalových rovin. Bohužel naživo to působí roztěkaně a celkovému výrazu schází výraznější chuť. Zpěvné refrény jsou fajn, ale co jsou vlastně zač? Konec setu dopřál chtivým ještě jednou protáhnout údy, což byl moment, který Twitching Tongues sluší nejvíc - když přidrží své metalové výstřelky na uzdě a dají napít tvrdému jádru.

Info

Twitching Tongues (us) + Vein (us)
5. 6. 2018 Underdogs‘, Praha

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

He is here with us all (Cave In)

redakce 27.06.2019

Naivní představa, že bude v podzemí lépe, a ještě naivnější pocit, že po roce po tragickém odchodu basáka Caleba Scofielda už nebude třeba kapesník...

Nowa muzyka, stará taky

redakce 26.06.2019

Organizátoři se chlubí 25 tisíci fanoušky ve dvou dnech, a i když je třeba být pozorný u podobných cifer, lidí bylo určitě nejvíce, co areál v rámci festivalu Nowa muzyka…

Poslední poleno pod pekelný kotel (Slayer)

redakce 26.06.2019

Vše velmi jednoduché, tisíckrát viděné, ale funkční, efektní i efektivní. Rozlučka se Slayer.

Mimozemský král pohody Kurt Vile

redakce 23.06.2019

Rozvážný folkový vyprávěč Vile v dnešním uspěchaném světě pestrých instragramových obrázků opravdu působí jako mimozemšťan...

John Zorn’s Bagatelles Marathon: Divy interpretace

redakce 23.06.2019

Událost roku? Koncertní pásmo Bagatelles Johna Zorna do téhle kategorie spadalo už dlouho dopředu.

Afrosoučasnost naboso: Nyege Nyege showcase

redakce 17.06.2019

Díky nevelké návštěvě tak vznikla extrémně neformální atmosféra garáže nebo staré dílny, kde pár desítek kamarádů tančí do roztrhání těla. Ideálně na boso.

Mullety i máslové preclíky (Wave-Gotik-Treffen)

redakce 13.06.2019

Další rok existence letitého festivalu, tentokrát s pořadovým číslem 28? Některé kostýmy se nevyplatí měnit.

Život je stoka a Chee Chaak legenda!

redakce 12.06.2019

Chee Chaak nejde zapomenout, stejně jako popsat, o což se naivně pokouší následující dotazník dvou nových návštěvnic a jednoho rezidenta. Kapely, vosery, bizáry a hlášky.

Kluci jsou zpět a říkaj‘ si o potíže (Dropkick Murphys)

redakce 12.06.2019

Být ortodoxním pankáčem, jakože nejsem, možná bych podobně remcal i po jejich pražském koncertu. Nicméně, punku bylo ten večer rozhodně více než vloni.

Nebezpečně povědomí Godsmack

redakce 11.06.2019

Trumfy drží Godsmack v rukou dva: stále umí napsat sakra hitovky a zpěvák Sully Erna je umí prodat. Stačí to?