Články / Reporty

Labutí písně Obie Trice

Labutí písně Obie Trice

Jakub Šíma | Články / Reporty | 09.11.2018

Když jste rapper z Detroitu, můžete si kariéru budovat sám anebo mít za kámoše Eminema. I ve druhém případě je nutné nebát se mikrofonu, ale cestu máte umetenější. Občas od slavného kolegy dostanete refrén na desku, jindy na oplátku přichystáte pár rýmů na jeho projekt a rázem máte konkurenční výhodu jak Brno. Jen je pak o to těžší ze stínu slavného parťáka vystoupit a postavit se na vlastní nohy. A to se Obiei Triceovi nikdy příliš nepovedlo. I proto do Čech zavítal až s tour k patnáctému výročí svého debutu, který nese výraznou stopu slavnějších kolegů.

Aby bylo jasno – Obie Trice umí rapovat. Hned poté, co se vyhoupl před prořídlý sál, ukázal, že na mikrofonu si je pořád jistý. Silný hlas obratně ohýbal do beatů a zahnal obavy z možného playbacku. V teplácích, jejichž rozkrok se pohupoval v průsečíku kolen, pochodoval od jedné strany pódia ke druhé a plácal si s fanoušky v první řadě. Nezúčastněný výraz prozrazoval spíše životní postoj a nezbytné marihuanové posilnění než znuděnost či nezájem. Ani hypeman Swifty McWay, jehož proslavilo účinkování v kolektivu D12, se nezdráhal počastovat fanoušky několika vřelými slovy a otevřenou dlaní, na druhé straně se show nevyvarovala několika očekávatelných neduhů. Časová dotace jednotlivých složek vystoupení mluví jasně: čtyřicet procent připadlo na rapové party Obie Trice, dvacet na „Eminemovy“ refrény, jež jsou pevnou součástí Triceovy debutové desky, a dalších dvacet spolkla snaha McWaye rapovat featuringy, což ubližovalo celkovému spádu. Poslední pětina připadla na omílání známých beatů, během čehož se oba MCs poněkud bezcílně potulovali po stagi.

Několik povedených momentů postavených na rapových kvalitách Obie Trice se tak postupně rozmělnilo v řadě hluchých míst, mezi nimiž nemohlo chybět ani vzdávání cti padlým kolegům. Nakonec tak potěšila hlavně otevřenost a přátelská atmosféra obou protagonistů, už jen proto, že tato evropská tour je – ruku na srdce – labutí písní jejich hudební kariéry.

Info

Obie Trice (us) + Swifty McVay (us)
6. 11. 2018 Roxy, Praha

foto: J5.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Sázky na (ne)jistotu aneb Top 5 Hip Hop Kemp 2019

redakce 18.08.2019

Přebíhal jsem od jedné stage ke druhé a za den stihl i deset koncertů. Při dotazu na nejlepších pět se každý dlouze zamyslel...

Čiže relax, aj búrka (Grape 2019)

redakce 13.08.2019

Tento rok som sa na letisko dostavila po dlhšom čase strávenom na juhu Anglicka, čiže samotný príchod do rodnej krajiny bol trochu kultúrnym šokom...

Aká krajina, taký Katapult. (Brutal Assault 2019)

redakce 11.08.2019

Ve vydatném dešti ale zmokla jak festivalová brožura, tak program na klíčenkách rozdávaných u vstupu. Moderní doba? Je třeba šířit poselství a čokoládovou radost.

Ztlumte ty světla, prosím. (Brutal Assault 2019)

redakce 10.08.2019

Někdo vyslyšel moje fňuky? Říkají, že třetí den bývá kritický, díry v line-upu a vedrem podpořená únava svádí k experimentu.

Their bodies are open (Brutal Assault 2019)

redakce 09.08.2019

Koncert Daughters byl definitivní. Zhudebněná cesta devíti kruhy pekla k absolutnímu zešílení a excentrický projev frontmana Alexise Marshalla, totální paralýza jedovatým potem.

Umírat budu za úsvitu! (Brutal Assault 2019)

redakce 08.08.2019

Dovolenková očista hlukem? Klišé se nevyhneme, obzvlášť na akci, který Google mapy vtipně značí jako Festival Nechutného Napadení. Brutal Assault 24, den první.

... a stejně to bylo málo (Beseda u Bigbítu 2019)

redakce 07.08.2019

Tváře, které jsem tu noc viděla já byly na správné straně. A vezmu-li v potaz fakt, že členové Algiers i australských Kill Devil Hills, o kterých ještě bude řeč, zůstali…

Zralá jako víno (Beseda u Bigbítu 2019)

redakce 05.08.2019

Pokud jde něco Besedě skvěle, je to výběr kapel v perfektní koncertní kondici. Zatímco loni předvedli omračující výkon Pacino, letos...

Off 2019: Pro hudební dobrodruhy (3/3)

redakce 05.08.2019

Neneh Cherry, Loyle Carner a Suede. Závěrečný den festivalu pro lidi, kteří opravdu poslouchají hudbu.

Off 2019: O svetrech a přátelích (2/3)

redakce 04.08.2019

Když nemáš ani svetry, ani kamarády, je velmi pravděpodobné, že uvízneš v gastro-obchodní festivalové zóně.