Články / Reporty

Labutí písně Obie Trice

Labutí písně Obie Trice

Jakub Šíma | Články / Reporty | 09.11.2018

Když jste rapper z Detroitu, můžete si kariéru budovat sám anebo mít za kámoše Eminema. I ve druhém případě je nutné nebát se mikrofonu, ale cestu máte umetenější. Občas od slavného kolegy dostanete refrén na desku, jindy na oplátku přichystáte pár rýmů na jeho projekt a rázem máte konkurenční výhodu jak Brno. Jen je pak o to těžší ze stínu slavného parťáka vystoupit a postavit se na vlastní nohy. A to se Obiei Triceovi nikdy příliš nepovedlo. I proto do Čech zavítal až s tour k patnáctému výročí svého debutu, který nese výraznou stopu slavnějších kolegů.

Aby bylo jasno – Obie Trice umí rapovat. Hned poté, co se vyhoupl před prořídlý sál, ukázal, že na mikrofonu si je pořád jistý. Silný hlas obratně ohýbal do beatů a zahnal obavy z možného playbacku. V teplácích, jejichž rozkrok se pohupoval v průsečíku kolen, pochodoval od jedné strany pódia ke druhé a plácal si s fanoušky v první řadě. Nezúčastněný výraz prozrazoval spíše životní postoj a nezbytné marihuanové posilnění než znuděnost či nezájem. Ani hypeman Swifty McWay, jehož proslavilo účinkování v kolektivu D12, se nezdráhal počastovat fanoušky několika vřelými slovy a otevřenou dlaní, na druhé straně se show nevyvarovala několika očekávatelných neduhů. Časová dotace jednotlivých složek vystoupení mluví jasně: čtyřicet procent připadlo na rapové party Obie Trice, dvacet na „Eminemovy“ refrény, jež jsou pevnou součástí Triceovy debutové desky, a dalších dvacet spolkla snaha McWaye rapovat featuringy, což ubližovalo celkovému spádu. Poslední pětina připadla na omílání známých beatů, během čehož se oba MCs poněkud bezcílně potulovali po stagi.

Několik povedených momentů postavených na rapových kvalitách Obie Trice se tak postupně rozmělnilo v řadě hluchých míst, mezi nimiž nemohlo chybět ani vzdávání cti padlým kolegům. Nakonec tak potěšila hlavně otevřenost a přátelská atmosféra obou protagonistů, už jen proto, že tato evropská tour je – ruku na srdce – labutí písní jejich hudební kariéry.

Info

Obie Trice (us) + Swifty McVay (us)
6. 11. 2018 Roxy, Praha

foto: J5.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články