Články / Reporty

Lepší než kat bude Kato

Lepší než kat bude Kato

Anna Pleslová | Články / Reporty | 22.06.2013

Jak všichni jistě víme, na podmáčené půdě se stage stavět nedají, a tak United Islands kvůli bezpečnosti museli najít jiné místo, kde největší pražský festival uspořádat. Nakonec z toho vyšel ráj in-line bruslařů a jiných nadšenců – park Ladronka. Z centra je to sice pěkný kus cesty v rozpálené tramvaji či busu, ale hned po příchodu do areálu zjistíte, že se cesta vyplatila. Travička jak na Coachelle a výborně vybraná místa na podia, jež se netlučou, ani neztrácejí.

V dálce už jsou slyšet průpovídky právě začínajících Čokovoko. Sešlo se na ně dost diváků, protože na jiných podiích zrovna všechno dohrálo a holky rozhodně nezklamaly. Vtipně drzým, řekněme svérázným DIY humorem si nás získaly hned prvním veršem. „Na Zelňáku mě cizí kluk oslovil, jestli nezajdem na ňákou tekutinu. To, že je revizor, mu asi neprominu.“ Roboticky se kroutí do beatů a ještě mezi tím stačí stejně vtipně komentovat děj před sebou. Po Etapách ženy se holky loučí a nám z očí nemizí vypálené skvrny z jejich flitrových bodyček.

Přesouvám se na Radio 1 stage, kde už to do mikrofonu drtí nějaký kat pod maskou, jmenuje se Kittchen a jeho texty jsou tak nějak z domácí kuchyně. Je jasné, že lepší než kat bude Kato. Dobíhám na Urban stage, kde si Prago Union rozbalují náčiníčko. Přitáhli většinu a dokázali to rozjet. Nápis „Way too loud“ na lídrově triku rozhodně neplatí, zvukaři zvládají práci skvěle, ale filtr na bezzubé rapery bohužel nemají. Prago končí a na druhé straně areálu už se chystá konečně něco jiného než hip hop, za chvíli už na Radio 1 stage poskakuje přerostlý skřítek u kláves. Pak si bere hoboj a nakonec i saxofon, ze kterého už vyrostl.

Všechno je to v mlze a všechno je to fajn. Floex nikdy nezklame. Na hlavním podiu vedle lidi víc láká jedna z hlavních hvězd večera, britská svěženka Princess Chelsea. Dáma není fanynka fotbalu, ale Pána prstenů, je totiž z Nového Zélandu. Zavádí nás do pohádkových rytmů a přitom si občas cinkne na triangl u krku. Hipsteři za plotem vypadají, že by si rádi cinkli taky.

Je to příjemné, ale pro ty, co se nechtějí zasnít, jsou tu dubstepáři z Izraele se zakódovaným názvem – 3421. Zatím asi nejvíc rozjetý set dne. Ale já šetřím síly na zítřejší pecky a pro dnešek to balím. S opálenými rameny se proplétám večerními běžci a už se těším na další den.

Info

United Islands České Spořitelny
21. 6. 2013, Praha

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Jen začátek nečeho velkého (Algiers)

waghiss666 24.02.2020

Půldruhé hodiny večírku u konce světa? Prý kdyby se o slovo nehlásila tradiční páteční diskotéka, hráli by ještě dýl. A mi by ani to nestačilo.

Vyprodaná Akropole? John Wolfhooker se hlásí o slovo.

Kateřina Ondráčková 24.02.2020

V dnešní době se žánrová vyhraněnost už moc nenosí, u John Wolfhooker se dlouhodobě osvědčila fúze screama, čistých vokálů, djentu a nově i elektro samplů.

Ho99o9 uspořádali obskurní hlukový dýchánek

Vojtěch Podjukl 24.02.2020

Frustrace je v hudbě silně znát a poskytuje zdroj energie, kterou jsou schopni na jevišti přetavit v dramatickou a absurdní podívanou.

Soundtrack do nového města (Black Marble & Panther Modern)

Sabina Coufalová 20.02.2020

Černá vládla všem. Snad nezavlaje i nad Kasárnami, hovory o budoucnosti karlínského prostoru se vynořovaly celý večer.

Efterklang v euforii. Archa též.

Veronika Mrázková 18.02.2020

Tak čistou a elektrizující radost není možné zažít často, byť se vám vystoupení líbí sebevíc... Stalo se v Divadle Archa.

Magické harmonie (Hackedepicciotto)

Jakub Koumar 17.02.2020

Uspořádat dobrý koncert je tak trochu alchymie, při níž se vždy musíte na něco spolehnout. Na co se spolehnul tenhle večer v Kaštanu?

Pomalý rozjezd, silný závěr – The Legendary Pink Dots

Vojtěch Podjukl 16.02.2020

V úvodu setu kazil dojem příliš hlasitý beat, basů mohlo být taky méně. Rozpačitě působily i prostoje mezi písněmi. Co bylo pak?

Žánrový cross mejdan s Indies Scope

Adéla Poláková 16.02.2020

Očekávaně dobře obstojí i DVA, které lze taky vidět po delší odmlce. Jejich světový hravý pop dokreslují animace Markéty Lisé... Oslava v Sonu byla opulentní.

Kytarovky vládnou všem aneb New Czech Indie Night

Maria Pyatkina 16.02.2020

„Grime vládne všem,“ tvrdíme v aktuálním Full Moonu, což možná platí pro Velkou Británii, ale v Česku vládnou kytarovky.

Všichni jednou umřeme (Hrubá hudba)

Adéla Poláková 13.02.2020

Beznadějně vyprodaný Kabinet Múz se pomalu plní. Zastoupeny jsou všechny věkové kategorie a ti starší si suverénně berou židle do předních řad.