Články / Recenze

Let’s the hardcore show begin – Agnostic Front

Let’s the hardcore show begin – Agnostic Front

Tony | Články / Recenze | 09.04.2015

Jsou to všechno neuvěřitelná čísla. Třicet pět let na scéně, deset studiových alb. Hluboká a dlouhá brázda, ze které se vylíhla spousta následovníků. Nespočet odehraných koncertů po celém světě, tohle jsou legendy a veteráni Agnostic Front. Jedni ze zakladatelů New York hardcore style, kteří přichází s jedenáctou nahrávkou. Každý, kdo se otřel o tuto scénu, se s nimi musel setkat, jsou zakladatelé, kněží a polobozi vlastní víry, kterou kážou. Z původní sestavy zůstali pouze dva, ale nová krev proudí stejně rychle.

Po takové době se nedají očekávat změny a žánrové přesahy, jedou si svoje a neuhnou ani o píď. Jenom se zrychluje a zpomaluje, všechno hraje, jak má, kytary řežou do živého a rukopis kytaristy Vinnieho Stigmy je nezaměnitelný, pak je tu Miretův uštěkaný zpěv a barva hlasu, kterou si nelze splést, slova rychlostí kulometu, psi, kteří štěkají, a rádi koušou.

Všem ukazují, že nepatří do domova důchodců, přejete si, aby se objevili u vás v obýváku a udělali z něho kůlničku na dříví. Uvázat si bandanu a hymnické refrény vyřvávat pěkně nahlas, ať se z toho sousedi poserou. Udělat pořádný brajgl a pozvat spoustu kámošů. A když přijedou strážci zákona, jednohlasně zvolat: „Police violence, ACAB, fuck the police!“ Vracejí se ke kořenům a nedělají ze sebe karikaturu, jedou podle pravidel, která utvářeli. Stylu, který udávali. A nemá to takhle být?

Songy nejsou utahané, ale valí se silou parního válce, texty se soustředí na sociální a politické klima v Americe: korupce, chamtivost a bezohlednost jsou hlavními tématy, samozřejmě policejní brutalita, prostě angažovaná poezie. Hardcore není jen muzika, ale životní styl. Americký sen umřel, ať žijí Agnostic Front.

Info

Agnostic Front – American Dream Died (Nuclear Blast, 2015)
www.agnosticfront.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Čo mu život prinesie... (Meizyy)

Dušan Šuster 29.11.2023

Nielenže sype bary v pozoruhodne vysokej kadencii, navyše sa dokáže prispôsobiť rôznym beatom, vo vhodnej chvíli pozmeniť rytmiku a šikovne akcentovať rýmy.

Velmi těžké blues (Gravelroad)

Jiří V. Matýsek 14.11.2023

Postupem času se Gravelroad podařilo vytvořit svébytné pojetí těžkotonážního blues. Na Duty to Warn již nastolené dále prohlubují a přidávají nové prvky.

Jedinečný skladateľ Slauson Malone 1

Richard Michalik 13.11.2023

Jasper Marsalis aka Slauson Malone 1 si okolo svojej osoby za krátky čas dokázal vytvoriť malý kult nasledovateľov a to i napriek tomu...

Němá tajemství (Tomáše Mašína)

Shaqualyck 14.09.2023

Zejména díky hereckým výkonům a výborně napsaným dialogům se dlouho daří vyprávět výsostně lidský příběh o ztrátě falešných iluzí.

Ženská perspektiva tvůrčího ega (Euforie)

Barbora Klempířová 27.08.2023

Fiktivní životopis provází protichůdné pocity Plathové z toxického manželství, které nedokáže opustit.

Na čom záleží (Berlin Manson)

Maxim Mičúch 18.08.2023

Nikto nie je v bezpečí – ostatné kapely, ľudia vlastniaci iPhony, samotný Berlin Manson. Máme však dôvod niečo zmeniť?

Smířit se s nezměnitelným (Amber Arcades)

Veronika Jastrzembská 16.08.2023

První skladba Diamond Road nekompromisně poutá pozornost, když náladou připomíná kosmickou verzi Mazzy Star...

Čtrnáct těžkých kamenů ze dna (Jany Vébrové)

Magdalena Fendrychová 10.08.2023

O písničkářce se v hudebních kruzích mluví jako o nástupkyni Radůzy a takové přízvisko nutně přináší velká očekávání.

Bitva o kostičky (Tetris)

Andrea Kubová 30.07.2023

Příběh o skládání kostiček odehrávající se v období studené války, který je založen na skutečné události, započal v 80. letech minulého století v Sovětském svazu.

Chtít stokilovej chain (P/\ST)

Jaroslav Myšák 26.07.2023

Kde je domácí rapová scéna ve svých sděleních jalová, tam před čtyřmi lety pražské alt rapové duo P/\ST kontrovalo debutem Expedice do vnitrobloku. Kam se posunulo?

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace