Články / Reporty

Londýňan s irským srdcem (J Eoin)

Jana Vondrušová | Články / Reporty | 07.12.2014

I přes pochmurné podzimní počasí, navíc v prostředí s podzimním názvem Kaštan, jsem si byla jistá, že nezáleží ani tolik na tom, kolik lidí přijde, koncert bude skvělý i tak. Klub sice není v centru města, ale příjemně překvapil a zapadá do škatulky komorních míst s příjemnou atmosférou, kterou si pochvalovali i muzikanti. Sál není velký, což intimnějším produkcím sedí a divák se cítí víc v kontaktu s umělcem.

Hned po příchodu hudebníků byste slyšeli spadnout špendlík, všichni čekali, co se bude dít. Eoinovy texty jsou velmi silné, mají myšlenku a nenechají posluchače chladnými. Když se mu během zpívání podíváte do očí, vidíte, jak písně prožívá a přenáší do nich osobní zkušenosti a zážitky. Z každého vystoupení si odnesete dojem, že muzikanti z kapely Bran, kteří Ira usazeného v Londýně na českých koncertech doprovázejí, jsou výborně sehraní, rozumí si i mimo světla jeviště a vzájemný vztah pak přenáší do hudební produkce.

Během večera zazněly písně napříč repertoárem, převážně z novějšího alba Acrobat, ale i pár starších skladeb z alba Exiles. Publikum se dočkalo i čtyř úplně nových, svižných kompozic, které se chystají na novou desku. Natáčení je v plánu příští rok, ale na detaily si musíme počkat. Velmi emotivním okamžikem bylo Eoinovo sólo v podobě Corners in the Rain, hrané na přání. Balada vznikla jako reakce na atmosféru v Norsku po útocích v roce 2011 a každému, kdo aspoň trochu ovládá angličtinu, běhá při jejím poslechu mráz po zádech.

Koncert ukázal, že ten, kdo opravdu umí, nepotřebuje speciální efekty ani kostýmy. Vystačí si se třemi nástroji, hlasem a texty, při nichž máte pocit, že zpívá o vás. Dostane se vám pod kůži a už tam zůstane.

Info

J Eoin (irl) + Petr Tichý, Vojtěch Jindra
29. 11. 2014, Kaštan, Praha

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Tóny chorobné, způsoby nejtemnější (Tones of Decay)

Dantez 20.09.2022

Záhrobí, nezemskost, rozklad i něco Satana. Mozky stojící za Kreas Promotion se chopily šance a v doznívajícím festivalovém shonu chytají nejzvučnější jména soudobého death metalu.

Bydliště zvuku nestálé (Order of Sonic Chaos 2/3: MSHR, EJTECH)

Minka Dočkalová 18.09.2022

Odradek v Kafkově povídce na dotaz „A kde bydlíš?“ odpoví „Bydliště nestálé“, zatímco se směje smíchem, který zní jako spadané listí... Terén a jeho zákruty.

Vysmát se vší bolesti světa (Shilpa Ray)

David Stoklas 15.09.2022

Shilpa Ray střídala mohutný chraplák s jemným hlasem, v melancholičtějších polohách vzbuzovala smutek, v těch energických jste se jí musel bát.

Když tě budí Sohn ze spaní

Veronika Mrázková 13.09.2022

Když vstal zpoza kláves, rozpovídal se. Ani ne o nové desce, která vyšla teď v září, ale o tom, jak je to všechno „fucking awesome” a že jsme teď komunita…

Slib mi, že nezapomeneš snít (Austin Antoine + Moonchild)

Veronika Mrázková 12.09.2022

„Kdo je tady na rande? A kdo si tím není jistý, ale doufá, že to jako rande dopadne?” Rapper, bavič, zdatný stand-up komik, zpěvák, performer, ale taky Moonchild.

Na kontexte záleží. Teda pokiaľ zrovna nie ste Emma Ruth Rundle... (ArcTanGent Festival 2022)

Lucia Banáková 27.08.2022

Festivalový ekvivalent Spartan Race poskočil na evolučnom rebríčku o niekoľko stupňov, a to so všetkým kladmi, aj zápormi, čo takýto krok prináša.

Metalová plichta za zdmi slezskoostravského hradu (Metal!!!)

Dantez 24.08.2022

Osud si na ostravskou hradní oslavu extrémní kytarové hudby v podobě festivalu Metal!!! nachystal několik pastí. A vybruslit šlo jen z některých.

Jak se klukům z Boskovic plní festivalový sen (Raveyard 2022)

Nikol Halamásková 24.08.2022

Mindicted Crew s partou dobrovolníků se letos pustila do dalšího ročníku festivalu pro mladé, protože to je podle nich přesně to, co okolí malebného města postrádá.

Královna Šumavy (Dobršská brána 2022)

Aneta Kohoutová 23.08.2022

Déšť nás vyprovází i na cestě zpátky. Na palubní desce opatrně rozkládám šestnáct popsaných a rozpitých stránek fialového sešitu a troje čerstvě promočené ponožky.

Pomíjivý strach z prázdnoty (Order of Sonic Chaos 1: Ephemeral Shrine)

Minka Dočkalová 23.08.2022

Podzemní prostor, který průběžně hostí experimentální projekty nonkonformního uskupení Terén, je charismatickým místem, které každé instalaci dodává naprosto specifický výraz.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace