Články / Rozhovory

Marek: Kocovinové otázky pro Kittchena, Piqi Miqi i Silver Springs

Marek: Kocovinové otázky pro Kittchena, Piqi Miqi i Silver Springs

Jakub Béreš | Články / Rozhovory | 30.03.2017

Charitativní akce Marek: Kocovina, která pomáhá proběhne už tento pátek v DUP 36 na Národní Třídě. Její podtitul je tedy celkem jasný, čím více toho v ten večer na baru vypijete, tím více přispějete na léčbu mladého Marka. Pořadatelé akce dodávají: „Nejdůležitější je každodenní rehabilitace, ke které je potřeba drahý rotoped a školený pracovník. Cílem akce je ulevit Markově rodině od drahého pronajímání vybavení.“ Namísto Rolí, kteří museli ze zdravotních důvodů zrušit koncert, vystoupí Johnny the Horse, čerství držitelé divoké karty Startéru Silver Springs a elektro projekt Bratři. Doplní tak Kittchena, Gambrz Reprs, St. Jacoba a další muzikanty. Někteří z nich se nám svěřili se svými kocovinovými zážitky, ale i s dalšímí zajímavostmi...

Kittchen

Stalo se ti někdy, že jsi hrál s kocovinou? Poznal to někdo, nebo pomáhá maska?
Hrál jsem s kocovinou mockrát. Ale myslím, že většinou by to nebylo vidět, ani kdybych masku neměl. A často byly ty kocovinový koncerty hodně intenzivní a silný. Ale vybavuju si, že jednou mi bylo v nějaký kavárně strašně zle a v závěru koncertu jsem mezi přídavkama musel vyběhnout do listopadový noci zvracet mezi zaparkovaný auta. Těžko ale říct, jestli to věděl někdo uvnitř.

Co říkáš na Marka?
Hodně mě baví nasazení organizátorů. Uspořádat takovou akci může vypadat jako brnkačka, ale jednak to stojí hromadu práce a nervů a taky v tom člověk přes veškerou charitativnost může zahučet finančně. Ale Adam, který se mnou jedná, vypadá strašně odhodlaně, a musím říct, že jsem se nechal strhnout docela snadno. Na DUP36 se navíc dost těším, ten prostor je úžasnej.

Komu jsi naposledy pomohl v opilosti (nebo i v neopilosti)?
Hm, ani si nevzpomínám, že bych někomu nějak zásadně pomohl v opilosti. Možná jsem někomu pomohl ubalit brko nebo někomu koupil dalšího panáka, a tak mu v opilosti pomohl k ještě větší opilosti. A taky jsem teď několika maminkám pomáhal s kočárem do tramvaje. Ale to už nevím, jestli jsem byl opilej já nebo ony.

Na čem v současné době děláš? Probudíte Zvíře jménem Podzim ze zimního spánku?
V současný době pomáhám propagovat svoji knížku Když piješ…, která vyšla u nakladatelství Plus. Takže jak napovídá název, kolem kocovin a alkoholu se pochopitelně motá. Intenzivně pracujeme na druhém singlu a knížce Zvířete jménem Podzim. No a taky chystám desku coververzí Kittchena, hudbu pro divadelní představení Zářez a pomalu se rozjíždí jarní koncertní sezóna. V dubnu budeme mít navíc společně s Vladivojnou výstavu v Opavě.


Piqi Miqi

Pomohla ti někdy kocovina se psaním songů?
Kocoviny mi pomáhají uvědomit si, že pití alkoholu je špatné a že bych už neměl pít. Z nějakého důvodu se tím ale zatím neřídím, takže pořád piju a neustále mám kocoviny. Několik písní už jsem v tomhle stavu napal, takže se prokousávám dehydratací a bolestí hlavy k psaní dobrých songů.

Myslíš si, že má hudba moc pomáhat ostatním?
Ano, hudba je mocná. Může totiž tvému tělo, mysli i duši doručit specifický druh zprávy.

Tvoje poslední hudební video Oh Bibi bylo natočené na VHS kazetu v osmdesátkovém stylu. Myslíš, že v té době byly lepší party a větší kocoviny?
Oh Bibi je špinavé a prostopášné video, takže se k němu VHS hodí dokonale. Vždycky jsem chtěl udělat takové video, protože výsledek vypadá mnohem lépe než ty současné realistické. Moje nejlepší kámoška Amanda Mayne ho natočila a já sestříhal. Bylo to naprosto spontánní. Myslím, že lidi v osmdesátkách měli mnohem lepší party, protože neměli smartphony, které je odrazovaly od užívání si přítomnosti: „Smart phones are a cock block and the sex was definitely way hotter!“


Silver Springs

Po jakém koncertu jste měli největší kocovinu?
My vlastně ani moc v rámci kapely nekocovinujeme. Na našich koncertech si držíme přísnej limit pár piv a na cizích si to zase chceme pamatovat a nemuset furt odbíhat na záchod. Občas si dáme večerní kapelní soustředění, ale to pak místo novejch nápadů končíme v Burrito Loco.

Poslední dobou slavíte máte úspěch. Máte teď častěji kocoviny?
Asi snad i míň. Teď už jsme skoro hodní kluci, protože nám s příchodem jara konečně skončil stav limba způsobený hledáním bubeníka, směřováním kapely a tak - proto jsme i pojmenovali naše EP Limbo. A teď pokračujeme a chceme být dál hezky produktivní. Kocoviny míváme akorát tak po maratonech Pokémonů, který si občas dáme po zkoušce. A někdy i před koncertem. Vybouřovací alko-dovolenou si necháváme na léto. Ale i tam budeme opatrný.

Od Startéru jste dostali divokou kartu. Pomohlo vám to? Doporučili byste ho i jiným kapelám? Startér je skvělej. Už jen tím, že jsme díky němu nabrali úplně novou víru sami v sebe. Překvapilo nás, kolik lidí nám posílalo hlasy a podpořilo nás. Dostali jsme se mnohem snáz k novým posluchačům nebo i na Free Mondays do Roxy. Stopro bychom to doporučili a moc se těšíme, kam nás divoká karta ještě do budoucna zavede.


Info

Charitativní koncert Marek
w/ Kittchen, Johny the Horse, Gambrz reprs, Piqi Miqi, Silver Springs, Bratři, Kierastaboy, St. Jakob, Raphael Kosmos
31. 3. 2017 DUP36, Praha
www.facebook.com/events/674967312683584

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Mueran Humanos: Následovat svoje posedlosti

redakce 10.10.2019

Skupina, která nese v názvu sousloví Lidi chcípněte, by jistou dávku chladnokrevnosti oplývat měla. A argentinští Mueran Humanos jí oplývají. Rozhovor.

Nick Murphy: Nedělám hudbu pro sebe, ale pro jiné

redakce 04.10.2019

Před pražským koncertem jsme si povídali o umělcově službě lidstvu, cestovatelských zážitcích a Muprhyho houževnaté povaze.

Aneta Kohoutová (Nábřeží saunařů): Hrozná zodpovědnost, ale zároveň i neuvěřitelná svoboda

redakce 30.09.2019

Nábřeží saunařů, akce, která se odehraje v Hradci v závěru tohoto týdne. Co od ní čekat, jestli přijít nahý a hladový, co chystá NUUK do budoucna?

Vstupní prohlídka: Stolen (chn)

redakce 26.09.2019

Kapela Stolen z čínského města Chengdu existuje přes deset let, evropskému publiku se letos představí jako předkapela ikon New Order.

Roman Odjinud, Petr Vrba (Alternativa Festival): Máme ruce od sazí

redakce 23.09.2019

Když už se zdálo, že „alternativní“ dramaturgie se poněkud unavila, obměnil se organizační tým. Z něj promlouvají dva z členů festivalu. Marx, klišé i osypky. Rozhovor.

Steffi: Nepotřebujeme pořád sedět jedna vedle druhé

redakce 20.09.2019

Steffi a Virginia, rezidentky berlínského Berghain/Panorama Baru o nadcházející desce Work a Change, která vychází na labelu Ostgun Ton.

Zdeňka Morávková (V centru | Im Zentrum): Centrum je tam, kde si ho uděláš

redakce 18.09.2019

Jesenický umělecký festival svou dramaturgií poukazuje na česko-německou spolupráci, která v regionu po léta přirozeně probíhala. Rozhovor.

Radim Zbránek (Story): Jen vnímat, nechat mobil v kapse

redakce 16.09.2019

Večírku s názvem Story se po několik let dařilo odvážným propojením dvou zdánlivě neslučitelných světů vyvolat atmosféru, jakou široko daleko zažil málokdo... Rozhovor.

Wrekmeister Harmonies: Všetko má expiráciu, krása aj utrpenie

redakce 15.09.2019

Predo mnou zrazu sedeli dve vyrovnané a veľmi príjemné bytosti, hovoril najmä JR. A pokojným hlasom ma dôkladne vyškolil o kráse a šťastí, ktoré je všade okolo nás.

Dušan Svíba (Earth Music): Potkávat se s lidma

redakce 09.09.2019

"Ústředním bodem je zájem a potřeba mít vliv na prostředí, ve kterém se pohybujeme," říká o svých plánech i ambicích Dušan Svíba.