Články / Rozhovory

Marek: Kocovinové otázky pro Kittchena, Piqi Miqi i Silver Springs

Marek: Kocovinové otázky pro Kittchena, Piqi Miqi i Silver Springs

Jakub Béreš | Články / Rozhovory | 30.03.2017

Charitativní akce Marek: Kocovina, která pomáhá proběhne už tento pátek v DUP 36 na Národní Třídě. Její podtitul je tedy celkem jasný, čím více toho v ten večer na baru vypijete, tím více přispějete na léčbu mladého Marka. Pořadatelé akce dodávají: „Nejdůležitější je každodenní rehabilitace, ke které je potřeba drahý rotoped a školený pracovník. Cílem akce je ulevit Markově rodině od drahého pronajímání vybavení.“ Namísto Rolí, kteří museli ze zdravotních důvodů zrušit koncert, vystoupí Johnny the Horse, čerství držitelé divoké karty Startéru Silver Springs a elektro projekt Bratři. Doplní tak Kittchena, Gambrz Reprs, St. Jacoba a další muzikanty. Někteří z nich se nám svěřili se svými kocovinovými zážitky, ale i s dalšímí zajímavostmi...

Kittchen

Stalo se ti někdy, že jsi hrál s kocovinou? Poznal to někdo, nebo pomáhá maska?
Hrál jsem s kocovinou mockrát. Ale myslím, že většinou by to nebylo vidět, ani kdybych masku neměl. A často byly ty kocovinový koncerty hodně intenzivní a silný. Ale vybavuju si, že jednou mi bylo v nějaký kavárně strašně zle a v závěru koncertu jsem mezi přídavkama musel vyběhnout do listopadový noci zvracet mezi zaparkovaný auta. Těžko ale říct, jestli to věděl někdo uvnitř.

Co říkáš na Marka?
Hodně mě baví nasazení organizátorů. Uspořádat takovou akci může vypadat jako brnkačka, ale jednak to stojí hromadu práce a nervů a taky v tom člověk přes veškerou charitativnost může zahučet finančně. Ale Adam, který se mnou jedná, vypadá strašně odhodlaně, a musím říct, že jsem se nechal strhnout docela snadno. Na DUP36 se navíc dost těším, ten prostor je úžasnej.

Komu jsi naposledy pomohl v opilosti (nebo i v neopilosti)?
Hm, ani si nevzpomínám, že bych někomu nějak zásadně pomohl v opilosti. Možná jsem někomu pomohl ubalit brko nebo někomu koupil dalšího panáka, a tak mu v opilosti pomohl k ještě větší opilosti. A taky jsem teď několika maminkám pomáhal s kočárem do tramvaje. Ale to už nevím, jestli jsem byl opilej já nebo ony.

Na čem v současné době děláš? Probudíte Zvíře jménem Podzim ze zimního spánku?
V současný době pomáhám propagovat svoji knížku Když piješ…, která vyšla u nakladatelství Plus. Takže jak napovídá název, kolem kocovin a alkoholu se pochopitelně motá. Intenzivně pracujeme na druhém singlu a knížce Zvířete jménem Podzim. No a taky chystám desku coververzí Kittchena, hudbu pro divadelní představení Zářez a pomalu se rozjíždí jarní koncertní sezóna. V dubnu budeme mít navíc společně s Vladivojnou výstavu v Opavě.


Piqi Miqi

Pomohla ti někdy kocovina se psaním songů?
Kocoviny mi pomáhají uvědomit si, že pití alkoholu je špatné a že bych už neměl pít. Z nějakého důvodu se tím ale zatím neřídím, takže pořád piju a neustále mám kocoviny. Několik písní už jsem v tomhle stavu napal, takže se prokousávám dehydratací a bolestí hlavy k psaní dobrých songů.

Myslíš si, že má hudba moc pomáhat ostatním?
Ano, hudba je mocná. Může totiž tvému tělo, mysli i duši doručit specifický druh zprávy.

Tvoje poslední hudební video Oh Bibi bylo natočené na VHS kazetu v osmdesátkovém stylu. Myslíš, že v té době byly lepší party a větší kocoviny?
Oh Bibi je špinavé a prostopášné video, takže se k němu VHS hodí dokonale. Vždycky jsem chtěl udělat takové video, protože výsledek vypadá mnohem lépe než ty současné realistické. Moje nejlepší kámoška Amanda Mayne ho natočila a já sestříhal. Bylo to naprosto spontánní. Myslím, že lidi v osmdesátkách měli mnohem lepší party, protože neměli smartphony, které je odrazovaly od užívání si přítomnosti: „Smart phones are a cock block and the sex was definitely way hotter!“


Silver Springs

Po jakém koncertu jste měli největší kocovinu?
My vlastně ani moc v rámci kapely nekocovinujeme. Na našich koncertech si držíme přísnej limit pár piv a na cizích si to zase chceme pamatovat a nemuset furt odbíhat na záchod. Občas si dáme večerní kapelní soustředění, ale to pak místo novejch nápadů končíme v Burrito Loco.

Poslední dobou slavíte máte úspěch. Máte teď častěji kocoviny?
Asi snad i míň. Teď už jsme skoro hodní kluci, protože nám s příchodem jara konečně skončil stav limba způsobený hledáním bubeníka, směřováním kapely a tak - proto jsme i pojmenovali naše EP Limbo. A teď pokračujeme a chceme být dál hezky produktivní. Kocoviny míváme akorát tak po maratonech Pokémonů, který si občas dáme po zkoušce. A někdy i před koncertem. Vybouřovací alko-dovolenou si necháváme na léto. Ale i tam budeme opatrný.

Od Startéru jste dostali divokou kartu. Pomohlo vám to? Doporučili byste ho i jiným kapelám? Startér je skvělej. Už jen tím, že jsme díky němu nabrali úplně novou víru sami v sebe. Překvapilo nás, kolik lidí nám posílalo hlasy a podpořilo nás. Dostali jsme se mnohem snáz k novým posluchačům nebo i na Free Mondays do Roxy. Stopro bychom to doporučili a moc se těšíme, kam nás divoká karta ještě do budoucna zavede.


Info

Charitativní koncert Marek
w/ Kittchen, Johny the Horse, Gambrz reprs, Piqi Miqi, Silver Springs, Bratři, Kierastaboy, St. Jakob, Raphael Kosmos
31. 3. 2017 DUP36, Praha
www.facebook.com/events/674967312683584

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Protokol: Ben Miller (Ben Miller Band)

redakce 29.02.2020

Stručný přehled zásadních hudebních setkání Bena Millera z Ben Miller Bandu. Strohé jako život na venkově, který zformoval jeho i jeho pojetí country.

Vstupní prohlídka: Laokoon

redakce 28.02.2020

Mikuláš Hamerla (Sekvoye) a Jiří Machů (Killiekrankie) poprvé představí svůj zbrusu nový hudební projekt Laokoon.

Vstupní prohlídka: Ai Fen

redakce 26.02.2020

Ai fen je nový sólový projekt polsko-čínské hudebnice a producentky Eweliny Vlcek-Chiu, známé z witchwave dua Ba:zel.

Vstupní prohlídka: Fred Madison

redakce 20.02.2020

V březnu Fred Madison pokřtí novou desku ve Valmezu, ale i jinde. Co si nechají donést do backstage, co je vyprudí?

Chelsea Wolfe: Budujem si svoju definíciu ženskosti

Lucia Banáková 19.02.2020

Byť na javisku sama a hrať prostý akustický song je náročné, ale je to pre mňa osobný rituál, príležitosť k rastu ako umelkyne i duchovnej bytosti, hovorí Chelsea.

Martin Mažári (Edison Filmhub): Tahle oscarová sezona byla perfektní

Jarmo Diehl 18.02.2020

Povídání s Martinem Mažárim o současné kinematografii, vnímání filmu jako takového i o tom, co ho dovedlo zrovna do filmhubu.

Pořadatelská: Kristýna Procházková (Spratek production)

redakce 17.02.2020

Dělat koncerty pro kamarády v sobě obnáší velkou dávku romantiky, ale taky spoustu práce. Kristýna Procházková vypráví o své Spratek Production.

Protokol: Scott Hansen (Tycho)

redakce 14.02.2020

Scott Hansen neboli Tycho si prošel cestu od tvrdých kytar až k snové elektronice a audiovizuálním světům, které dokáže vytvořit člověk doma s laptopem.

Tono Guth (La3nos): Hudba je rečou a rytmus jej kostrou

Daniel Hevier ml. 14.02.2020

Aký vplyv má hra na perkusie na vedomie, stres, úzkosť? Rytmus je pre Tóna Gutha prirodzeným vyjadrením tela aj mysle.

Vstupní prohlídka: Brains for Sale

redakce 13.02.2020

Brains for Sale nabízí citové výpovědi, hymny loserů i úvahy o současnosti a podobně vyznívají i jeho odpovědi níže v rámci vstupní prohlídky.