Články / Sloupky/Blogy

Me, the third #1

Tereza Tůmová | Články / Sloupky/Blogy | 27.10.2014

Roxy slaví narozeniny. Roxy je posh podnik, dneska plnej hipstrů. Možná tu jsou i jindy, to nevim. Já jsem taky hipstr, mám na sobě holinky a kloubouk, můj kolega z Indie prohlásil: „You better wear that on a horse.“

Na minutu přesně dojdu do NoDu a zdravím Manon meurt, vypadaj, že si mě nepamatujou, těžkej život. A hned Kalle. Nebudu to rozmazávat, jsem spokojená, celej večer. I když je mi v těch holinkách s chlupama vevnitř vedro a šokuje týpek za mnou, co si během setu Manon meurt zpívá texty. Takže už jsou slavný, je to hotovka. Jak by řekl Jack White: „Once they sing the lyrics, it is folk.“

Kecáme s kámošem u baru a kujeme pikle, plán je následující: až půjde bubeník MM kolem, kámoš mu (nenápadně, jakbysmet) podrazí nohy, týpek padne a seznámení je hotový. Dřív, než se povede akci provést, přichází jinej chlápek. Má klobouk, jako já, kámoš ho zná. Týpek se jmenuje Jakub a organizuje Kavárny naživo, dneska s tím byl v Sama doma, což není nejatraktivnější reklama, ale budiž. „Řekni Tereze něco o kavárnách, ona ti to pošle do Full Moonu.“ – „Fákt jo?“ (teď přichází můj moment slávy, všimli jste si?) – „Tak mi řekni, co to jsou Kavárny naživo, máte nějakej facebook?“ – „Náš facebook je kavarnypecivo, protože nám to kavárny naživo nechtělo vzít, jakože kavarny nazivo, chápeš, systém tam viděl nazi a smůla.“

WWW mě fakt nebavěj, to je prvoplánový, po dvou minutách jdu domů, cestou míjím Vegyho z Wild Tides na schodech a chvíli váhám, mám mu říct o rozhovor k tý jejich nový desce? Ještě by si mohl myslet, že jsem ňáká pošahaná fanynka a Kuba si to určitě zpromuje sám, beru metro.

Na dobrou noc cituji Amose Oze: „Počítal to mezi své staromládenecké zvyky, stejně jako to, že ztrácel víčka od sklenice se zavařeninou, že si zastřihl chlupy v jedné nosní dírce a zapomněl na druhou, cestou na záchod si spěšně rozepínal kalhoty už na chodbě, na záchodě se netrefil do mísy a ještě během močení splachoval, aby zvukem tekoucí vody povzbudil ochablý měchýř: snažil se skončit zároveň se splachovačem, a tak to byl vždy závod mezi vodou z jeho těla a tou, která splachovala mísu.“

Info

foto © Honza Kolář

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Preview: ESNS 2022

redakce 17.01.2022

V rámci přesunutí kompletního programu do online prostředí sice některá jména zmizela, postrádáme hlavně Bob Vylan nebo Wu-Lu, ale i tak vybíráme ze tří stovek umělců.

Šejkr #70: Vyhlídky? Nadějné.

Michal Pařízek 14.01.2022

Ano, vyhlídky jsou nadějné, jak by ne. Krásný začátek roku, lepší alegorii pro časy, ve kterých žijeme, bychom asi nenašli... Kinterův Revolucionář a další... přísliby.

Desky roku 2021 podle Full Moonu: 1. místo

redakce 05.01.2022

Výroční anketa magazínu Full Moon odhalila počínaje s Novým rokem pátá až druhá místa a s premianty tu máme i celkové pořadí nejlepších loňských nahrávek.

Desky roku 2021 podle Full Moonu: 2. místo

redakce 04.01.2022

Tentokrát tu máme dvě ženy, každá s úplně jiným výrazovým rejstříkem, obě stejně přesvědčivé. Desky roku podle magazínu Full Moon.

Desky roku 2021 podle Full Moonu: 3. místo

redakce 03.01.2022

Výroční anketa magazínu Full Moonu pokračuje a po pátém a čtvrtém místě tu máme krásné třetí. Srážka světů nebo blízká setkání jiných druhů?

Desky roku 2021 podle Full Moonu: 4. místo

redakce 02.01.2022

Po včerejším pátém místě tu máme čtvrté ve výroční anketě magazínu Full Moon. Brno vs. Brighton!

Desky roku 2021 podle Full Moonu: 5. místo

redakce 01.01.2022

Pátá příčka Desky roku podle magazínu Full Moon přináší za rok 2021 pozoruhodné setkání, a takových nebude málo ani v dalších dílech tradiční ankety málo.

Šejkr #69: Open the gates!

Michal Pařízek 31.12.2021

A je to tady, poslední den roku. Bilancování nemám příliš v oblibě, ale nacházím na něm jednu zajímavou věc...

Šejkr #68: Přítulné bezpečí

Michal Pařízek 17.12.2021

Konec roku. Klasika. Jako by toho stresu nebylo celý rok dost, na závěr si to vždycky ještě vyšperkujeme...

Šejkr #67: „So be careful what you say for views...“

Michal Pařízek 03.12.2021

Nikdy jsem nehodnotil cizí motivace a odpovědnost, nebo dokonce jejich absenci. Jenže... i tenhle přístup vzal v poslední době za své.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace