Články / Sloupky/Blogy

Me, the third coffee #11

Me, the third coffee #11

Tereza Tůmová | Články / Sloupky/Blogy | 05.01.2015

Šestkrát pizza, dvacet devět šálků kávy, jedenáct desek. Tolik bilance Coffee and Records vol. 1. Coffee and Records jsem založila z nutkání užít si ještě více srandy. Takže jsem tady pro všechny milovníky kafe a vinylů, což je teď děsně trendy. Po prvním večírku jsem zakusila kofeinovou kocovinu a usnula až v šest hodin ráno, abych v osm třicet vyrazila na silvestrovský pochod Dvořákovou stezkou. Zvesela zveme další a kdo objeví jeden z originálních-vlastní-rukou-dělaných letáčků po Praze (dala jsem si s nimi extra práci), dostane šálek kávy jen tak, navíc. A že to kafe dělám, jako člen pražské kavárenské buržoazie (zcela apolitické, bacha na to), fakt dobře.

Usoudila jsem, že část dovolené věnuji také tomu, abych si odpočinula od milenců, otců, šéfů a jim podobných. Odjela jsem na hory s kopou knih a lyžemi a čekala pár dní klidu. To by bylo ovšem příliš idylické, kdybych se hned první den (jak amatér ve frontě na vlek) nepomlátila. Jakýsi pán se chtěl se mnou natolik seznámit, že sblížil naše lyže, ale zapomněl zastavit. Následujících pět vteřin jsem čekala, že buď rupnou kalhoty vejpůl a s nimi i já, nebo koleno. Nevydrželo koleno. Celou noc jsem pak snila o berličkách a ortéze, naprosto vylučujících nosit v lednu úplně ty samé boty jako má Alison Mosshart, které jsem si koupila za vánoční peníze od babičky. Takže letos bez frajeřinek.

Vzpomenu-li pak Vánoce, vybaví se mi moment rodinného oběda, kdy s máti debatujeme o sterilitě koncertní haly Forum Karlín. Máti povídá o jakémsi koncertě Michala Prokopa, na který zašla (pravděpodobně akce její generace). „Ten koncert trval jenom hodinu, děsný. Hodinu, a to ještě stihl pokřtít album. Jde to dolu, všichni už jdou dolu.“ Bratr benjamínek nakrčí čelo: „A co Vráťa Brabenec, mami? Ten je ještě nahoře? Nebo už jde taky dolů?“

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Ze srdce i ze srdíčka (Heart of Noise 2019)

redakce 16.06.2019

Jak daleko je od noiseu k přírodě? V případě festivalu Heart of Noise kousíček.

Co právě v elektru kutěj: Návrat mistra, který spal sedm let

redakce 06.06.2019

Nový materiál po sedmi letech od kultovního projektu Scorn a další novinky z elektronického undergroundu.

Preview: Nowa muzyka 2019

redakce 05.06.2019

Letošní formu si můžeme po loňských zkušenostech ověřit u Amnesia Scanner, Fatimy Al Qadiry nebo Yvese Tumora, ale jsou tu i další jména, která byste neměli přehlédnout.

El nuevo normal aneb top 5 Primavera Sound 2019 podle Full Moonu

redakce 03.06.2019

Velký report čekejte v prázdninovém Full Moonu, zde tradičně vrcholy nejen redakční výpravy, ale také kolegů a kamarádů.

Preview: Wave-Gotik-Treffen 2019

redakce 22.05.2019

Do Lipska se za písničkou jezdí po celý rok, německé město často vítá interprety, kteří Česko míjí, a přitom je nedaleko.

To nejlepší z Anifilmu 2019

redakce 14.05.2019

Na Anifilmu je nejlepší to, že volba programu může být dána vysypáním popcornu na rozpis, schůzkami u piva či volných stolů v indické restauraci.

To nejlepší z The Great Escape 2019

redakce 12.05.2019

První návštěva na The Great Escape jednoznačně potvrdila, že britské scéna je na vzestupu, níže ve výběru toho nejlepšího ještě spousta skvělých jmen chybí...

Sharpe 2019: Fanfáry à la Full Moon

redakce 28.04.2019

Dva náramně intenzivní dny budeme vstřebávat ještě dlouho, obsáhlý report čekejte v květnovém Full Moonu, tady zatím první dojmy a nejhlubší zářezy.

Kam na rajz se Zuzanou Kolouchovou

redakce 26.04.2019

Je zatížená na „srdceryvně pozérské balady“ Nicka Cavea, jak sama říká, ale v poslední době vyznává „čím víc nahlas, tím líp“.

Enea Spring Break 2019: tipy Full Moonu

redakce 23.04.2019

Letošní ročník poznaňského festivalu Enea Spring Break jsme si představili již ve dvou textech, nyní přichází čas na vlastní redakční tipy.