Články / Sloupky/Blogy

Me, the third coffee #11

Me, the third coffee #11

Tereza Tůmová | Články / Sloupky/Blogy | 05.01.2015

Šestkrát pizza, dvacet devět šálků kávy, jedenáct desek. Tolik bilance Coffee and Records vol. 1. Coffee and Records jsem založila z nutkání užít si ještě více srandy. Takže jsem tady pro všechny milovníky kafe a vinylů, což je teď děsně trendy. Po prvním večírku jsem zakusila kofeinovou kocovinu a usnula až v šest hodin ráno, abych v osm třicet vyrazila na silvestrovský pochod Dvořákovou stezkou. Zvesela zveme další a kdo objeví jeden z originálních-vlastní-rukou-dělaných letáčků po Praze (dala jsem si s nimi extra práci), dostane šálek kávy jen tak, navíc. A že to kafe dělám, jako člen pražské kavárenské buržoazie (zcela apolitické, bacha na to), fakt dobře.

Usoudila jsem, že část dovolené věnuji také tomu, abych si odpočinula od milenců, otců, šéfů a jim podobných. Odjela jsem na hory s kopou knih a lyžemi a čekala pár dní klidu. To by bylo ovšem příliš idylické, kdybych se hned první den (jak amatér ve frontě na vlek) nepomlátila. Jakýsi pán se chtěl se mnou natolik seznámit, že sblížil naše lyže, ale zapomněl zastavit. Následujících pět vteřin jsem čekala, že buď rupnou kalhoty vejpůl a s nimi i já, nebo koleno. Nevydrželo koleno. Celou noc jsem pak snila o berličkách a ortéze, naprosto vylučujících nosit v lednu úplně ty samé boty jako má Alison Mosshart, které jsem si koupila za vánoční peníze od babičky. Takže letos bez frajeřinek.

Vzpomenu-li pak Vánoce, vybaví se mi moment rodinného oběda, kdy s máti debatujeme o sterilitě koncertní haly Forum Karlín. Máti povídá o jakémsi koncertě Michala Prokopa, na který zašla (pravděpodobně akce její generace). „Ten koncert trval jenom hodinu, děsný. Hodinu, a to ještě stihl pokřtít album. Jde to dolu, všichni už jdou dolu.“ Bratr benjamínek nakrčí čelo: „A co Vráťa Brabenec, mami? Ten je ještě nahoře? Nebo už jde taky dolů?“

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Šejkr #43: „Ale dneska v noci, dneska budu pít šampaňské.“

redakce 19.09.2019

Výstava Roberta Franka Unseen byla jedním z důvodů výletu do Berlína, který se změnil v povinnost, když se minulý týden objevila zpráva, že jeden z nejvlivnějších fotografů zemřel.

Setkání v sadu - 6 is the magic number (Pelhřimovy 2019)

redakce 22.08.2019

Tradiční plkání o post-bratroorffovském antifestivalu. Tentokráte hodně o magii (místa).

Všetky odtiene blata alebo Top 5 ArcTanGent 2019

redakce 21.08.2019

Najkrajšie na kompilácií Top 5 zo siedmeho ročníku festivalu je, že mená sa príliš neopakujú a headlineri sa do výberu dostávajú ojedinele.

RapRadar IV: České předpremiéry

redakce 13.08.2019

Albové předpremiéry na letošním Kempu, hyperaktivní Brockhampton a JAY Z i nezdar Chance the Rappera.

Hromy, blesky a Algiers. Top 5 Grape festival 2019

redakce 11.08.2019

Vodní téma, hromy, blesky a... zase ti Algiers. Piešťanský Grape podesáté.

...a na rub víček projektovat pohřeb. Top 5 Brutal Assault 2019 podle redaktorů a přízně

redakce 11.08.2019

Rozdávám lokty, plavu nad zpocenými hlavami, moje pochroumaná páteř mi nepoděkuje, ale nemůžu si pomoct. Hlasují domácí, hosté i pocestní. To nejlepší z ročníku, který ovládly Dcery.

Preview: Pop-Kultur Berlin 2019

redakce 10.08.2019

Za kulturou do pivovaru? Leda v Berlíně. Mezi hvězdy letošního ročníku Pop-Kultur patří například Shabazz Palaces, Anna Calvi, CocoRosie nebo Deerhoof, ale nejen oni. Pár tipů pro vás.

Tasovská kúra aneb Top 5 Besedy u Bigbítu 2019

redakce 06.08.2019

Taky na které další přehlídce se sejde tolik jejich redaktorů a fotografů z celé republiky? Nejen je jsme oslovily s nejlepšími zážitky z letošního ročníku Besedy u Bigbítu.

Šejkr #42: Zvuk je nejlepší polštář

redakce 25.07.2019

Po cestě z Colours si v hlavě přehrávám skvělý koncert Shilpy Ray a vzpomínám si, jak právě Todd stál hrozně o to, aby před jejím prvním koncertem v Praze hráli…

Limity interpretace aneb reakce na článek o současných českých textech

redakce 25.07.2019

Full Moon publikoval rozsáhlý článek s názvem V zajetí lyrického věku aneb Současné české texty. Člen skupiny ROLE na něj reaguje.