Články / Sloupky/Blogy

Me, the third sister #13

Me, the third sister #13

Tereza Tůmová | Články / Sloupky/Blogy | 19.01.2015

Nedělní ráno, připravuju si kafe a přemýšlím o snídani, vybírám pomalý vinyl. Zvoní zvonek, divný, nikoho nečekám. „Čau Terezo, tady Emma, pusť mě nahoru!“ Emma? Nemá být ve Francii? Co tu dělá?

Ahoj Em. Kde se tu bereš? Já tě vůbec nečekala… dáš si se mnou kafe? „Hele, ve Francii nuda, pořád stávka stávka, sotva jsem dojela na letiště, tak jsem to tam zabalila. Jo, udělej mi jedno silný, černý.“ Aha. A kde máš sádru? Máma říkala, že jsi někde upadla. „Prosimtě, sádra mi šla na nervy, tak jsem ji odstřihla. Co mužský, Terezo, co ňákej kolega. Já zas potkala magorů, to ti musim povídat.“ Vybírám pěkný hrnek. Nechceš ani mléko? No mužský, Em, ale jo. Dobrý. Usměju se. Tak povídej.

„To ti zas bylo debilů, děsný. Jeden ne, šli jsme na rande, zašli na koncert, v centru je pěknej klub, a pak mě ani nedoprovodil domů. A to ví, jak je to tam v noci ošemetný. Pak mi psal, že ho to nenapadlo, že se omlouvá. Blbec. S timhle už nikam nejdu, stejně vypadal na vztah. Ježiš, tuhle jeden u mě doma a začne mi povídat, ať si nemyslím, že on vztah nechce, že jenom ňáký srandičky. Víš, co nepochopim?“

Copak, Em? Doliju si kafe. Nedáš si kousek koláče?

„Prosimtě, řekni mi, Terezo, řekni mi, proč jsou všichni ty chlapi tak egoistický, že si myslej, že s nima hned chceš snad chodit nebo co. Pamatuješ ne, jak mě to ničilo. Já nebudu zas nikomu vykládat, kam a s kým jdu, ani náhodou.“

No ale vztah může být taky hezký. Nemyslíš? Já byla tuhle s kolegou v divadle a pak jsme šli skleničku. „Tě chtěl opít, to je jasný. Doprovodil tě?“ Jo, ono už bylo pozdě, tak jel se mnou. „A vzala si ho nahoru? Dej mi ještě trochu kafe, prosimtě.“ Říkal, že už je pozdě, jestli by tu mohl přespat. Tolik ti stačí? „Ježiš, to je laciný, tě chtěl vojet, to je jasný.“ Ale ne, jenom jsme si povídali, bylo to moc hezký, víš, takový romantický. Vzal mi ruku a dával si ji na srdce, jestli cítím, jak buší. „Ty seš tak naivně pitomá, to snad není možný. Ty seš tak naivní, jak ty, co na nás právě čuměj.

Vzhlédneme a rozesmějeme se. Konečně jsme zase jedna jako druhá.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Preview: ESNS 2022

redakce 17.01.2022

V rámci přesunutí kompletního programu do online prostředí sice některá jména zmizela, postrádáme hlavně Bob Vylan nebo Wu-Lu, ale i tak vybíráme ze tří stovek umělců.

Šejkr #70: Vyhlídky? Nadějné.

Michal Pařízek 14.01.2022

Ano, vyhlídky jsou nadějné, jak by ne. Krásný začátek roku, lepší alegorii pro časy, ve kterých žijeme, bychom asi nenašli... Kinterův Revolucionář a další... přísliby.

Desky roku 2021 podle Full Moonu: 1. místo

redakce 05.01.2022

Výroční anketa magazínu Full Moon odhalila počínaje s Novým rokem pátá až druhá místa a s premianty tu máme i celkové pořadí nejlepších loňských nahrávek.

Desky roku 2021 podle Full Moonu: 2. místo

redakce 04.01.2022

Tentokrát tu máme dvě ženy, každá s úplně jiným výrazovým rejstříkem, obě stejně přesvědčivé. Desky roku podle magazínu Full Moon.

Desky roku 2021 podle Full Moonu: 3. místo

redakce 03.01.2022

Výroční anketa magazínu Full Moonu pokračuje a po pátém a čtvrtém místě tu máme krásné třetí. Srážka světů nebo blízká setkání jiných druhů?

Desky roku 2021 podle Full Moonu: 4. místo

redakce 02.01.2022

Po včerejším pátém místě tu máme čtvrté ve výroční anketě magazínu Full Moon. Brno vs. Brighton!

Desky roku 2021 podle Full Moonu: 5. místo

redakce 01.01.2022

Pátá příčka Desky roku podle magazínu Full Moon přináší za rok 2021 pozoruhodné setkání, a takových nebude málo ani v dalších dílech tradiční ankety málo.

Šejkr #69: Open the gates!

Michal Pařízek 31.12.2021

A je to tady, poslední den roku. Bilancování nemám příliš v oblibě, ale nacházím na něm jednu zajímavou věc...

Šejkr #68: Přítulné bezpečí

Michal Pařízek 17.12.2021

Konec roku. Klasika. Jako by toho stresu nebylo celý rok dost, na závěr si to vždycky ještě vyšperkujeme...

Šejkr #67: „So be careful what you say for views...“

Michal Pařízek 03.12.2021

Nikdy jsem nehodnotil cizí motivace a odpovědnost, nebo dokonce jejich absenci. Jenže... i tenhle přístup vzal v poslední době za své.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace