Články / Profily/retro

Medvědovo psychrockové okénko: The Shrine

Medvědovo psychrockové okénko: The Shrine

Jakub Ďuraško | Články / Profily/retro | 15.12.2012

Když si dáte vyhledat stránku The Shrine na facebooku, může vás trochu zmást výsledek. The Shrine se sami zařadili do kategorie léčiva, ale pokud by měl Medvěd rozhodnout o tom, jestli jsou The Shrine kapelou pivní, nebo huličskou, tak to bude rozhodně první varianta, a tím se The Shrine pasují do skupiny s portlandskými Red Fang anebo i u nás kultovními burany Lecherous Gaze.

Motorkářský rock načichlý MC5 s kytarovou ekvilibristikou hospodské úrovně, kde místní borec kolem dokola opakuje ty z jednodušších sabbatovských sólíček, vokály nažrané pivem a cigáry a bubeník, co tluče na jistotu. Partička zarostlých a fousatých maníků s došeda sepranými tričky Annihilation Time, Black Sabbath a Uriah Heep ale tak trochu klame tělem a zatímco spříznění Saviours se i ve svých klipech vyžívají v motorkářském kultu, The Shrine se mnohem raději projedou na skejtu v zasviněném a vypuštěném bazénu kdesi ve Venice, Los Angeles.

Ostatně jejich klip ke skladbě Louise je v podstatě hold punkovému skejťáctví, ale i umaštěnému kultu polaroidové Ameriky. Stará americká vlajka zakrývající basový zesilovač, lovecké trofeje, nikdy neodklizený vánoční stromeček, trochu okultního rocku a vystrčené prdele.

Co pasuje The Shrine do kategorie zajímavých (když ne originálních) kapel, je dravá energie a útok na solar bez zbytečných opletaček. Jejich skladby sotva kdy přesáhnou tři minuty, a když už k tomu dojde, jedná se o záverečnou Deep River, která úvodním riffem připomene klasickou pecku českých hospod Bára od Kabátů. Jejich debut se jmenuje Primitiv Blast a jsou na něm kompozice jako Drinking Man, Wasted Prayer anebo Zipper Tripper. Nasraný vlčák na obalu mluví za vše, podtrženo labelem Tee Pee Records, který pod sebou sdružuje to nejzajímavější z moderních mániček, a za pravdu tomu dává legendární stonerrocková kapela Fu Manchu, která letos na podzim přivezla The Shrine do Evropy jako předkapelu na svém turné.

Medvěd udává pivní level 3.5 / 5 a level zhulenosti 1.5 / 5.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Full Moon Stage 2019: The Kill Devil Hills

redakce 14.04.2019

Australský Divoký západ v Ostravě? The Kill Devil Hills představí na Full Moon Stage svou aktuální desku.

Full Moon Stage 2019: Holy Motors

redakce 12.04.2019

Čarovnou náladu a cinematické westernové motivy násobí mohutný zvuk tří kytar, zkreslený spoustou efektů a reverbu.

Full Moon Stage 2019: Uniform

redakce 11.04.2019

O nejtvrdší koncert letošního festivalového programu, jak Full Moon Stage, tak celých Colours, se postarají američtí Uniform.

Full Moon Stage 2019: Bo Ningen

redakce 10.04.2019

Čtyři Japonci a létající kytary? Bo Ningen a jeden z vrcholů Colours of Ostrava? Na Full Moon Stage zcela nepochybně.

Full Moon Stage 2019: Tęskno

redakce 09.04.2019

Fascinace jak komorní hudbou, tak skandinávským popem? Polský projekt Tęskno druhým jménem pro Full Moon Stage na Colours.

Full Moon Stage 2019: Shilpa Ray

waghiss666 08.04.2019

Energická zpěvačka s nakřáplým hlasem, který vám roztrhne srdce v půli. Shilpa Ray prvním jménem Full Moon Stage na Colours.

Full Moon Stage 2018: kompletní line-up

redakce 25.04.2018

Všechny odstíny i stíny na letošní Full Moon Stage. Kromě ohlášených jmen se můžete těšit na Modré hory, Bilow, Jaro a další.

Full Moon Stage 2018: Jane Weaver

redakce 24.04.2018

Hutné klávesové plochy, klasické sci-fi a obskurní soundtrack. Dalším jménem pro letošní Full Moon Stage je Jane Weaver.

Full Moon Stage 2018: Trupa Trupa

redakce 23.04.2018

Osobitý mix punku, psychedelie, popu nebo noiseu. Třetím jménem na menu letošní Full Moon Stage bude polská formace Trupa Trupa.

Full Moon Stage 2018: King Khan & The Shrines

redakce 20.04.2018

King Khan je virtuálním dítětem Jamese Browna a Iggyho Popa. Od druhého jména na soupisce Full Moon Stage můžete čekat cokoliv.