Články / Seriály / / Medvědovo

Medvědovo psychrockové okénko X: Dusty Bible

Medvědovo psychrockové okénko X: Dusty Bible

Jakub Ďuraško | Články / Seriály / / Medvědovo | 27.04.2013

Chcete nějaký horký zboží? Tohle se stalo včera. Na turné s Larsen. Sedím u baru v klubu Chameleon v Nottinghamu. Žádná pípa, jen poctivá lahváčová kultura, majitel s hlasem jako cirkulárka, šedesátiletej hromotluk. „Ginger beer? Nooo, we dont have that boy. Ginger beeeer, thats for queer, but you know, there is one gay club, NG51 and they have ginger beer there.“ V putyce kosa a žádnej internet a jelikož jsme v Anglii, dávám celkem vysoký naděje předkapelám. Chlápek z kapely Bonsai Project se před pár dny brutálně ožral a zlomil si ruku, takže na poslední chvíli zachrání situaci trio Dusty Bible. No ty vole, zachrání situaci. Ovládnou. Tady se dá mluvit o dvojitým štěstí.

Vyšlápnu si do třetího patra. Tam je teplota překvapivě ještě nižší než na baru, ale v klubu už se mačká dobrá padesátka lidí a stage neexistuje, dělí se to tu na prostor před a za bednama a Dusty Bible si pochopitelně postavili cajky před bedny, čímž se relativně útulnej prostor změnil na kvalitní tlačenici. Vylezu na židli za merchem, kytary v rukou třímaj chlapíci s plnovousem, načisto se oholil jen bubeník, ale ten to zase vyvažuje flanelkou a šedesátkovým mikádem, takže žádný zle.

S prvním hrábnutím do strun mi spadne čelist. Ty vole, hard rock sem tady dneska večer nečekal. Ležérní škopky, žádný beatový království, kopák, hajtka, virbl, kopák, hajtka, virbl. Na tomhle se nedá nic zkazit. A pak basa. Totální bahnitý riffy a těžkej groove. A to nejlepší je teprve na cestě. Hlas dřevorubce, kterej si po šichtě přišel vyzpívat svoje blues do místního lokálu. Zpěv tu obstarává kytarista, původem Kanaďan. Jako Dusty Bible natočil několik skladeb, který nesou silnej vliv bluegrassu, ale teprve s příchodem rytmiky (na bicí hraje Neil z Kogumaza) a elektrifikace dostala jeho hudba skutečný grády.

Ke studiu mají Dusty Bible celkem dobře vybavenej soundcloud, několik pecek s celou kapelou a několik kusů sólovýho bluegrassu. Všechno stojí za to. Album už je prý natočený. V tomhle případě moje zvědavost nezná mezí. A pokud máte rádi hodně dřevní blues naroubovaný na primitivní hard rock, neváhejte ani vteřinu!

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Medvědovo psychrockové okénko XXIV: Stárnoucí součást stroje

Jakub Ďuraško 08.04.2019

Husarský kousek se povedl vydavatelství Samuel Records, když vytáhl na světlo nikdy nevydanou nahrávku Nesoučást stroje.

Medvědovo psychrockové okénko XXIII: Nuselský zoomorph

Jakub Ďuraško 08.01.2019

Ještě letos na jaře se mohlo o identitě sólového projektu Kult Masek jen spekulovat. Začátkem léta pak dostal nenápadný profil z Bandcampu i fyzickou podobu.

Medvědovo psychrockové okénko XXII.: O léčivých účincích Ormus

Jakub Ďuraško 18.09.2018

Jedná se sice o projekt zahraniční, americký, nicméně vyšel na pardubickém experimentálním labelu Obsedante!, a je to perfektní doklad jeho výtečného žánrového rozpalu.

Medvědovo psychrockové okénko XXI. - Mai Mai Mai (II.)

Jakub Ďuraško 30.01.2015

Jednou z důležitých postav tohoto dění je i Toni Cutrone, o jehož projektu Mai Mai Mai dnes bude řeč. V Pignetu provozuje jeden ze zásadních prostorů na místní scéně...

Medvědovo psychrockové okénko XXI. - Mai Mai Mai

Jakub Ďuraško 29.01.2015

Pod hlavičkou MMM vystupuje Cutrone sólově, v pohanské masce a nad stolem založeným řadou efektů a syntezátorů servíruje neklidnou vlnu na pomezí dronu, elektroniky, soudobého techna.

Medvědovo psychrockové okénko XX: The Cosmic Dead na cestě ke zralosti

Jakub Ďuraško 08.07.2014

... vždyť jde o přímou poctu britským titánům Hawkwind – ovšem pozor, často až s tučnou a živelnou intenzitou Motörhead.

Medvědovo psychrockové okénko XIX: Secret Museum of Kind Men

Jakub Ďuraško 16.02.2014

Secret Museum je fascinující kompilace, která mapuje hudební tradicionály světových etnik datovaných mezi roky 1925 až 1948.

Medvědovo psychrockové okénko XVIII: Body/Head - Coming Apart

Jakub Ďuraško 11.01.2014

Když se před dvěma lety rozpadla ikona indie rocku Sonic Youth, vyvolalo to širokou škálu reakcí od mentálních breakdownů...

Medvědovo psychrockové okénko XVII: Destruction Unit živě

Jakub Ďuraško 26.10.2013

Nejde o partičku bubáků ze Skandinávie, které zmátla nekonečná noc a přiměla je k obscénnostem s warpaintem na ksichtě.

Medvědovo psychrockové okénko XV: Spider Fever a Mario Rubalcaba

Jakub Ďuraško 24.08.2013

Clikatat Ikatowi, Black Heart Rebellion, Sea of Toms, Rockets from the Crypt, Hot Snakes. Mario Rubalcaba.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace