Články / Recenze

Metalovým raušem - Gone Is Gone

Metalovým raušem - Gone Is Gone

Jiří V. Matýsek | Články / Recenze | 26.08.2016

Někomu stačí půlhodina na to, aby vydal regulérní album. Ne tak Gone Is Gone, superskupině, v níž se potkali Troy Sanders z Mastodon, Troy Van Leeuwen z Queens of Stone Age, bubeník At the Drive-In Tony Hajjar a Mike Zarin. Ti svůj eponymní debut skromně označují jako EP, přestože na něm přinášejí osm regulérních skladeb s celkovou stopáží přes třicet minut.

Je to ale povedená půlhodinka. Parta zkušených borců míchá elementy stoner rocku s psychedelií a od prvních tónů důrazné skladby Violescent si posluchače omotává kolem prstu. Drtivé riffy, skřípavá sólová kytara, přímočaré, dokonale přesné bicí a hrubý, křičený, ale perfektně čitelný vokál. Následující Starlight je příjemně zpomaleným mezihvězdným výletem, který zdobí rozostřené klávesy plující prostorem, jemuž dává řád rytmika. Poklid chytlavé melodie pravidelně ruší tvrdší refrén a sóla, která dávají vzpomenout na zvuk The Cure. První dvě skladby budiž přípravou na to, kolem čeho se bude točit zbytek alba – silné melodie, napětí a zároveň koexistence dravosti a klidu. Hudba se přelévá, bouří i hladí, posluchače dovede unášet skrze vesmírné dálavy (This Chapter) i házet hlavou v metalovém rauši. Takhle to má vypadat - deska plná emocí a plná vyzrálých skladeb, kterou je radost poslouchat opakovaně.


Gone Is Gone jsou velkým příslibem. Sevřená stopáž, čistá, přímočará produkce, silné skladby, instrumentální výkony - vše zapadlo přesně na svá místa. Gone Is Gone vznikli v tichosti, o to větším je jejich deska překvapením. Druhé pololetí roku začalo v tvrdé hudbě velice slibně!

Info

Gone Is Gone – Gone Is Gone (Rise Records, 2016)
www.goneisgoneofficial.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Němá tajemství (Tomáše Mašína)

Shaqualyck 14.09.2023

Zejména díky hereckým výkonům a výborně napsaným dialogům se dlouho daří vyprávět výsostně lidský příběh o ztrátě falešných iluzí.

Ženská perspektiva tvůrčího ega (Euforie)

Barbora Klempířová 27.08.2023

Fiktivní životopis provází protichůdné pocity Plathové z toxického manželství, které nedokáže opustit.

Na čom záleží (Berlin Manson)

Maxim Mičúch 18.08.2023

Nikto nie je v bezpečí – ostatné kapely, ľudia vlastniaci iPhony, samotný Berlin Manson. Máme však dôvod niečo zmeniť?

Smířit se s nezměnitelným (Amber Arcades)

Veronika Jastrzembská 16.08.2023

První skladba Diamond Road nekompromisně poutá pozornost, když náladou připomíná kosmickou verzi Mazzy Star...

Čtrnáct těžkých kamenů ze dna (Jany Vébrové)

Magdalena Fendrychová 10.08.2023

O písničkářce se v hudebních kruzích mluví jako o nástupkyni Radůzy a takové přízvisko nutně přináší velká očekávání.

Bitva o kostičky (Tetris)

Andrea Kubová 30.07.2023

Příběh o skládání kostiček odehrávající se v období studené války, který je založen na skutečné události, započal v 80. letech minulého století v Sovětském svazu.

Chtít stokilovej chain (P/\ST)

Jaroslav Myšák 26.07.2023

Kde je domácí rapová scéna ve svých sděleních jalová, tam před čtyřmi lety pražské alt rapové duo P/\ST kontrovalo debutem Expedice do vnitrobloku. Kam se posunulo?

Dvě tváře temnoty (Nāv & Lūt)

Jiří V. Matýsek 02.07.2023

Jihočeské formace Nāv a Lūt spojuje nejen geografická blízkost, přátelství a tři písmena v názvu. Pojítkem je i svojské pojetí toho, jak přistupují ke svým žánrům.

Strženi vírem (Swans)

Kryštof Kočtář 23.06.2023

The Beggar se ovšem neutápí v temných vlnách. Ačkoli skladba Michael Is Done může textově vystrašit, její oslavné vyústění povznáší.

Zlato i emoce (Holy Moly & The Crackers)

Eva Karpilovská 01.06.2023

Nechybí vroucí pocity lásky, která je možná jen zlozvykem (Bad Habit) nebo vzdor těla vlnícího se jako řeka (Like a River) a s řekami se zas vracíme k plynutí, cestám,…

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace