Články / Reporty

Motorama: Ruská revolta i citlivost

Motorama: Ruská revolta i citlivost

Jakub Béreš | Články / Reporty | 23.02.2017

Kolikrát do roka máta možnost vidět ruskou postpunkovou skupinu, která navíc v některých pasážích připomíná o něco méně elegantní verzi Interpol v čele s Paulem Banksem? Seznamte se z Motoramou, čtveřicí rodáků z Rostova na Donu, kteří mají na kontě čtyři alba, ale teprve s posledním Dialogues (2016) přijeli i k nám a nakopli nově zrekonstruované Futurum.

Jestliže nějakou akci supportují pražští Mayan, je velká pravděpodobnost, že celý večer bude stát za to. Když mi Lukáš Vydra v loňském rozhovoru říkal, že už nechtějí být jen tou fajn kapelou, co hraje prima písničky, tak jsem netušil, že svoje vystoupení překopou tak důkladně a nápaditě. A jestli jsem už tenkrát říkal, že lepší indie kapelu tady nemáme, opakuju to. Jen dnes tu stojí sebevědomá dreampopová sestava s novým bubeníkem, jasnou vizí a takzvaným tahem na bránu. A pokud byste měli málo melancholie, doporučuju další Vydrův projekt Boy Scout Dub, kde spolu s Jonášem Hradílkem (kytarista Mayen) rozehrávají nové příběhy. Album by mělo být na jaře.

fotogalerie z koncertu zde

Koncert Motoramy byl oproti Mayen o dost říznější a v druhé půli přinesl i několik moshpitů, ale postpunkovou citlivost jste mohli vnímat i přes nátlak energičtějších fanoušků. Motorama totiž doplňují ostrou revoltu vzdušnými indiepopovými plochami. Postupem času se kouzlo téhle kombinace začalo přejídat, chyběl překvapující zvrat a ani chytlavé singly nedokázaly rozbít poněkud monotónní zážitek.

Info

Motorama (ru) + Mayen
19.2. 2017 Futurum Music Bar, Praha

foto © Mária Karľaková

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Jazz přede dveřmi filharmonie (Jazz Goes to Town)

Jiří Vladimír Matýsek 17.10.2021

Jazz Goes to Town rád prošlapává nové cesty. Otázka je, jestli je to cesta objevitelská, nebo jde jen o slepou uličku v dalším vývoji přehlídky.

Zničit a přetvořit (Jazz Goes to Town 2021)

Jiří Vladimír Matýsek 16.10.2021

Další dva festivalové dny daly divákům zabrat. Dramaturgie se tentokrát pustila do poněkud náročných vod – což ale není nikterak špatně.

Progrese a tradice (Jazz Goes to Town 2021)

Jiří Vladimír Matýsek 14.10.2021

Podstatnou změnou byl dominantní syntezátor a také černý humor, který se odrážel v názvech skladeb i groteskní hudbě. Proklatě dobré a nesmírně intenzivní...

Výlet k hraniciam hluku. A trochu ďalej. (Hluková mystéria 2021)

Lucia Banáková 22.09.2021

Občas sa mi zdá, že všetko v Ostrave je zvláštne vyvážené ako napríklad tá tvrdá práca divokou zábavou...

Na maximum (Mighty Oaks)

Anna Kubínová 11.09.2021

Zatímco sérií prvních skladeb si tak trochu testují atmosféru a starají se především o to, aby se koncert rozběhl, postupně se uvolní.

Duchovní obroda barokem a jazzem (Svatováclavský hudební festival 2021)

Veronika Mrázková 09.09.2021

Blažíková má andělský hlas, je mistryní koloratur a strofické skladby rytíře Adama Michny z Otrokovic jsou v jejím podání přístupné a srozumitelné.

Zahradní slavnost aneb Sharpe 2021

Michal Pařízek 06.09.2021

Sharpe byl slavností, v níž se nadšení a zaujetí pořadatelů násobilo s radostí návštěvníků, což přineslo jiskřivý ohňostroj zážitků. Tady jsem doma, mohl bych být.

Strašidelnej zadek v podzemí: Spooky Butt 3

Minka Dočkalová 06.09.2021

Výstava uzavírá trilogii vyjadřující se k absolutní tělesnosti člověka. Instalací nejde projít, aniž by se nás bezprostředně dotkla. Je totiž o nás všech.

Setkání v sadu - Osmý světadíl. Být či nebýt. (Pelhřimovy 2021)

Václav 05.09.2021

Jedeme s otcem zakladatelem Bratrem Orffem, Lukášem Novotným, dva dny před zahájením a kocháme se výhledy po krajině...

Lázeňské dvojhránky 2021 (Maminka)

Veronika Havlová, Viktor Palák 01.09.2021

Céline Sciamma využila období korony k natočení intimní, křehké a trochu mystické miniatury, v níž, jak je u autorky zvykem, objevujeme svět z ženské perspektivy.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace