Články / Reporty

Mrazení v zádech a mrcha ošidná (Beth Hart)

Mrazení v zádech a mrcha ošidná (Beth Hart)

Jiří Vladimír Matýsek | Články / Reporty | 08.11.2017

Očekávání je pěkně ošidná mrcha. Často vytvoří v hlavě zkreslenou představu o tom, jak bude koncert kdovíjak geniální. Jindy jsou zase očekávání opačná, nebo spíše neutrální, což byl i můj případ stran americké zpěvačky Beth Hart. Na svém kontě má stabilně nadprůměrné desky a výjimečný hlas, od začátku bylo jasné, že to prostě bude dobré. Jenže – mrcha ošidná...

Od prvních momentů, po dvojitého začátku po směle přiznaném výpadku textu a sestupu mezi diváky, kde Beth Hart odzpívala první skladbu, bylo jasné, že jenom “dobré” to asi nebude. První chvíle nastolily atmosféru pevného propojení zpěvačky a vyprodaného Fora Karlín, atmosféru plnou oboustranného porozumění, emočního provázání a pověstné jízdy na jedné vlně.

fotogalerie z koncertu tady

Beth Hart se (v) Praze rozdala. Od rockovějších skladeb přes akustickou vsuvku až k intimním skladbám, kde pódium zpěvačka opanovala sama za klavírem, v každé vteřině dávala publiku duši obnaženou na stříbrném podnose. A to ani nedutalo. Dokonce ani těch mobilů moc nesvítilo. Každá píseň byla po zásluze oceňována dlouhým, v některých momentech až nekonečným potleskem, který byl dost možná překvapením i pro samotnou zpěvačku. Beth Hart převedla bezchybný výkon bez jediného zaváhání (výpadek textu byl spíše milý). Hutně znějící tříčlenná kapela - opulentnější aranže z desek byly redukovány na obligátní kytaru/basu/bicí - se nijak netloukla s vokálem, všechny nástroje byly čitelné, zpěvu bylo rozumět. Škoda jen možná volby prostoru, Forum Karlín je studené jako psí čumák. I tak se jej Beth Hart podařilo zahřát absolutně upřímným, za srdce beroucím vystoupením.

Není to tak dávno, co jsem byl na koncertě Nicka Cavea. To byl taky vyjímečný zážitek. Ale mrazení v zádech přinesla až Beth Hart.

Info

Beth Hart (us)
6. 11. 2017 Forum Karlín, Praha

foto © Romana Kovácsová

nově ohlášené vystoupení: Beth Hart (us)
29. 11. 2018 Forum Karlín, Praha

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Full Moon 10: Pokora je dar. Wovenhand (us) 1. 6. 2010 Bush Hall, Londýn, UK

Pavel Vulterýn 01.04.2020

Všechny tváře Grazu: Poznámky z Elevate 2020

Václav Adam, Jan Starý 11.03.2020

Rakouský festival nepatří k těm největším, ale sestavu nabídl prvotřídní a zejména skvěle využil možnosti města.

Zasnená ženská melanchólia (Agnes Obel)

Lucia Banáková 10.03.2020

Štyri dámy na pódiu a jemná dávka škandinávskej melanchólie nasvietená modro ružovými farbami.

„Energy crew, kde ste?!“ (Stormzy)

Jonáš Sudakov 05.03.2020

Lúč svetla neustále sledoval Stormzyho po pódiu, a keď zostal osamotený v tme, na chvíľu z neho šiel dojem, ktorý miestami rezonoval aj na albume Heavy Is The Head.

Vájb devadesátek je zpátky! (Pushteek Fest)

waghiss666 29.02.2020

Z koncertů se čím dál více vytrácí jakýsi aspekt vzrušujícího nebezpečí. Budu nadosmrti vzpomínat na všechny barvy, riffy, rytmy, tváře a pocity z tohohle večera.

Jen začátek nečeho velkého (Algiers)

waghiss666 24.02.2020

Půldruhé hodiny večírku u konce světa? Prý kdyby se o slovo nehlásila tradiční páteční diskotéka, hráli by ještě dýl. A mi by ani to nestačilo.

Vyprodaná Akropole? John Wolfhooker se hlásí o slovo.

Kateřina Ondráčková 24.02.2020

V dnešní době se žánrová vyhraněnost už moc nenosí, u John Wolfhooker se dlouhodobě osvědčila fúze screama, čistých vokálů, djentu a nově i elektro samplů.

Ho99o9 uspořádali obskurní hlukový dýchánek

Vojtěch Podjukl 24.02.2020

Frustrace je v hudbě silně znát a poskytuje zdroj energie, kterou jsou schopni na jevišti přetavit v dramatickou a absurdní podívanou.

Soundtrack do nového města (Black Marble & Panther Modern)

Sabina Coufalová 20.02.2020

Černá vládla všem. Snad nezavlaje i nad Kasárnami, hovory o budoucnosti karlínského prostoru se vynořovaly celý večer.

Efterklang v euforii. Archa též.

Veronika Mrázková 18.02.2020

Tak čistou a elektrizující radost není možné zažít často, byť se vám vystoupení líbí sebevíc... Stalo se v Divadle Archa.