Články / Reporty

Na riviéře s Metronomy

Na riviéře s Metronomy

Anna Pleslová | Články / Reporty | 13.03.2015

Metronomy jsou přesně ta kapela, u jejíž poslechu si řeknu: "Tak tohle, tohle bych jednou chtěla slyšet naživo." Některé skupiny jsou na koncerty jako dělané a tahle parta to v Lucerna Music Baru jen potvrdila.

Přišli na půl desátou, bez předkapely. Všichni košile zapnuté až na poslední knoflíček a bílé kalhoty jako v Saturday Night Fever. Co člen kapely, to osobnost. A každý si to užíval po svém. Frontman a ztracený bratr Prokopa Holoubka z Midilidi se potutelně usmíval a ironicky vznešeným tónem občas prohodil něco do publika. Klávesáci měli legrační pohyby a černý basák, jehož jméno je jazykolam, si užíval každé hrábnutí do strun. Nejlepší vyvolávač pozitivní atmosféry. No a bubenice Anna, tu milovali všichni. Jaká holka kdy netoužila být bubenicí v super kapele?! Taková klučičí prácička a zároveň všechny vypadají tak žensky a sexy. Kolem bubenic se vždycky vznáší aura jakési dominy, která udává rytmus a na publikum to sakra působí.

Metronomy začali syrovějšími peckami z druhého alba Nights Out, které míchali s uhlazenějšími romantickými skladbami z English Riviera a Love Letters. Naživo fungovaly všechny, taky díky skvělému zvuku, všechny nástroje měly svůj prostor, takže se vyvedly i instrumentálky jako třeba Boy Racers s výraznou basou. Jediný problém bylo horko. Zpěvák sice vtipkoval: "It's good to be hot," ale myslím, že v duchu se těšil na ledovou sprchu.

Metronomy zahráli devatenáct skladeb, nic zásadního nechybělo. Highlightem byl singl The Look – na to, až spustí ta dokonalá klávesová melodie, jsem čekala několik let, takže jsem musela potlačovat dojetí. Ještě teď se mi mlží klávesnice... Pojďme všichni plakat štěstím! Dobré to bylo.

Info

Metronomy (uk)
11. 3. 2015, Lucerna Music Bar, Praha
foto © Zdeněk Němec

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Hranice komplexnosti (Caroline Shaw + Attacca Quartet)

Jan Starý 21.10.2021

Naštěstí i tyto variace mohou být skutečně silné, jak se ukázalo ve druhé půlce večera, kdy se ke kvartetu připojila Shaw v roli zpěvačky...

Přiškrtit, povolit, explodovat (Squid)

Akana 21.10.2021

Squid jsou neurotičtí a výbušní tak akorát, aby vám to nezačalo být nepohodlné, a soustředěně ukáznění jen do té míry, aby nebyl důvod k nařčení z hráčské exhibice.

Unsound 2021: To nejlepší

David Čajčík, Jan Starý 21.10.2021

Letošní Unsound se potýkal s méně viditelnými omezeními, v důsledku kterých byl kratší, skromnější a méně členitý. Ale měl svoje jasné, dynamické vrcholy.

Jazz přede dveřmi filharmonie (Jazz Goes to Town)

Jiří Vladimír Matýsek 17.10.2021

Jazz Goes to Town rád prošlapává nové cesty. Otázka je, jestli je to cesta objevitelská, nebo jde jen o slepou uličku v dalším vývoji přehlídky.

Zničit a přetvořit (Jazz Goes to Town 2021)

Jiří Vladimír Matýsek 16.10.2021

Další dva festivalové dny daly divákům zabrat. Dramaturgie se tentokrát pustila do poněkud náročných vod – což ale není nikterak špatně.

Progrese a tradice (Jazz Goes to Town 2021)

Jiří Vladimír Matýsek 14.10.2021

Podstatnou změnou byl dominantní syntezátor a také černý humor, který se odrážel v názvech skladeb i groteskní hudbě. Proklatě dobré a nesmírně intenzivní...

Výlet k hraniciam hluku. A trochu ďalej. (Hluková mystéria 2021)

Lucia Banáková 22.09.2021

Občas sa mi zdá, že všetko v Ostrave je zvláštne vyvážené ako napríklad tá tvrdá práca divokou zábavou...

Na maximum (Mighty Oaks)

Anna Kubínová 11.09.2021

Zatímco sérií prvních skladeb si tak trochu testují atmosféru a starají se především o to, aby se koncert rozběhl, postupně se uvolní.

Duchovní obroda barokem a jazzem (Svatováclavský hudební festival 2021)

Veronika Mrázková 09.09.2021

Blažíková má andělský hlas, je mistryní koloratur a strofické skladby rytíře Adama Michny z Otrokovic jsou v jejím podání přístupné a srozumitelné.

Zahradní slavnost aneb Sharpe 2021

Michal Pařízek 06.09.2021

Sharpe byl slavností, v níž se nadšení a zaujetí pořadatelů násobilo s radostí návštěvníků, což přineslo jiskřivý ohňostroj zážitků. Tady jsem doma, mohl bych být.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace