Články / Reporty

Na riviéře s Metronomy

Na riviéře s Metronomy

Anna Pleslová | Články / Reporty | 13.03.2015

Metronomy jsou přesně ta kapela, u jejíž poslechu si řeknu: "Tak tohle, tohle bych jednou chtěla slyšet naživo." Některé skupiny jsou na koncerty jako dělané a tahle parta to v Lucerna Music Baru jen potvrdila.

Přišli na půl desátou, bez předkapely. Všichni košile zapnuté až na poslední knoflíček a bílé kalhoty jako v Saturday Night Fever. Co člen kapely, to osobnost. A každý si to užíval po svém. Frontman a ztracený bratr Prokopa Holoubka z Midilidi se potutelně usmíval a ironicky vznešeným tónem občas prohodil něco do publika. Klávesáci měli legrační pohyby a černý basák, jehož jméno je jazykolam, si užíval každé hrábnutí do strun. Nejlepší vyvolávač pozitivní atmosféry. No a bubenice Anna, tu milovali všichni. Jaká holka kdy netoužila být bubenicí v super kapele?! Taková klučičí prácička a zároveň všechny vypadají tak žensky a sexy. Kolem bubenic se vždycky vznáší aura jakési dominy, která udává rytmus a na publikum to sakra působí.

Metronomy začali syrovějšími peckami z druhého alba Nights Out, které míchali s uhlazenějšími romantickými skladbami z English Riviera a Love Letters. Naživo fungovaly všechny, taky díky skvělému zvuku, všechny nástroje měly svůj prostor, takže se vyvedly i instrumentálky jako třeba Boy Racers s výraznou basou. Jediný problém bylo horko. Zpěvák sice vtipkoval: "It's good to be hot," ale myslím, že v duchu se těšil na ledovou sprchu.

Metronomy zahráli devatenáct skladeb, nic zásadního nechybělo. Highlightem byl singl The Look – na to, až spustí ta dokonalá klávesová melodie, jsem čekala několik let, takže jsem musela potlačovat dojetí. Ještě teď se mi mlží klávesnice... Pojďme všichni plakat štěstím! Dobré to bylo.

Info

Metronomy (uk)
11. 3. 2015, Lucerna Music Bar, Praha
foto © Zdeněk Němec

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Štěstí neznamená mnoho mušlí (Vivat Vila!)

Lucia Banáková, Veronika Miksová 29.07.2021

Spolek Živá vila se snaží zachránit funkcionalistickou Kralovu vilu před demolicí a nadto pořádá festival Vivat Vila. Jaké to bylo?

Urbex s hudbou (Pop Messe)

Veronika Jastrzembská 28.07.2021

Je jedna hodina odpoledne, ve vzduchu se líně povaluje závan léta, na obloze pálí polední sluce.

Rubáš nemá kapsy (Slavnost v houští)

Jiří Přivřel 27.07.2021

Houby sice nerostly, ale z lukovského houští s prázdnou nikdo neodešel.

Na Bojišti lítá pohoda (Obscene Extreme 2021)

Radka Bednarzová 19.07.2021

Freak festival, něco blití, naháčů a vůkolní přírody, a hlavně smrtící dávka hudby. Vděčně a s pokorou.

Fitko pod věží (Hotspot)

Veronika Mrázková 17.07.2021

Kde začít? Děsivou bouřkou, scénou v koksárenské baterii, králem diskoték nebo rovnou hlavní hvězdou Axelem Thesleffem? Ten večer měl všechno.

24 hodín (Pohoda on the Ground)

Richard Michalik 11.07.2021

Nevadí nám ani 37 stupňov a takmer žiadny tieň poskytujúci úkryt. Hlavné je, že sme na Pohode. Minulý pandemický rok niečo nemožné. Tentokrát možné len na 24 hodín.

Hradby Samoty: Prímajúci ostrov divnohudby

Lucia Banáková 05.07.2021

Desiaty ročník Hradieb Samoty pomaly, ale isto započal festivalovú sezónu.

Jiné hlasy, jiné (lázeňské) pokoje aneb Luhovaný Vincent

cyril kosak 01.07.2021

O létajících střechách, technických službách, lázeňském programu a Luhovaném Vincentovi, který nutí prožívat město jinak. Nově. O nejzajímavějších festivalu široko daleko.

Odhozené masky (Katarzia)

Michal Pařízek 25.06.2021

Katarzia křest svého Celibátu přesouvala na několikrát a bolestivě, nakonec ani ohledně finálního termínu nebylo nic jednoduché.

Pivo a zmrzlina aneb Krákor 2021

Adéla Polka 22.06.2021

Jestli je v celém okolí Brna úmorné vedro, tady je příjemný chládek, a když se člověk odpoledne zaposlouchá do potůčku, který střídmě teče za strany výčepu...

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace