Články / Rozhovory

Na trh do Utrechtu: Julianne Barwick

Na trh do Utrechtu: Julianne Barwick

redakce | Články / Rozhovory | 23.10.2017

Hudba Julianny Barwick je stejnou měrou intimní jako ohromující, píše se na webu festivalu Le Guess Who?, podepisujeme. Nepenthe, album americké skladatelky z roku 2013, bylo okouzlující a svádivé jako zaříkávadla v dávno mrtvých jazycích, na loňské kolekci Will dovedla svou křehkou ambientní hudbu do netušených oblastí. Adoraci Franka Oceana rozumíme plně, stejně jako šilhání po adolescentním Christianu Baleovi. Ale jak do toho všeho pasuje Beetlejuice? Smí se tyhle desky nosit vůbec v jedné tašce?

Která alba si chceš letos z největšího trhu na světě odvézt?

V první řadě Blonde od Franka Oceana, protože jeho hlas miluju víc než cokoli jiného, a pak také soundtracky k filmům Říše slunce a Beetlejuice. Protože jsem naprosto posedlá Frankem Oceanem a nemohu ho přestat poslouchat.Říše slunce a Beetlejuice jsou tvé oblíbené filmy?

Ano, bezesporu. A hudba k nim stejně tak. To, co John Williams složil pro Říši slunce, je nádherné a dojemné, navíc všechny ty chlapecké sbory... Velšská ukolébavka Suo Gân, základní motiv k tomuto filmu, je mojí nejoblíbenější písní vůbec. Beetlejuice od Dannyho Elfmana je totálně ironická záležitost, bezprecedentní v tom, jak zní, nenapodobitelná. Je to génius.

Jaké album jsi v uplynulém roce poslouchala nejvíc se asi ptát nemusíme.

Blonde, samozřejmě. Ale nebylo to tak jednoduché, když jsem si ho prvně koupila, tak mě nedostalo. Je méně komplexní a abstraktní než jeho minulá deska, začátkem letošního roku jsem si ho pustila znova a od té doby ho poslouchám každý den. Miluju jeho hlas, to je základ, ale jeho umění skládat písně, ze kterých vycítíš bolest zařezávající až do morku kostí – takovou hudbu nikdo jiný nedělá. Byla jsem na jeho koncertě nedávno, nikdy jsem neviděla ve tvářích v publiku takovou oddanost, všichni zpívali každé slovo. Myslím, že díky jeho hudbě je svět o něco lepším místem.


Info

Le Guess Who? 2017
9. - 12. 11. 2017
Utrecht, Nizozemí

www.facebook.com/events/1796540707266722
www.facebook.com/leguesswho
www.leguesswho.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nejlepší texty Full Moonu 2021. Ida Kelarová: Musel mě slyšet celý vesmír

Tomáš Kelar 24.01.2022

Věčný dobrodruh, tvrdohlavá čarodějnice, léčitelka hlasů a duší, něžná aktivistka, zastánce menšin a kočovnice... Rozhovor s Idou Kelarovou.

Nejlepší texty Full Moonu 2021. Daniel Prokop: České protestsongy omílají tisíckrát řečené věci

Aneta Martínková 17.01.2022

Daniel Prokop je oblíbený především proto, že nasvěcuje společné zájmy znesvářených společenských táborů. Nedávno jsem narazila na jeho deset let starý článek v magazínu Rock & Pop...

Nejlepší texty Full Moonu 2021. Čavalenky: Ludé ščá od smíchu

Jakub Šíma 17.01.2022

Nakonec vše klaplo a byla z toho více než hodina přátelského hovoru, který neustále prozařovala Čavalenkyho upřímnost stejně jako čistota jeho charakteru.

Kancelář Kreativní Evropa: Hlavní je konat

Jarmo Diehl 02.12.2021

Proč je v kultuře více žen, ale na vedoucích pozicích přibývá mužů? Nejen na tuto otázku jsme hledali odpovědi před online konferencí Moc žen a kultura.

Simon Reynolds: Zachycovat módu v pohybu

Karel Veselý 30.11.2021

Pokud jde o alternativní hudbu, těžko bychom v posledním čtvrtstoletí našli vlivnějšího publicistu, než je Simon Reynolds. Rozhovor.

Jacob Kirkegaard: Kremace, nebo rozklad, toť otázka

Václav Adam 09.11.2021

Dánský umělec Jacob Kirkegaard uvede dílo Opus Mors, zachycující v detailech zvuky, které člověk už sám běžně neuslyší, jelikož už je mrtvý... Rozhovor.

Vladivojna La Chia: V krizových situacích si nelibuju

Blanka Kůrková 09.10.2021

Zpěvačka, skladatelka, textařka a vystudovaná výtvarnice vydává páté sólové album, které pokřtí v Praze, Brně a Ostravě.

Jan Jílek (AČFK): Kino se taky vrátí

Jarmo Diehl 06.10.2021

Právě dnes má premiéru film Malířka a zloděj v distribuci Asociace českých filmových klubů. Rozhovor o filmových klubech, postcovidové situaci a víře v budoucnost.

Nela Klajbanová (LITR): Nechceme suplovat existující formáty

Jarmo Diehl 24.09.2021

Tradiční olomoucká událost nabízí to nejzajímavější ze světa nezávislé knižní tvorby a zaměřuje se na autorské a umělecké publikace a my se ptáme její šéfky.

Filip Kršiak (Elbe Dock): Ústí (do) Evropy

Viktor Palák 20.09.2021

Přijedou i Buchty, elita jódlování a tvůrci nejlepších domácích dokumentů. Rozhovor s ředitelem Filipem Kršiakem o cestě z velkoměsta do města – a do Evropy.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace