Články / Rozhovory

Na trh do Utrechtu: Kevin Morby

Na trh do Utrechtu: Kevin Morby

redakce | Články / Rozhovory | 31.10.2017

Kevin Morby mírně řečeno zaujal už loňským albem Singing Saw. Letošní kolekce City Music sklidila snad ještě bujařejší ovace, podobně jako Morbyho koncerty, na kterých se z uvolněných hezkých písní stávají řvoucí bestie. Snad za to může to flitrové sako, snad snaha vymanit se z odlesku nemilosrdného zrcadla (nejen) amerického písničkářství jménem Bob Dylan. Jenže známe to, člověk se sice může snažit, jak chce, ale barva nakonec stejně vyjde najevo. Blood on the Tracks od Boba Dylana? Jako vážně?

Která tři alba by sis rád z Utrechtu přivezl?

Jedno z mých nejoblíbenějších je Blood on the Tracks Boba Dylana, ale těžko snáším jeho oficiální verzi. Přibližně před deseti lety mi už nevím kdo poradil, abych si sehnal pirátskou verzi, která se jmenuje New York Sessions, která je úplně jiná, mnohem ostřejší a výraznější. Od té doby můžu jen těžko poslouchat tu oficiální, to prostě nejde. Nevěřím tomu, že zrovna tahle verze vyšla na vinylu, ale pokud ano, kde jinde by se měla objevit?


A další dvě?

Můj kamarád Aaron, se kterým jsem hrál ve Woods, mě upozornil na hudebníka jménem Jandek, rád bych měl jeho desku You Walk Alone. Aaron vždycky věděl všechno o dobré obskurní hudbě, což je přesná definice toho alba. Je šílené a nádherné zároveň, dosud se mi ho nepodařilo sehnat.


A nakonec... KC DIY Punk Compilation - You Can't Ignore This jsem kdysi vlastnil, na ní jsou první věci, které jsem kdy udělal a objevily se na vinylu. Bylo to s mojí středoškolskou kapelou, která se jmenovala se The Creepy Aliens a You Can't Ignore This mapuje scénu ve které jsem vyrůstal. Svoji kopii jsem ztratil už před dlouhou dobou. Rád bych měl jednu doma.

Jakou desku jsi v uplynulém roce poslouchal nejvíc?

Zcela jistě Apocalypse od Billa Callahana, to je definitivní kombinace sexu, romantiky, krajinomalby a poezie. Tohle nic nepřebije.


Info

Le Guess Who? 2017
9. - 12. 11. 2017
Utrecht, Nizozemí

www.facebook.com/events/1796540707266722
www.facebook.com/leguesswho
www.leguesswho.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

The Sherlocks: Arctic Monkeys jsou moderní Beatles, my chceme hrát na Měsíci

Ondřej Čížek 16.11.2019

První album Live for the Moment si ukradlo šestou pozici v britském prodejním žebříčku, pokračování Under Your Sky se masivnějším kytarovým zvukem rozeznělo letos v říjnu. Rozhovor.

Douška vydavatelská: Nona Records

redakce 13.11.2019

Matěj Kotouček z labelu Nona Records po třech letech fungování v symbióze podpory klubových akcí a vydávání experimentálního elektra migruje do Prahy.

Pojď ven s Dominikem Zezulou

redakce 06.11.2019

Na co se teď nejvíc těší textař, zpěvák, polovina post-hudby a zakladatel projektu Děti mezi reprákama Dominik Zezula?

Kevin Morby: Udělat víc lidí šťastných než nešťastných

Jakub Peřina 31.10.2019

Smutný pohodář Kevin Morby míří poprvé do Prahy a v rozhovoru prozrazuje, s jakými pocity psal svou novou desku Oh My God. Tedy mimo jiné.

Jana Bitterová: Obrazovka působí jako magnet

Anna Mašátová 24.10.2019

Jeden večer, dvě města, dva divadelní prostory propojené současným tancem, hudbou a technologiemi. Proč? To nám řekla autorka projektu.

Thorsten Quaeschning (Tangerine Dream): Máme plány pro nejrůznější myslitelné situace

Petr Ferenc 18.10.2019

Thorsten Quaeschning se ocitl v pozici vedoucího skupiny, kterou nezakládal; vznikla deset let před jeho narozením a nezůstal v ní žádný z původních členů. Rozhovor, koncert záhy.

Vstupní prohlídka: Sunset Sons (uk/aus)

redakce 16.10.2019

Singl Heroes od britsko-australských indie rockerů Sunset Sons si odbyl ostře sledovanou premiéru v Beats1 show rádiové persony jménem Zane Lowe. Kde se vzali, kdo to je?

Mueran Humanos: Následovat svoje posedlosti

Michal Pařízek 10.10.2019

Skupina, která nese v názvu sousloví Lidi chcípněte, by jistou dávku chladnokrevnosti oplývat měla. A argentinští Mueran Humanos jí oplývají. Rozhovor.

Nick Murphy: Nedělám hudbu pro sebe, ale pro jiné

Maria Pyatkina 04.10.2019

Před pražským koncertem jsme si povídali o umělcově službě lidstvu, cestovatelských zážitcích a Muprhyho houževnaté povaze.

Aneta Kohoutová (Nábřeží saunařů): Hrozná zodpovědnost, ale zároveň i neuvěřitelná svoboda

Jarmo Diehl 30.09.2019

Nábřeží saunařů, akce, která se odehraje v Hradci v závěru tohoto týdne. Co od ní čekat, jestli přijít nahý a hladový, co chystá NUUK do budoucna?