Články / Reporty

Nadšení i prostoje (Troye Sivan)

Nadšení i prostoje (Troye Sivan)

Zdeněk Němec | Články / Reporty | 11.06.2024

Popový večírek plný sexy tanečních choreografií přitahuje do holešovické sportovní haly několik tisícovek fanoušků zpěváka Troye Sivana. Absolutně nadšený dav si jej naplno užívá od prvních tónů očekávané Got Me Started až do finální přídavkové hitovky Rush, bez které by koncert nebyl kompletní. Větší hit v setlistu jen tak někdo nemá. Stačí to?

Hned za checkpointem sekuriťáků je zarážející duhová vlajka v koši. Je vlastně jedno, o jaký jde koncert, ale v případě interpreta, který otevřeně komunikuje svou sexualitu, je to více než zarážející. Příběh si můžeme jen domýšlet, ale na atmosféru v hale to nemá žádný vliv. (důvod byl technický, vlajky jsou mezi předměty, které je zakázáno vnášet dovnitř, protože překáží ve výhledu, jak vyplynulo z vyjádření Live Nation, pozn. ed.) Publikum je od startu natěšené na živočišnou show, které samozřejmě dominuje drobný hot Australan, rozjíždějící hitovku My My My! z alba Bloom. Dav exploduje nadšením.

Na minimalistické scéně se po stranách tyčí dvě věže připomínající lešení, které Sivan a jeho suita občas využívají k přenesení těžiště v rámci minimalistické scénografie. Tanečníci, bubeník a multiinstrumentální muzikant jsou v dokonalé souhře a některé pohybové kreace snímané kameramanem přímo na stagi jsou přenášené na obří led obrazovku uprostřed pódia. Bohužel je těchto momentů poskromnu a během delších prostojů mezi některými písněmi upadá energie. Sivan mění outfity, ale v zadních řadách to prakticky není poznat, právě kvůli nedostatku kamerových záběrů. Většině to nevadí a při každém dalším tónu, pohybu nebo promluvě bouří.


fotogalerii z koncertu najdete tady

Halfplayback je na podobných koncertech samozřejmostí a vzhledem k pohybovému nasazení zpěváka se není čemu divit. Za píseň Supernatural s Arianou Grande, jejíž hlas jede „z krabičky“, sklízí Sivan další ovace, ale následný blok s pomalejšími skladbami je spíš příležitostí pro občerstvení. Chodby zejí prázdnotou, protože všichni zúčastnění mají jediný cíl. Nestává se často, že na podobně velkých koncertech je návrat s nápojem otázkou pár minut. Na stagi už čeká Sivan v bílém smokingu, zalitý kuželem světla a obklopen mikrofonovou hradbou.

Halu opouští spokojený dav vybavený ochutnávkovými pytlíky Pom-Bär, přelézá nebo podlézá zábradlí u chodníku. Někteří křoupou medvídky už na parkovišti, jiní v tramvaji nebo taxíku a početná skupina die-hard fans se houfuje před tour busem. Zpívají a skandují. Jestli se své hvězdy dočkali, netuším, ale vypadá to, že minimálně během koncertu si všichni přišli na své. Kovbojské tanečky, žhavá líbačka na stagi, zpěvák v korzetu i komunikace s publikem. Celkový dojem je však rozpačitý: dobře fungují singlové nebo energičtější hity, ale set nedrží úplně pohromadě.

Info

Troye Sivan (aus)
9. 6. 2024 Sportovní hala Fortuna, Praha

foto © Katarzyna Wolf

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Hořet bezpečně (Creepy Teepee 2024)

Timon Láska 17.07.2024

Tak intenzivní komunitní vibe jsem na žádném festivalu necítil. Soustřednost a jedinečnost vzájemného porozumění navíc sahá přes různé faktory.

Pohoda (2024) počasí navzdory

Jakub Béreš, Dominik Polívka 16.07.2024

Strach o nejbližší střídá po návratu domů obavy o samotný festival. Pohoda je místem s jedinečnou reputací a bezpečným prostorem pro všechny, kterým není dobře ve vlastní zemi.

Asijský koktejl v Sudetech (Eastern Tunes 2024)

Václav Valtr 16.07.2024

Místní spolek Thonmi chová jaky, provozuje restauraci s exotickou kuchyní, buduje tibetský dům či asijskou poznávací stezku. Decentní festival coby vrchol sezóny.

Transforma 2024: Přijít k sobě

Aneta Martínková 15.07.2024

Dramaturgie, prostor, ve kterém se festival odehrává, světla, ozvučení. Všechny podmínky jsou tu zkonstruované k tomu jít úplně na dřeň.

Eartheater, s tebou je vše jednodušší

Jakub Béreš 14.07.2024

Zatímco se před osmi lety na scéně ještě hledala, dnes pravidelně spolupracuje se jmény jako Sega Bodega nebo Caroline Polacheck... Eartheater v Praze.

Pohodu potrebujeme (Pohoda 2024)

Richard Michalik 14.07.2024

Headlinerom poobedia bolo po prvých šuškandách sledovanie radaru SHMÚ a neustále návštevy osviežovacích staníc. Väčšinu návštevníkov, ale vysoké teploty neodradili...

Oáza neklidu a divnosti (Hradby samoty 2024)

Kryštof Kočtář 14.07.2024

Kdo je schopen najít krásu nejen v hroutících se novostavbách, ale rovněž prastarých ruinách, jistě by ocenil zámeček. Okna byla potažena...

Opäť doma (Pohoda 2024)

Richard Michalik 12.07.2024

Na flákanie nie je príliš priestor, trojboj Arlo Parks - Skepta - James Blake čaká.

Odpojené (Bear Stone 2024)

Ema Klubisová 11.07.2024

Po dvoch dňoch sa neznáme tváre stávajú známymi a z krátkej pauzy na wc sa môže stať popíjanie chorvátskeho piva Karlovačka s päťdesiat ročnými metalistami pod mostom.

Na konci kolonády (KVIFF 2024)

Štěpán Nezbeda 09.07.2024

Směs nespokojenosti, nadšení, znechucení a odchodů ze sálu vyvolal i všeobecně nejočekávanější kousek z kategorie chytrých žánrovek, v Cannes vychvalovaná Substance.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace