Články / Reporty

Nás život taky někdy bolí (Sports Team)

Nás život taky někdy bolí (Sports Team)

David Stoklas | Články / Reporty | 11.11.2022

V husté mlze se dá snadno ztratit. Podzim je občas náročný a je osvěžující vyměnit postpunkové soundtracky něčím srdečným a lidským. Texty ostrovanů Sports Team sice umí rvát duši, ale stačí se nechat unést kytarami plujícími náladově úplně opačným směrem. Cítíte to? Jednoduché věci fungují. Jednoduché věci léčí.

Domácí Deaf Heart byli jako předkapela zajímavou volbou. Žánrově se potkávají se Sports Team v několika bodech – uvěřitelné kytary a silné refrény. Míjejí se jistou vyumělkovaností. V rámci žánru fungují jako kyvadlo létající do mnoha směrů, od numetalového screama po temnější polohy, vždy se však potkávají v přímočarém rock’n’rollu. Bylo zbytečné šperkovat skladby samply, když momenty bez nich dokazovaly, že to zní upřímněji a stále dynamicky.

Sports Team za celý večer nasekali na dvacet skladeb. U poslední desky Gulp si kladli na srdce, aby nahráli materiál, který bude fungovat na velkých pódiích. Odkazovali přitom na kapely Wolf Alice nebo Fountaines DC. V intimním prostoru vršovického Café V lese to chtělo sice trochu představivosti, ale hlučné refrény byly intenzivní.

Sports Team působí ambivalentně – na podiu jako parta dobrosrdečných nerdů, zpěvák Alex Rice zase jako drzý floutek. Ve skutečnosti má dobré srdce, jen ho občas bolí život. Možná si z nich můžeme vzít, že nemá cenu se brát příliš vážně.

Info

Sports Team (uk) + Deaf Heart
8.11. 2022 Café v Lese, Praha

foto: Sports Team

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Ackermannův atomový kufřík (A Place to Bury Strangers)

David Stoklas 31.05.2023

Otřepané přízvisko o nejhlasitější kapele New Yorku každý slyšel tolikrát, kolikrát Oliver Ackermann za svůj život hodil o zem kytarou.

Chuť, která jen tak nepřejde (Psychedelic Umami)

Jiří Přivřel 30.05.2023

„Je to tu moc hezký, ale nenechávej mě tady,“ říkává žena, kdykoliv zavítáme na Broumovsko.

Nesmlouvavý flow pro potěchu ducha (MC Yallah & Debmaster)

Václav Valtr 28.05.2023

A zatímco všichni – i Debmaster – tančí, Yallah působí jako kazatelka hřímající svá naléhavá poselství...

Terapie hlukem (Swans)

Kryštof Kočtář 27.05.2023

Nejhlasitější a nejchaotičtější část běsnění pak Giru zvedla ze židle, na níž jinak trávil zbytek času...

Činely prorážejí temnotu (Xiu Xiu)

Jáchym Rainisch 20.05.2023

Optimistický záblesk ze začátku vystoupení Xiu Xiu v podobě narozeninového popěvku věnovaného Freddymu Rupertovi zhasl vysoký syntezátorový tón.

Curie eleison! Jaderná zábava v CO.LABS

Minka Dočkalová 15.05.2023

Černobyl, jaderný klub, prvek v periodické tabulce, elektrárna jako modla a objekt erotizujících představ, Curie, Oppenheimer, Einstein, ti všichni tu defilují v různých kontextech.

Snaživý student Bonamassa

Jiří V. Matýsek 06.05.2023

Svého času zázračné dítě s kytarou Joe Bonamassa se po dekádě vrátil do Prahy. Vyprodané Forum Karlín oslnil skvělou technikou i virtuozitou. Stačí to ale na skvělý koncert?

Funk is not dead (SuperBlue: Kurt Elling & Charlie Hunter)

Karolina Veselá 04.05.2023

Těžko říct, jestli se Brno snaží vyhecovat Prahu, nebo jednoduše dokázat, že všechny odvěké vtipy a narážky nejsou opodstatněné... JazzFestBrno táhne.

Ľúbime (Sharpe 2023)

Mariia Smirnova, Anna Mašátová, Dušan Šuster, Františka Tranová, Andrea Blahová 03.05.2023

Vydobyť si pozornosť širšej verejnosti v malých mestách, akým je Bratislava, môže byť pomerne jednoduché. Dlhodobo si ju udržať, je však rovnako komplikované ako všade inde.

Žánrový chaos v centre Brna (FAUN Festival)

Maxim Mičúch 26.04.2023

V tichšej pasáži zrazu vreskot, z ktorého stuhla krv. „Stand up! Stand the fuck up!“ kričala žena so šialeným pohľadom a tečúcim make-upom...

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace