Články / Rozhovory

Nouvelle Prague 2015: čeho se vzdáte a co víte o Praze? | Kadebostany

Nouvelle Prague 2015: čeho se vzdáte a co víte o Praze? | Kadebostany

redakce | Články / Rozhovory | 30.10.2015

Třetí ročník showcase festivalu Nouvelle Prague, jediné podobné akce u nás, znovu představí slibný výběr z domácí i zahraniční scény. Zatímco tuzemští Sundays on Clarendon Road, Wild Tides či Lenka Dusilová nepotřebují představovat, zahraničním kapelám jsme položili pár jednoduchých otázek, jejichž zodpovězením se mohou odkopat. Začínající spolky pro tento díl střídá zahraniční headliner, ambiciózní popaři Kadebostany.

Je pro vás Nouvelle Prague první showcase, na které vystupujete? Co od ní čekáte?
Není, dříve jsme hráli třeba na přehlídkách Eurosonic, Printemps de Bourges nebo Reeperbahn. V uplynulých dvou letech jsme odehráli na dvě stě koncertů, počínaje showcase festivaly a velkými pódii na velkých letních festivalech, přes věhlasné kluby a haly, hráli jsme skoro všude! Jsme zvyklí na ledasco a taky vždy připraveni vydat ze sebe to nejlepší.

Jak myslíte, že vám to v budoucnu pomůže? Máte oblíbené historky o úspěchu?
To je vždy těžké odhadnout, ale vím, že showcase přehlídky nám už otevřely nejedny dveře, takže je vždy fajn se na ně vracet. Pokud jde o historku, tak když spolu s vámi velký dav zpívá vaše skladby, můžete to brát jako úspěch.

Co jste schopni obětovat hudební kariéře? Dokážete si představit, že byste někdy hráli na plný úvazek?
Já si hudbou vydělávám. To, co jsme v posledních letech absolvovali, mohou někteří lidi vnímat jako oběť – nežijeme “normální” životy, jsme stále na cestách, pracujeme na hudbě. Já to ale raději vnímám jako příležitost dělat to, co chci, a živit se tím. Nikdy jsem nepřistoupil na umělecké kompromisy nebo oběti, vyvažuju to tvrdou prací.

Co víte o Praze a/nebo České republice, aniž byste použili Google?
V roce 2014 jsme hráli na Rock for People, letos pak v Paláci Akropolis. O Praze mám základní znalosti, ale jelikož jsem tam i byl, mohu říct, jak moc mám to město rád, protože je v něm cítit síla jeho kulturní historie.

Promotion se zdá být nejdůležitější částí hudebníkovy kariéry. Co děláte, aby to pořád makalo?
Tvrdě pracuju, abych prosadil svou vizi, dělám věci tak, jak je cítím. Kadebostany je projekt, který se v minulých letech dočkal slušného zájmu. Není ale vždy snadné prosadit se, když jste na jedné straně popová kapela, ale taky se snažíte dělat věci jinak. Jsme projekt hrající výlučnou popovou hudbu, usilujeme o silnou vizuální identitu, inovativní pojetí koncertů, máme svůj vlastní stát… Takto nezapadáme to zaběhlých standardů hudebního průmyslu a je třeba být tím víc vytrvalý, neustále kreativní, tvrdě pracovat. Jen tak se podaří prosadit projekt dle tvých představ, jen tak publikum uvidí vše, co tvoříš. Přestože labely a jiní lidi z průmyslu zajisté mají bezpočet strategií, já jako umělec nemám žádnou – jen ze sebe vydávám to nejlepší a snažím se přicházet s věcmi novými, kreativními a vzrušujícími.

Co budete dělat po Nouvele Prague, co chystáte?
Před koncem roku nás čeká pár koncertů ve Francii, Rusku a Švýcarsku, aktuálně pracuju na nové hudbě. V roce 2016 bych rád vydal novou hudbu, ale zatím nevím kdy. Všechno je ve výrobě, máme smělé plány. A taky budeme brzy vystavovat dlouho očekávané pasy státu Kadebostany.


Info

Nouvelle Prague 2015
6. - 7. 11. 2015
areál pivovaru Staropramen, Praha
Vstupné: 284,- (jednodenní), 389,- (dvoudenní) (včetně poplatků sítí)

www.nouvelleprague.com
www.facebook.com/NouvellePrague
www.twitter.com/NouvellePrague
www.youtube.com/NouvellePrague
www.kadebostany.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vstupní prohlídka: Small Town Life

redakce 21.01.2020

Small Town Life se díky eponymnímu EP dostali na největší slovenský festival Pohoda, aktuálně dokončují debutové album. Na jaře se chystají objet společně s Guilty Echoes krajinu.

Douška vydavatelská: Divnosti

redakce 21.01.2020

Hudebník, dramaturg, promotér, producent, zvukař a příležitostný publicista nejenom na stránkách Full Moonu, Tomášovo portfolio je široké.

Karel Spěšný (Festival krátkých filmů Praha): Témata, která hýbou světem

redakce 15.01.2020

Příběhy nepoddajných žen z oblasti Amazonie, filmy reflektující tvorbu švédského režiséra Ingmara Bergmana, kraťasy sekce La Quinzaine z Cannes a fůra dalšího. Rozhovor.

Vstupní prohlídka: Plum Dumplings

redakce 11.01.2020

Tématem desky je ztrácení, ať už se ztrácí zábrany, nebo jen důvěra. Jaká další životní témata jsme z kapely dostali?

Vstupní prohlídka: Sekvoye

redakce 03.01.2020

Po dvou vydaných EPs se rozhodli pro konceptuální album a posun k syrovějšímu a nekompromisnějšímu vyjádření. Co více na sebe řekli?

Nejlepší texty Full Moonu roku 2019: Tolerance nestačí. Proměny queer v umění a společnosti

Viktor Palák 02.01.2020

Jaké osobnosti a momenty dopomohly k citlivějšímu vnímání sexuálních identit a práv LGBT+ lidí? Můžeme umění nálepkovat slovem queer? A která díla posouvala hranice?

Nejlepší texty Full Moonu roku 2019: Milovníci pokleslých žánrů (Rány těla)

Michal Pařízek 02.01.2020

Tak dlouho jsme hledali na rozhovor s nimi redaktora, až mi nakonec došlo, že to budu muset udělat sám. A že vlastně chci... Rozhovor z edice nejlepší texty Full Moonu…

Nejlepší texty Full Moonu roku 2019: Deklarace štěstí v digitálním kapitalismu (Rafani)

Zuzana Krišková 02.01.2020

Během rozhovoru, u kterého chyběl člen skupiny Brody, se pilo a jedlo a členové Rafanů by byli rádi, kdyby zde bylo řečeno, že se mají jako prasata v žitě. Print…

Nejlepší texty Full Moonu roku 2019: Daleko od babičky (Awali + Margo)

Vadim Petrov 02.01.2020

Jedním z nejlepších rozhovorů z magazínu Full Moon za loňský rok je tandemový seskok, tedy rozhovor s dvojicí Awali - Margo. Dáváme k dispozici online.

Nejlepší texty Full Moonu roku 2019: Tati, můžeš mi vysvětlit, proč nehrajou tvrdej rap? (Affro)

Jakub Šíma 02.01.2020

Affro je již takřka dvacet let jednou z nejvýraznějších postav zákulisí české rapové scény. Rozhovor s ním pochází z tištěného Full Moonu a v rámci výběru toho nejlepšího je nyní…