Články / Rozhovory

Nouvelle Prague 2015: čeho se vzdáte a co víte o Praze? | Kadebostany

Nouvelle Prague 2015: čeho se vzdáte a co víte o Praze? | Kadebostany

redakce | Články / Rozhovory | 30.10.2015

Třetí ročník showcase festivalu Nouvelle Prague, jediné podobné akce u nás, znovu představí slibný výběr z domácí i zahraniční scény. Zatímco tuzemští Sundays on Clarendon Road, Wild Tides či Lenka Dusilová nepotřebují představovat, zahraničním kapelám jsme položili pár jednoduchých otázek, jejichž zodpovězením se mohou odkopat. Začínající spolky pro tento díl střídá zahraniční headliner, ambiciózní popaři Kadebostany.

Je pro vás Nouvelle Prague první showcase, na které vystupujete? Co od ní čekáte?
Není, dříve jsme hráli třeba na přehlídkách Eurosonic, Printemps de Bourges nebo Reeperbahn. V uplynulých dvou letech jsme odehráli na dvě stě koncertů, počínaje showcase festivaly a velkými pódii na velkých letních festivalech, přes věhlasné kluby a haly, hráli jsme skoro všude! Jsme zvyklí na ledasco a taky vždy připraveni vydat ze sebe to nejlepší.

Jak myslíte, že vám to v budoucnu pomůže? Máte oblíbené historky o úspěchu?
To je vždy těžké odhadnout, ale vím, že showcase přehlídky nám už otevřely nejedny dveře, takže je vždy fajn se na ně vracet. Pokud jde o historku, tak když spolu s vámi velký dav zpívá vaše skladby, můžete to brát jako úspěch.

Co jste schopni obětovat hudební kariéře? Dokážete si představit, že byste někdy hráli na plný úvazek?
Já si hudbou vydělávám. To, co jsme v posledních letech absolvovali, mohou někteří lidi vnímat jako oběť – nežijeme “normální” životy, jsme stále na cestách, pracujeme na hudbě. Já to ale raději vnímám jako příležitost dělat to, co chci, a živit se tím. Nikdy jsem nepřistoupil na umělecké kompromisy nebo oběti, vyvažuju to tvrdou prací.

Co víte o Praze a/nebo České republice, aniž byste použili Google?
V roce 2014 jsme hráli na Rock for People, letos pak v Paláci Akropolis. O Praze mám základní znalosti, ale jelikož jsem tam i byl, mohu říct, jak moc mám to město rád, protože je v něm cítit síla jeho kulturní historie.

Promotion se zdá být nejdůležitější částí hudebníkovy kariéry. Co děláte, aby to pořád makalo?
Tvrdě pracuju, abych prosadil svou vizi, dělám věci tak, jak je cítím. Kadebostany je projekt, který se v minulých letech dočkal slušného zájmu. Není ale vždy snadné prosadit se, když jste na jedné straně popová kapela, ale taky se snažíte dělat věci jinak. Jsme projekt hrající výlučnou popovou hudbu, usilujeme o silnou vizuální identitu, inovativní pojetí koncertů, máme svůj vlastní stát… Takto nezapadáme to zaběhlých standardů hudebního průmyslu a je třeba být tím víc vytrvalý, neustále kreativní, tvrdě pracovat. Jen tak se podaří prosadit projekt dle tvých představ, jen tak publikum uvidí vše, co tvoříš. Přestože labely a jiní lidi z průmyslu zajisté mají bezpočet strategií, já jako umělec nemám žádnou – jen ze sebe vydávám to nejlepší a snažím se přicházet s věcmi novými, kreativními a vzrušujícími.

Co budete dělat po Nouvele Prague, co chystáte?
Před koncem roku nás čeká pár koncertů ve Francii, Rusku a Švýcarsku, aktuálně pracuju na nové hudbě. V roce 2016 bych rád vydal novou hudbu, ale zatím nevím kdy. Všechno je ve výrobě, máme smělé plány. A taky budeme brzy vystavovat dlouho očekávané pasy státu Kadebostany.


Info

Nouvelle Prague 2015
6. - 7. 11. 2015
areál pivovaru Staropramen, Praha
Vstupné: 284,- (jednodenní), 389,- (dvoudenní) (včetně poplatků sítí)

www.nouvelleprague.com
www.facebook.com/NouvellePrague
www.twitter.com/NouvellePrague
www.youtube.com/NouvellePrague
www.kadebostany.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vstupní prohlídka: Raptor Koch

redakce 25.05.2020

Hudební škatulky pro něj nejsou hluboké ani dost vysunuté, freakpopovou písničku rádiového charakteru střídá lo-fi ambient. Je to blázen, nebo ne?

Douška vydavatelská: XION

redakce 21.05.2020

XION se pokouší překlenout žánrové škatulky, chce představovat zajímavou hudbu z různých koutů vesmíru, hudbu jako eklektické místo s vášní a entuziasmem.

Alexandr Smutný (#zazivouhudbu): Vytváříme kulatý stůl pro všechny

Michal Pařízek 20.05.2020

K výzvě Za živou hudbu se přihlásilo téměř 3 000 lidí, vyšly desítky různých článků a objevilo se také několik disputací. Co si o ní myslet celkově? Rozhovor.

Vstupní prohlídka: Liem

redakce 20.05.2020

Vladimír Jaške je na klubové scéně známý především jako energický kytarista s neopakovatelným rukopisem, z projektů Munroe nebo 2Cold.

Full Moon 10: Editorské tipy Viktora Paláka

redakce 13.05.2020

"Vždycky jsem rád pozoroval, jak celá řada autorů roste," říká Viktor Palák o tom, co je na práci editora nejlepší. Ke kterým textům ze své kariéry ve Full Moonu doporučuje…

Full Moon 10: O smutném méďovi. Rozhovor John Congleton (us)

waghiss666 13.05.2020

Aby bylo jasno: nikdo není takový mílius jako práve John Congleton. Prý že je v L.A. se svou prítelkyní, je tam teplo a má se fajn. "Tenhle týden nepracuju, beru…

Full Moon 10: Řekni mi to ještě jednou - a ještě, a ještě! Rozhovor Abel Ferrara (us)

Jakub Peřina 13.05.2020

S režisérem Abelem Ferrarou o nutkání nespokojit se jen tak s něčím, touze jít do extrému, rokenrolových deziluzích a chuti žít. A ještě!

Vstupní prohlídka: Fields of Grain

redakce 12.05.2020

Pražská alternativní skupina Fields of Grain vznikla v roce 2017 a svou první nahrávku se chystá vydat ve spolupráci s Aid Kidem. Co o nich víme?

Douška vydavatelská: Krmelec Recordings

redakce 11.05.2020

Krmelec Recordings patří k předním tuzemským vydavatelským hráčům na poli taneční scény a experimentující elektroniky. Co chystají?

Douška vydavatelská: Nomad Sky Diaries / Sky Burial Productions

redakce 06.05.2020

Label se soustřeďuje na vše s přídomkem „dark“: od ambientu přes drone, musique concrete nebo avantgardní jazz až po extrémní metalové polohy. Hradby Samoty všude v nás!