Články / Rozhovory

Nouvelle Prague 2016: historky o slávě a rodné zemi | High Time

Nouvelle Prague 2016: historky o slávě a rodné zemi | High Time

redakce | Články / Rozhovory | 21.10.2016

Nouvelle Prague je první mezinárodní hudební showcase festival a konference v České republice. Formální charakteristiku doprovází bohatý odborný program a samozřejmě taky koncerty. Osmero jmen, na všechna jsme si u krátkého výslechu posvítili. Pokračujeme v Indii, odpovídaly tamní naděje indie scény High Time.

Je Nouvelle Prague první showcase, na kterém budete hrát? Co od festivalu čekáte?
Ano, pro naši kapelu to bude opravdu první showcase. Moc se těšíme na další muzikanty z celého světa, kteří tady zahrají, a taky se těšíme na cestování po Evropě a setkávání s tamní kulturou.

Máte nějaké oblíbené historky o úspěchu? Třeba nějaké, které souvisí právě se showcasem?
Pro nás je vlastně oblíbeným příběhem ten o Nouvelle Prague. Příležitost zahrát si tam jsme dostali díky výhře v jedné z největších asijských soutěží pro semiprofesionální kapely, která se jmenuje LiveWire. Ta výhra nám přinesla i možnost natočit klip pro Balcony TV.

Co jste připraveni obětovat pro hudební kariéru?
Ani jeden z nás se rozhodně nechce živit v korporátu, jsme připraveni na všechna rizika, která s sebou obnáší dráha umělce, bez pravidelného zdroje příjmu se obejdem…

V jakém žánru se cítíte být jako doma? A zaujaly vás nějaké současné hudební trendy?
Mezi naše vlivy patří jazz, fusion, R&B, soul i všemožné druhy progresivní hudby. Neo soul a moderní jazz teď docela frčí a nám se tahle hudba fakt líbí.

Co víte o Praze a České republice, aniž byste použili Google?
Máte tam krásné ženy. A taky krásné ženy!


Co byste rádi, aby se vybavilo cizinci, když bude dotázán na vaši rodnou Indii?
Rádi bychom, aby lidi věděli, že Indie, to nejsou jen vesnice, ale i města, která nejsou o nic horší než ta, která znají ze západu. Jo, a taky naše jídlo není tak pálivé, jak se říká.

Jaká je míra státní podpory hudebníků ve vaší rodné zemi? Pomáhá jim nějaká exportní agentura?
Hudba je v Indii z oficiálních míst rozhodně podporována, nad hudebním průmyslem ovšem převzal nadvládu Bollywood. Všechny peníze jsou tam. Ale nezávislá scéna je poslední roky na vzestupu, lidi začali chodit na indie koncerty, které se konají po celé zemi. Vyžít jako nezávislý muzikant je ale fakt těžké.

Co máte v plánu, až skončí Nouvelle Prague?
Na konci října vydáváme naše debutové EP a před koncem roku bychom rádi koncertovali po celé Indii. Pokud vše půjde podle plánu, natočíme i pár klipů. A do konce příštího roku hodláme vydat velkou desku.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Michal Kudělka (Panenské plameny): „Hrdina“ musí vypadat jako Ladislav Klíma

Shaqualyck 07.11.2022

Sedmá Piper Night proběhla tradičně v prostorách Katolického domu minulý pátek a odehrála se na ní mimo jiné premiérová projekce nového klipu Panenských plamenů.

Justin Sullivan (New Model Army): Vyhlížíme to, co je před námi

Michal Pařízek 19.10.2022

Justin Sullivan během koronavirové pauzy nahrál vlastní album Surrounded, teprve druhé mimo domovskou formaci, s níž ovšem vystoupí za týden v Lucerna Music Baru. Rozhovor.

Sam Lee: Moje stýskání není nikdy příliš dlouhé

Adéla Polka 10.10.2022

Rozhovor o starých pověstech, cikánech, slavících a českých dubových lesích. Před koncertem v Praze, kde s ním mimo jiné vystoupí i Bernard Butler ze Suede.

Jana Burkiewiczová: Co všem těm divokým tvorům necháváme?

Maria Pyatkina 07.10.2022

Lákáme na říjnové číslo Full Moonu věnované tanci rozhovorem s choreografkou Janou Burkiewiczovou o představení Ostrov!, které můžete vidět 11. a 12. října v La Fabrice.

Nilüfer Yanya: Člověk se musí cítit zdravěji, aby byl kreativní

Michaela Šedinová 05.10.2022

Britská písničkářka s irsko-barbadosko-tureckými kořeny letos vydala svou druhou nahrávku Painless. A představí ji v Praze. Rozhovor.

Vojtěch Tkáč (Pulz): Chci prostě dělat koncerty, na které bych sám šel

Jarmo Diehl 24.09.2022

Pokud máte rádi žižkovský klub Palác Akropolis, nemohli jste minout novou koncertní sérii Pulz, jíž je Vojtěch Tkáč dramaturgem. Rozhovor.

Anna Mašátová (Music Navigator): Další vzdělávání je nezbytné

Michal Pařízek 14.09.2022

Skutečně potřebuje svět další showcase? V čem bude MuNa jinou akcí? Zkusme důvody k založení MuNa konkretizovat.

Marián Tesák (Flaam festival): Tento rok je line-up bez akéhokoľvek kompromisu

Michal Pařízek 09.08.2022

Letos se v Nitře představí například Sega Bodega nebo HMLTD, ale také mexická producentka LDY OSC nebo Hyphen Dash, ukrajinská odpověď na slovutné Badbadnotgood.

Andrej Awo Štepita (Tanečno): Obdivujem aktivitu každého v umeleckej sfére

Maria Pyatkina 08.08.2022

Jaké to je organizovat multižánrovou taneční akci ve vzdáleném slovenském městě? A na co se můžeme těšit příští týden v Námestovu? Vypráví organizátor Tanečna Andrej Awo Štepita.

Stone Smoker: Lepší holá louka, než se podřizovat

Anna Baštýřová 06.08.2022

Barvičky, třpytky, tanec, psychedelické projekce i hudba. To je festival Stone Smoker. Rozhovor s pořadateli.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace