Články / Rozhovory

Nouvelle Prague: čeho se vzdáte a co víte o Praze? | Calling All Cars

Nouvelle Prague: čeho se vzdáte a co víte o Praze? | Calling All Cars

redakce | Články / Rozhovory | 17.10.2014

Druhý ročník showcase festivalu Nouvelle Prague chystá na první listopadový víkend bohatou hudební nadílku. Kromě toho nejlepšího z tuzemské scény (Vložte kočku, Please the Trees, Nylon Jail, Kittchen a Zrní coby hvězda sobotní noci) nabídnou také osm mladých, fresh zahraničních kapel z různých žánrů i koutů světa a jednoho headlinera, kterým jsou belgičtí Balthazar. Představujeme Calling All Cars.

Je pro vás Nouvelle Prague první showcase, na které vystupujete? Co od toho čekáte?
Už jsme jich pár odhráli. A naučily nás nic neočekávat od takových akcí. Prostě to bereme, jak to je. Rozhodně nic neměníme, jdeme na stage a děláme to svoje. Řekl bych, že když si změříš publikum a začneš přemýšlet, co se jim bude asi líbit, znevažuješ jejich roli. Nedáváš vystoupení šanci jít směrem, se kterým jsi nepočítal. Kdybychom něco takového udělali, byla by to zbytečně moc velká věda. A to je vždycky na hovno.

Jak myslíte, že vám to v budoucnu pomůže? Máte oblíbené historky o úspěchu?
Nic nečekáme. V ideálním případě nám to pomůže vrátit se do Prahy a projet střední Evropu. To jsme vždycky chtěli. Ale abychom byli upřímní, jsme rádi, že jsme byli pozvaní, a těšíme se, že budeme mít čas si Prahu užít. Storky o úspěchu rozhodně rádi slyšíme, hrát v kapele je neustálá makačka. Takže kdykoli my nebo kapela, co máme rádi, uspěje, máme radost. Víme, co za tím stojí.

Co jste schopni obětovat kvůli hudební kariéře? Dokážete si představit, že byste někdy hráli na plný úvazek?
Jasně, dokážeme si to představit. Vlastně to tak děláme. Sice ne stoprocentně finančně, ale množství času a energie, co kapele obětujeme, je double full time. Co se týče obětí, zrovna jsme se přestěhovali z Austrálie do Anglie. Takže jsme se zbavili domova, abychom dělali, co milujeme. Ale neudělali bychom to, pokud bychom si nemysleli, že to za to stojí.

Co víte o Praze a/nebo České republice, aniž byste použili Google?
Z nás tří jsem u vás byl jen já (Adam, basa), takže se cítím nejpovolanější zodpovědět tuto otázku. Vím, že pivo je VÁŽNĚ levné a výborné. Jídlo je podceňované a máte ty nejúžasnější undergroundové bary, které jinde na svých cestách musím teprve objevit. Tohle bude znít asi trochu zaujatě, ale přísahám, že není. Před lety jsem byl na evropské dovolené, projel jsem několik zemí, ale Praha byla highlight celého tripu. Byla to dvoutýdenní šmouha, ale miloval jsem každou minutu (co jsem si pamatoval). Slyšel jsem, že je tu bar, kde mají živé pantery. To jako fakt? Jestli jo, vezmete mě tam, prosím?

Promotion se zdá jako nejdůležitější část hudebníkovy kariéry. Co děláte, aby to pořád makalo?
Takové ty běžné věci, co kapela na sociálních sítích postuje, to děláme. Twitter, Facebook, Instagram. Jsou to ale jen formality. Chápeme jejich důležitost, ale zároveň víme, že celý ten moloch sociálních médií se může přes noc změnit, takže na tom kapelu rozhodně nestavíme. Mnohem raději propagujeme kapelu ježděním, co to dá. Šňůry, ty milujeme. Nikdy jsem se nezamiloval do kapely skrze fotky na Instagramu nebo facebookové posty. Zato jsem viděl kupu kapel, které mě naživo naprosto odstřelily. A jejich fanoušek už budu napořád.

Co budete dělat po Nouvele Prague, co chystáte?
Jezdit, jezdit a jezdit napříč Spojeným královstvím a Evropou. V Evropě nemáme jméno a právě nám tu vydali naší první desku, takže všechno, co hodláme dělat, je hrát v každém městě tak dlouho, jak budeme moct. Do budoucna chceme pokračovat v tvrdé práci a vybudovat si fanbase lidí milující naší hudbu. Nechceme ustrnout. Jako kapela vždycky pracujeme naplno.


Info

Nouvelle Prague 2014
7. - 8. 11. 2014
areál pivovaru Staropramen, Praha
Vstupné: 270,- (jednodenní), 370,- (dvoudenní)

www.nouvelleprague.com
www.facebook.com/NouvellePrague
www.twitter.com/NouvellePrague
www.youtube.com/NouvellePrague
www.callingallcars.net/uk

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vstupní prohlídka: Walter Schnitzelsson

redakce 24.05.2019

Slovenští indie rockeři Walter Schnitzelsson vydali začátkem roku nové album a už se chystají na festivalovou sezonu.

Moimir Papalescu (United Islands): Hlavně pomoci novým a zajímavým projektům

redakce 22.05.2019

Letošní ročník multižánrového festivalu United Islands of Prague se odehraje pod taktovkou nového ředitele Moimira Papalescua.

Pořadatelská: Josef Kyněra (Sound44)

redakce 21.05.2019

První klubovou noc pořádali Sound44 už před jedenadvaceti lety, své aktivity znovu vzkřísili na konci roku 2017.

Robert Kozler: V Bohnicích jsem jako doma

redakce 20.05.2019

Festival Mezi Ploty už se po sedmadvacáté vrací do areálu Psychiatrické nemocnice Bohnice. O jeho historii, současnosti i dotacích. Rozhovor.

Pořadatelská: Vojtěch Marek (Světozor)

redakce 19.05.2019

Kino Světozor slaví patnáct let, pročež jsme položili pár pořadatelských dotazů produkčnímu Vojtěchu Markovi.

Robin Wattie (Big Brave): Mám strach z hodně věcí

redakce 18.05.2019

Zjistila jsem, že být ženou v téhle branži, a o to víc v její tvrdší odnoži, není jednoduché, dokáže to člověka izolovat od ostatních, říká Robin Wattie z Big Brave.

Petr Kalousek (Meeting Brno): Před všemi totalitními režimy je třeba stále dokola varovat

redakce 16.05.2019

Trochu jiný festival? Meeting Brno sestává z diskusních fór s inspirativními hosty a množství uměleckých vystoupení, která rozvíjejí hlavní festivalové téma. Rozhovor.

Pořadatelská: Roman Dorňák (Artu Kus)

redakce 14.05.2019

Roman a Tereza Dorňákovi s týmem nadšenců již rok spravují, provozují a oživují legendární areál na Bojišti v Trutnově.

Save the Emotion: To je vždycky dilema

redakce 13.05.2019

Česká indierocková kapela v čele s americkým frontmanem. Save the Emotion právě vyhráli Objev United Islands. Rozhovor.

Vstupní prohlídka: Lebanon

redakce 12.05.2019

Nevyzpytatelní. Synonymum pro olomouckou čtveřici Lebanon, která zároveň stojí za kolektivem 8848. Co na sebe prozradili?