Články / Rozhovory

Nouvelle Prague: čeho se vzdáte a co víte o Praze? | The Plastics

Nouvelle Prague: čeho se vzdáte a co víte o Praze? | The Plastics

redakce | Články / Rozhovory | 24.10.2014

Druhý ročník showcase festivalu Nouvelle Prague chystá na první listopadový víkend bohatou hudební nadílku. Kromě toho nejlepšího z tuzemské scény (Vložte kočku, Please the Trees, Nylon Jail, Kittchen a Zrní coby hvězda sobotní noci) nabídnou také osm mladých, fresh zahraničních kapel z různých žánrů i koutů světa a jednoho headlinera, kterým jsou belgičtí Balthazar. Čtvrtý rozhovor je s The Plastics z jihoafrického Cape Townu.

Je pro vás Nouvelle Prague první showcase, na které vystupujete? Co od toho čekáte?
Předtím jsme hráli na jedné v Johannesburgu, a to je vlastně důvod, proč hrajeme i tady. Tentokrát je to ale poprvé, co cestujeme na známou showcase událost mimo JAR. Moc se těšíme.

Jak myslíte, že vám to v budoucnu pomůže? Máte oblíbené historky o úspěchu?
Pro nás je to velká příležitost předvést náš materiál těm nejlepším lovcům nových talentů. Doufáme, že navážeme nové kontakty a přátelství, které by nám pomohly získat patřičnou pozornost, abychom kapelu mohli posunout o další úroveň. Když uděláme dojem, mohlo by nás to dostat na mezinárodní festivaly a do klubů po celém světě.

Co jste schopni obětovat hudební kariéře? Dokážete si představit, že byste hráli na plný úvazek?
Všichni jsme v situaci, kdy bychom mohli klidně jenom hrát. Naší společnou ambicí a snem je projet svět, hrát na festivalech, vidět ty nejlepší studia a pracovat se všemi lidmi, kteří činí z hudebního průmyslu tak živou a zajímavou komunitu. Všichni jsme ochotní zavázat se tomuhle snu a užít si ho, co nejvíc to půjde.

Co víte o Praze a/nebo České republice, aniž byste použili Google?
V Praze budeme poprvé. Víme, že je považována za nejkrásnější město Evropy. Kde jsou ty nejkrásnější holky. Chceme se jít podívat na památky.

Promotion se zdá jako nejdůležitější část hudebníkovy kariéry. Co děláte, aby to pořád makalo?
V téhle době je nejdůležitější vytváření obsahu. Videa, články na blogu, nové skladby, kolaborace a rozhovory. Koncerty jsou taky jeden ze způsobů. Jezdit turné a dělat koncerty, co jsou víc než jen obyčejná, průměrná show. Každý večer chápeme jako příležitost vytvořit nezapomenutelnou událost a zkušenost pro naše fanoušky. Pracujeme na novém EP, které vydáme chvíli před Nouvelle Prague, abychom s sebou měli něco čerstvého. Jako křupavý hlávkový salát.

Co budete dělat po Nouvele Prague, co chystáte?
Máme v plánu vrátit se do Jižní Afriky a začít nové album. Když se nám tady podaří navázat dobré známosti, začneme plánovat evropské turné. Všichni jsme už byli v několika evropských městech a zamilovali si je. Chtěli bychom se v Evropě usadit a živit hraním. Chceme dělat krásnou hudbu a umění jako kolektiv, dokud nezestárneme. To je pro nás jediný způsob života.

Info

Nouvelle Prague 2014
7. - 8. 11. 2014
areál pivovaru Staropramen, Praha
Vstupné: 270,- (jednodenní), 370,- (dvoudenní)

www.nouvelleprague.com
www.facebook.com/NouvellePrague
www.twitter.com/NouvellePrague
www.youtube.com/NouvellePrague
www.theplasticsband.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

SF MINI aneb Není to jen o nás

Michaela Susedíková 11.05.2021

Zatímco pamětníci vzpomínají na Olomouc kvůli devadesátkovému klubu Nausea, dnes nabízí výživnou dramaturgii prostor SF MINI. Hovory nejen o kompilaci z rukou Coffee Breath Records.

Shina (Slnko Records): Hudbu treba hnojiť a polievať

Kateřina Cumin 29.04.2021

Dnes, po dvaceti letech fungování, má Slnko Records ve stáji umělce několika generací a všech žánrů, za všechny jmenujme Modré hory, Katarzii, Bad Karma Boy nebo Janu Kirschner. Rozhovor.

Magdalena Müllerová (Kreativní Evropa): Budoucnost je ve spolupráci

Michal Pařízek, mxm 26.04.2021

O nutnosti spolupracovat, důležitosti přípravy jednotlivých projektů, grantové politice na státní i evropské úrovni a o tom, že opravdu nestačí jen setřít prach z vitríny.

Tiziano Popoli: Důležité věci se naštěstí často vrací

Michal Pařízek 19.04.2021

Tiziano Popoli o cyklech popkultury, které se v některých případech naštěstí vrací, kino jako zdroji inspirace nebo zhudebněnému daňovému přiznání.

Magdaléna Petráková (Luhovaný Vincent): Na dovolenou do svého města

Jiří Přivřel, mxm 13.04.2021

Jedinečné kulisy scénografů Dušana Jurkoviče a Bohuslava Fuchse, pečlivě připravený program a místní Vincentka jako životabudič. Festival Luhovaný Vincent letos bez nánosu.

Jakub Němeček (Aerovod): Zažíváme nejlepší momentum

Jarmo Diehl 29.03.2021

Ptáme se dramaturga Jakuba Němečka na bující popularitu videotéky Aerovod. Ale dotkneme se i věcí obecných.

Běla Čurlinová, Ricardo Delfino (Top RoofTop fest): Sedět se založenýma rukama doma nám moc nejde

redakce 27.03.2021

Jaké je pozadí příprav uměleckého klání v době, kdy i na procházku můžeme jen na hranici okresu? Rozhovor.

Martin Opatrný (Ledoborci Kultury): Jsme na začátku plavby

mxm, su 23.03.2021

V době zamrzlého kulturního dění se spolek snaží prorážet cesty interpretům a zavřeným klubům formou benefičních streamů na výjimečných místech. Rozhovor.

Punctum: Nebrať folklór ako zakonzervovanú formu s nánosom nacionalistického pátosu

mxm 16.03.2021

Rozhovor s tvůrci jedinečné kompilace, propojující experimentální elektroniku se slovenským folklórem. Punctum, Punctum Tapes, krásovka.

Zuzana Novotová Godálová (Nástupiště 1-12): Vychovávaní novej generácie

mxm 15.03.2021

Občanské sdružení Nástupište 1-12 funguje přímo v centru slovenského maloměsta, pod autobusovým nástupištěm. Unikátní prostor? Ano! Rozhovor.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace