Články / Offtopic / / Z nádraží

Offshoot z opuštěného nádraží: Hudba mobilně

Offshoot z opuštěného nádraží: Hudba mobilně

Zdeněk Malinský | Články / Offtopic / / Z nádraží | 17.03.2013

Velká část dnes poslouchané hudby jde přes sluchátka z mobilu (PDA, smartphonu, komunikátoru, chytrého mobilu) a ve mp3 formátu. Není to ovšem jediná možnost. Jste-li v dosahu volné wi-fi sítě nebo máte aktivovaný datový tarif s dostatečně velkým FUP (pozor, raději překontrolujte a ověřte na infolince u mobilního operátora, ať předejdete nepříjemnému překvapení z extrémně vysoké výše faktury), můžete poslouchat internetové vysílání některé rádiové stanice nebo internetového rádia. Možností je několik, stačí si vybrat a stáhnout aplikaci a začít poslouchat.

V podstatě máte dvě možnosti: univerzálnější rádia s množstvím našich i cizích stanic nebo aplikace, které si to které rádio nechalo vytvořit. Všechny zde uvedené aplikace (až na výjimky) jsou pro jablečná zařízení s operačním systémem iOS (iPhone, iPad, iPod Touch). Není-li u aplikace uvedena cena, je zdarma.

Rádia univerzální
Doporučuji a používám TuneIn Pro (4.49 eur, bez reklamy, umožňuje nahrávání; dá se pořídit ve slevě), podle mě jde o nejlepší rádio pro iOS. Můžete ušetřit a stáhnout jeho free verzi TuneIn. K vyzkoušení se nabízí i další řada aplikací: iTuner Radio, Play.cz Lite, OnLine Radio Free...

Aplikace jednotlivých rádií
Český rozhlas má svou aplikaci ČRo iRádio, stranou nezůstalo ani Radio 1, Radio Beat nebo Rock Zone.

Rozpoznávače hrané hudby
Slyšíte někde hrát hudbu a rádi byste věděli, jak se jmenuje a kdo to hraje? Nebo znáte, ale ani kdyby vás mučili, nemůžete si vzpomenout? Lehká pomoc. Stačí mít nainstalovanou některou nížeji uvedenou aplikaci, kterou zapnete, necháte ji chvíli "poslouchat" a ona vám to "řekne". Úspěšnost je až překvapivě vysoká. Pochopitelně je potřeba připojení k internetu a nelze očekávat, že bude rozpoznána tvorba nějakého místního lidového umělce... Stahujte a zkoušejte: SoundHound, SoundHound ∞ (5.99 eur), Shazam, Shazam Encore (5.99 eur). Budete před ostatními za znalce!

Ostatní zajímavé aplikace
GarageBand (4.49 eur) může hrát, skládat i natáčet hudbu prakticky kdokoli. Není třeba umět hrát na žádný nástroj, stačí jen trošku šikovnosti, invence a maličko hudebního sluchu. Dobře spolupracuje s verzí pro počítače Mac s OS X (na Macích zdarma jako součást balíku iLife). Určitě za ty peníze stojí. Pohrajete si, vyblbnete se s tím až... až do rána. A třeba díky tomu poznáte svůj talent a půjdete dál.

Band of the Day, všeříkající název, ne?

Služba SoundCloud a Podcasts, opět firemní aplikace od Apple. Audio i video podcasty. Můžete stahovat přímo nebo doma do iTunes ve vašem PC nebo Macu a do iOS zařízení dostanete po synchronizaci. Kvalitní audio podcasty má Český rozhlas, dále zkuste u Radia 1 Odvážné palce, z videopodcastů směřují tipy na Digit.cz, Snídaně s ..., bistro digital, 4foto.cz, Appliště.

Když jsem zmiňoval iTunes (v Macu součástí OS, do PC s Windows nutno doinstalovat) můžete na vašem Macu nebo PC poslouchat nepočítaně stanic z celého světa. Jak se říká, sto lidí, sto chutí, takže výše uvedené aplikace jsou jen tipy pro inspiraci a jako úvod do "problematiky". Na iTunes lze najít další aplikace a jiné možnosti, jak poslouchat (nejen) hudbu. Majitelé přístrojů s OS Android mohou začít třeba zde...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Opuštěné nádraží: karafiáty a samet

Zdeněk Malinský 24.08.2019

Geometrie posvátného prostoru, umění a revoluce v Portugalsku a Československu i výstava pro metalisty Art-Brut-All.

Opuštěné nádraží: pozdrav z chátrajícího hotelu

Zdeněk Malinský 21.07.2019

Nejen kulturou živ je člověk. Potravu pro chuťové pohárky, žaludek, oči, uši i duši najdete na 11. ročníku Čajomírfestu.

Opuštěné nádraží: únorově v březnu

Zdeněk Malinský 16.03.2019

Pozdně únorové vydání věnuje přednosta divadlu. Všechna představení viděl, vše se dá doporučit nebo alespoň vzít do úvahy.

Opuštěné nádraží: fotky, mráz a slevy

Zdeněk Malinský 26.01.2019

Gisèle Freund a Timm Rautert v pražském Domě fotografie v Revoluční ulici, novoroční slevvy na kulturu a další doporučení.

Opuštěné nádraží: svátky, uhlí a pára

Zdeněk Malinský 23.12.2018

Jeden rychlý pozdrav z momentálně zachumeleného nádraží. V rozhlasu praská, výstavy, divadlo, občas knihy, film, architektura.

Opuštěné nádraží: novoroční výhledy

Zdeněk Malinský 14.01.2018

Přednosta nerekapituluje, rozhlíží se do budoucna. Výstavy, galerie, Vladimír Renčín, Sedmičky Josefa Lady v Tenčícím domě a spoustu dalších...

Opuštěné nádraží: podzimní last minute

Zdeněk Malinský 21.10.2017

Vydejte se ještě asi 150 m opačným směrem na Betlémské náměstí do Galerie Jaroslava Fragnera na výstavu Zaha Hadid Architects: Unbuilt...

Opuštěné nádraží: srpnové toulky

Zdeněk Malinský 19.08.2017

Na Kampě se určitě zajděte podívat na výstavu dámských bot Manolo Blahnika (znáte ze seriálu Sex ve městě) a na Werichovu vilu v sousedství.

Opuštěné nádraží: březnové a divadelní

Zdeněk Malinský 12.03.2017

Počátek veškeré lásky, Karel Kryl a jeho příběh a písničky zpívané v němčině. Tlustý přednosta testuje divadelní tipy na vlastním těle.

Opuštěné nádraží: veskrze novoroční

Zdeněk Malinský 15.01.2017

Po Novém roce se vždy zvýší frekvence reklam na prostředky na hubnutí, proti kouření a vše kolem sport a fitness. Opuštěné nádraží novoročně.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace