Články / Rozhovory

Ondrash a Zkruhu: Mít dostatek lampiček

Ondrash a Zkruhu: Mít dostatek lampiček

Richard Kutěj | Články / Rozhovory | 30.10.2015

Motivy jsou sice vydraženy, pořád ale tuhle akci může každý podpořit třeba zasláním finanční částky. Řeč je o již 5. ročníku dobročinné tatérské akce Zkruhu, kterou ve Znojmě organizuje světoznámý český tatér Ondřej Konupčík aka Ondrash a tým jeho spolupracovníků a známých. Na akci se každým rokem sjíždí lidé z české tatérské špičky a peníze za jejich kérky jdou na nejrůznější dobročinné účely. Na otázky odpovídal samotný Ondrash, s některými údaji mu napomohla i Petra Bartoňová, další z tváří, které dlouhodobě stojí v čele organizačního týmu.

Dražba motivů je čerstvě za námi. Jak jste spokojeni s letošním výsledkem?
Jsme moc rádi, protože například jen mé vydražené motivy přinesly letos jednou tolik dobročinných peněz, než se podařilo vydělat na prvním ročníku. Moc si toho vážíme a děkujeme všem dražitelům, i dalším příznivcům. Jde vidět, že akce má opravdu smysl a jde s každým pokračováním zase o něco výš a za to jsme moc vděční.

Nezbývá tedy, než říct, kde a kdy se letošní ročník Zkruhu odehraje, kteří tatéři se ho zúčastní a na jaké účely letos takto vybrané peníze půjdou?
Bude to 7.11.2015, ve Znojmě, menší akce u nás ve studiu. S tatérů mi kývli staří známí i pár nových tváří. Motivy máme od Lucie Lišky Liškové, Szabiho, Venduly Juráskové, Richieho Bumpkina, Andrey Kopecké, Petry Hlaváčkové a Adiny Mandalové, no a pak taky moje. Peníze půjdou na zdravotnické pomůcky pro Markétku Pavlíkovou, kterou zhoubná rakovina kosti připravila o nohu v pouhém jednom roce a pak také na soubor naší dlouholeté podporovatelky Pavlínky Prokůpkové. Ten funguje při internátu mateřské, základní a praktické školy Znojmo kde pracuje s dětmi se slabým a středním mentálním postižením.

Lidé, kteří si návrhy vydražili v den akce dorazí do Znojma a mohou se těšit na novou kérku, která taky navíc pomůže potřebným. Jak moc je náročné vaše studio Veka připravit a proměnit v místo akce?
Mám kolem sebe celý tým Zkruhu, který se na akci podílí a přiloží ruku k dílu, takže každý udělá něco a dohromady to funguje občas je to sice těžké když sedíme každý v jiném městě, ale nakonec se vždycky nějak domluvíme. Pak už se jen stačí nějak zorganizovat s lehátky a mít dostatek lampiček :-), přece jen se nás musí vejít devět do prostoru kde jsme normálně tři.

Určitě se najdou také lidé, kteří třeba tetování nechtějí, ale Zkruhu rádi podpoří. Jaké jiné formy podpory jsou tedy možné?
Jsme rádi za jakoukoliv pomoc a je nejlepší nás přímo kontaktovat a domluvit se pokud máte zájem o partnerství, nebo jste aktivní a chcete akci podpořit a pak máme také zřízené konto, kam lidi mohou posílat příspěvky formou financí.

Zkruhu už bude mít páté pokračování. Od počátku jsi v čele ty a jsi také autorem celého toho nápadu. Kdy tě vlastně ta myšlenka napadla a co ti akce za celé ty roky dává a čím tě naplňuje?
O tom jak projekt vznikl už se napsalo hodně, pro mě to znamenalo propojit určitou uměleckou myšlenku s touhou udělat něco dobrého, časem se ke mně přidali další aktivní jedince a Zkruhu tým od té doby jen roste. Baví mě, že mám kolem sebe lidi, kteří si vzali moji ideu za svou, rozvíjí ji se mnou a nenechávají ten projekt usnout a to ať už Zkruhu tým, nebo naši fanoušci, kteří se neustále ozývají a vlastně nás tak trochu nutí pokračovat dál. Myslím, že číslo 5 mluví samo za sebe.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Douška vydavatelská: Agrose

redakce 02.03.2021

Dvě nahrávky během dvou měsíců, to je slušný start na nový label. A to tím spíš, že přináší zcela nová jména i neoposlouchané žánrové hybridy.

Vysílač (Žižkovská noc): Dostat se mimo bubliny

su 22.02.2021

Dobří lidé z festivalu Žižkovská noc začali po přesunutí a následném zrušení festivalu v v loňském roce pracovat na podcastu Vysílač.

Simona Blahutová: Od Igráčka k Hitlerovi a zase zpět

prof. Neutrino 15.02.2021

Rozhovor s výtvarnicí a absolventkou AVU, zabývající se historickými událostmi v dobách Třetí říše či za studené války, je o smyslu hrdinství i opravdovosti umění.

Olaf Olafsonn: Experimenty jsou mi blízký

Anna Mašátová 03.02.2021

Olaf Olafsonn z kapel Olaf Olafsonn and the Big Bad Trip, The A-Bomb a dalších, rozezněl novým projektem rotundu sv. Petra a Pavla na Budči. Popovídali jsme si s ním.

Rudi Rus: Metal tu bude navždy

Ondra Helar 29.01.2021

Rudi Rus, dvoumetrový obr se sametovým, hlubokým hlasem, napsali s Pištou Vandalem z Čad knihu, která se otáčí kolem patnácti let metalu ve Slovenském rozhlase. Rozhovor.

David Pešek, Amrit Sen (SANANIM): Pečovat o sebe hudbou

Jarmo Diehl 26.01.2021

Organizace na pomoc závislým vydala benefiční kompilaci. Přispělo přes sto kapel, přispějete i vy? Rozhovor.

Nejlepší texty Full Moonu 2020. Julie Hrnčířová: Ráda vymýšlím příběhy

su 08.01.2021

Sochař a fotograf Richard Wentworth prohlásil, že cigaretová krabička, podpírající nohu od stolu může mít v sobě větší sílu než sochy Henryho Moorea... Rozhovor.

Nejlepší texty Full Moonu 2020. Libuše Jarcovjáková: Sednu na náměstí a čekám, co přijde

Michal Pařízek 08.01.2021

Její výstavu Evokativ vyhlásil britský deník The Guardian výstavou roku, většina snímků přitom vznikla před několika desítkami let. Talent a dílo Libuše Jarcovjákové v rozhovoru Michala Pařízka.

Nejlepší texty Full Moonu 2020: K uzdravení potřebujeme jen mír (Aigel)

Maria Pyatkina 07.01.2021

Právě zážitky ze soudní síně, komunikace s orgány a návštěv milovaného v cele daly vzniknout projektu Aigel, který přinesl do ruského undergroundu nová ostrá témata.

Jiří Kotača (Cotatcha Orchestra): Bigbandová scéna zažívá renesanci

Anna Mašátová 07.01.2021

Co přinesla letošní krize, co musí zvládat kapelník i jaký je stav bigbandové scény hodnotí v následujícícm rozhovoru kapelník Cotatcha Orchestra.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace