Články / Reporty

Opravdu se to dělo? Max Cooper.

Opravdu se to dělo? Max Cooper.

Kateřina Vodolánová | Články / Reporty | 16.03.2015

Britský hudebník Max Cooper zavítal o druhém březnovém víkendu do pražské MeetFactory, aby se v české premiéře představil, a to dokonce se svou audiovizuální show zvanou Emergence. Sobotní studené a deštivé počasí fanoušky neodradilo - prostor v sále byl několik desítek minut před desátou slušně zaplněný a před továrnou stály další hloučky příznivců holdujících cigaretám, které na vzduch vyhnal fakt, že akce byla nekuřácká.

Na žádném koncertě se nesmí připustit, aby byl předskokan být lepší než headliner, což se i tentokrát projevilo na způsobu ozvučení. Zvuk se ztrácel do prázdna a pro basy, aby si člověk došel přímo pod pódium, i tak ale Floex sklidil slušný potlesk na rozloučenou. Přesně o desáté se na plátně téměř kopírujícím šířku stage rozběhla projekce, zprvu černobílá. Spolu s ní taky hudba Maxe Coopera. Patnáct minut jemného klavírního drone ambientu s projekcí skvěle fungovalo. Pak se plátno rozzářilo pastelovými barvami, hudba výrazně zrychlila, přede mnou zapumpovaly ruce a spousta lidí se dala do tance. Opravdu se to dělo, opravdu produkoval tak prvoplánovou taneční hudbu?

Ze špatného snu mě vytrhla skladba Fragments of Self, její nádherná klavírní melodie i rozbité skřípavé zvuky. Následoval Origins, žánrově podobný track, jen doplněný ženským vokálem a originálním videoklipem. Voyage Though the Analogue Womb neoslovila, ale z Morphogenesis, jejíž originál mají na starosti Skew & Satirist, se díky Cooperově remixové verzi stala slušně namotávající palba. Gradující závěr umocňovala urbanistická projekce plná obměňujících se budov, intenzita hudby a obrazu se vzájemně podporovala. Doufala jsem, že své vystoupení zakončí Impacts, ideálně ve formě přídavku, ale nestalo se. Přišla akorát nezáživná tucka. Max Cooper umí dělat zajímavější hudbu, než tu, kterou předvedl v narovnaných a vyprázdněných polohách.

Info

Max Cooper (uk) + Floex
14.3.2015, MeetFactory, Praha
foto © Kateřina Motýlová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Štěstí neznamená mnoho mušlí (Vivat Vila!)

Lucia Banáková, Veronika Miksová 29.07.2021

Spolek Živá vila se snaží zachránit funkcionalistickou Kralovu vilu před demolicí a nadto pořádá festival Vivat Vila. Jaké to bylo?

Urbex s hudbou (Pop Messe)

Veronika Jastrzembská 28.07.2021

Je jedna hodina odpoledne, ve vzduchu se líně povaluje závan léta, na obloze pálí polední sluce.

Rubáš nemá kapsy (Slavnost v houští)

Jiří Přivřel 27.07.2021

Houby sice nerostly, ale z lukovského houští s prázdnou nikdo neodešel.

Na Bojišti lítá pohoda (Obscene Extreme 2021)

Radka Bednarzová 19.07.2021

Freak festival, něco blití, naháčů a vůkolní přírody, a hlavně smrtící dávka hudby. Vděčně a s pokorou.

Fitko pod věží (Hotspot)

Veronika Mrázková 17.07.2021

Kde začít? Děsivou bouřkou, scénou v koksárenské baterii, králem diskoték nebo rovnou hlavní hvězdou Axelem Thesleffem? Ten večer měl všechno.

24 hodín (Pohoda on the Ground)

Richard Michalik 11.07.2021

Nevadí nám ani 37 stupňov a takmer žiadny tieň poskytujúci úkryt. Hlavné je, že sme na Pohode. Minulý pandemický rok niečo nemožné. Tentokrát možné len na 24 hodín.

Hradby Samoty: Prímajúci ostrov divnohudby

Lucia Banáková 05.07.2021

Desiaty ročník Hradieb Samoty pomaly, ale isto započal festivalovú sezónu.

Jiné hlasy, jiné (lázeňské) pokoje aneb Luhovaný Vincent

cyril kosak 01.07.2021

O létajících střechách, technických službách, lázeňském programu a Luhovaném Vincentovi, který nutí prožívat město jinak. Nově. O nejzajímavějších festivalu široko daleko.

Odhozené masky (Katarzia)

Michal Pařízek 25.06.2021

Katarzia křest svého Celibátu přesouvala na několikrát a bolestivě, nakonec ani ohledně finálního termínu nebylo nic jednoduché.

Pivo a zmrzlina aneb Krákor 2021

Adéla Polka 22.06.2021

Jestli je v celém okolí Brna úmorné vedro, tady je příjemný chládek, a když se člověk odpoledne zaposlouchá do potůčku, který střídmě teče za strany výčepu...

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace