Články / Offtopic / / Z nádraží

Opuštěné nádraží: série jedinečných výstav

Opuštěné nádraží: série jedinečných výstav

Zdeněk Malinský | Články / Offtopic / / Z nádraží | 11.08.2014

Tim Burton skončil, ale pár dalších výstav ještě před skončením léta stíháme: retrospektivu Jana Kubíčka (Městská knihovna, od 10. srpna), Peníze (Národní muzeum, 24. srpna), Nečekané dědictví: Šíma, Štyrský, Toyen, Zrzavý… (Konírna paláce Kinských, 24. srpna). Reynek ve Valdštejnské jízdárně byl doplněn o Chagallovy ilustrace bible (poprvé v ČR) a prodloužen do 15. září.

A pár tipů na další nové výstavy a akce :
Muzeum Kampa věnuje zbytek prázdnin dětem. Kromě akce Léto pro děti je to výstava Pohádkový svět Zdeňka Smetany (do 15. října) věnovanou jeho letošním 89. narozeninám. Křemílek, Vochomůrka, Rákosníček, Štaflík, Špagetka, Malé čarodějnice a Radovánek.

Orbis pictus Františka Kupky. Mezi symbolismem a reportáží je název výstavy, kterou můžete zhlédnout do 7. září v plzeňské výystavní síni „13”. Jak je z názvu patrno, jde o dílo z doby mistrova „předabstrakčního” tvůrčího období.

Kdo má raději (elektro)techniku, zajde si nostalgicky zavzpomínat na výstavu (Ne)zapomenutá Tesla.

Od 17. srpna do 2. září se uskuteční 11. ročník mezinárodního festivalu nového cirkusu a divadla Letní Letná. Kdo radši válku, může prozkoumávat válečné dokumenty online a zdarma. A aby nám během prázdnin nezakrněl, je tu Jídlo pro váš mozek.

A na závěr horká novinka. Unikáty zemských muzeí bude jedinečnou a pravděpodobně dlouho neopakovatelnou akcí připravenou našimi třemi nejstaršími muzei k 200. výročí jejich založení. Hlava Kelta, Věstonická Venuše a meteority na jednom místě. Po Opavě si můžete tyto skvosty prohlédnout v nové budově Národního muzea v Praze mezi 5. a 27. srpnem, odkud poputuje do Brna.

A sladký bonus na závěr: také čtenáři Full Moonu a Full Moon Zinu mají od 5. do 28. srpna 2014 na tuto výstavu v Praze i další akce v Nové budově Národního muzea po předložení kuponu 20% slevu.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Opuštěné nádraží: karafiáty a samet

Zdeněk Malinský 24.08.2019

Geometrie posvátného prostoru, umění a revoluce v Portugalsku a Československu i výstava pro metalisty Art-Brut-All.

Opuštěné nádraží: pozdrav z chátrajícího hotelu

Zdeněk Malinský 21.07.2019

Nejen kulturou živ je člověk. Potravu pro chuťové pohárky, žaludek, oči, uši i duši najdete na 11. ročníku Čajomírfestu.

Opuštěné nádraží: únorově v březnu

Zdeněk Malinský 16.03.2019

Pozdně únorové vydání věnuje přednosta divadlu. Všechna představení viděl, vše se dá doporučit nebo alespoň vzít do úvahy.

Opuštěné nádraží: fotky, mráz a slevy

Zdeněk Malinský 26.01.2019

Gisèle Freund a Timm Rautert v pražském Domě fotografie v Revoluční ulici, novoroční slevvy na kulturu a další doporučení.

Opuštěné nádraží: svátky, uhlí a pára

Zdeněk Malinský 23.12.2018

Jeden rychlý pozdrav z momentálně zachumeleného nádraží. V rozhlasu praská, výstavy, divadlo, občas knihy, film, architektura.

Opuštěné nádraží: novoroční výhledy

Zdeněk Malinský 14.01.2018

Přednosta nerekapituluje, rozhlíží se do budoucna. Výstavy, galerie, Vladimír Renčín, Sedmičky Josefa Lady v Tenčícím domě a spoustu dalších...

Opuštěné nádraží: podzimní last minute

Zdeněk Malinský 21.10.2017

Vydejte se ještě asi 150 m opačným směrem na Betlémské náměstí do Galerie Jaroslava Fragnera na výstavu Zaha Hadid Architects: Unbuilt...

Opuštěné nádraží: srpnové toulky

Zdeněk Malinský 19.08.2017

Na Kampě se určitě zajděte podívat na výstavu dámských bot Manolo Blahnika (znáte ze seriálu Sex ve městě) a na Werichovu vilu v sousedství.

Opuštěné nádraží: březnové a divadelní

Zdeněk Malinský 12.03.2017

Počátek veškeré lásky, Karel Kryl a jeho příběh a písničky zpívané v němčině. Tlustý přednosta testuje divadelní tipy na vlastním těle.

Opuštěné nádraží: veskrze novoroční

Zdeněk Malinský 15.01.2017

Po Novém roce se vždy zvýší frekvence reklam na prostředky na hubnutí, proti kouření a vše kolem sport a fitness. Opuštěné nádraží novoročně.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace