Články / Offtopic / / Z nádraží

Opuštěné nádraží: březnové a divadelní

Opuštěné nádraží: březnové a divadelní

Zdeněk Malinský | Články / Offtopic / / Z nádraží | 12.03.2017

Zimní spánek spojený s jarní únavou mě letos přepadl už někdy v půli prosince, ale už se to pomalu začíná lepšit a s přibývajícím světlem, sluníčkem a občas i teplem to plynule přechází na kombinaci jarní únavy a letní malátnosti. I přesto jsem stihl relativně dost kultůry. Dnes pár tipů divadelních, vše otestováno na vlastním těle.

Meetfactoryovské Hoří jsem doporučoval minule a doporučení stále trvá.

KRYL - Zrmrdvýchvstání zažít (Divadlo D21)
Karel Kryl a jeho příběh a písničky zpívané v němčině, písničky českých folkařů a písničkářů (česky), ale všechno je trochu jinak. Doporučuji! nechodit před představením na večeři, ani nejezdit vozem s nutností býti řidičem. Proč? Dostanete pivo během a buřtguláš po skončení představení (vaří se během hry) a můžete si také zazpívat. Už jen kvůli zpěvu Anity Krausové, skvělá je především Salome s německým textem, stojí za to na hru jít. A jak jsem říkal: nic jim není svatý.

Počátek veškeré lásky (zase Meetfactory)
Když jsem tu v minulosti "učůrával" z Dobrého Opričníka nebo Pidrmanové Venuše v kožichu, tak toto představení se mi líbilo ještě o trošililiku více a jsem z něho stále nadšen. Je to o stáří, umírání, smrti a hlavně o šmírování a dovolím si odkázat na svůj text.

Podivuhodný případ se psem
Kontroverzní představení Divadla Kalich (dle hodnocení na i-divadlo.cz). Trošku pohádka s dobrým koncem, ale určitě ne slaďák. I když je hlavním hrdinou autistický chlapec, rozhodně to není hra tak úplně o autismu (aby nedošlo k mýlce). Líbili se mi především "Tonda Blaník" Marek Daniel a Eliška Křenková. V Kalichu je představení brzy a na dlouho dopředu vyprodané (min.slušná místa), takže zkoušejte nebo budete mít štěstí a náhodu uvidíte nějaké ze zájezdových představení, jako se mi to povedlo tento týden. A maminku na tohle s větší dávkou opatrnosti vzít můžete.

Poutník (soubor kolonie hrající v MeetFactory)
Návštěvu tohoto představení nechám na vás, ale za mě palec lehce dolů. Ne, že by to bylo vysloveně špatně, ale (krom jiného) obrovská rychlost, kterou všechny tři herečky chrlí text Elfriede Jelinek, vás přinutí veškerou energii spotřebovat na jeho zachycení, takže i když se vám to povede, na nějaké zamyšlení se nebo pokochání se už nezbývá síla, ani čas. Video si můžete pustit trošku zzppoommaalleenněě, žel divadlo ne-e. Škoda.

A to je pro dnešek vše. Příště výstavy a knížky. Nějaké fotky najdete na nádražním fejzbůčku, více k inscenacím v mých hodnocení na serveru i-divadlo.cz.

Pan prezident oznámí, resp. už oznámil, že bude příští rok znovu kandidovat a k této příležitosti se hodí asi nejlépe tato písnička. Víte co je to pasy, pane redaktore?


Info

Opuštěné nádraží

Foto © Zdeněk Malinský

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Opuštěné nádraží: karafiáty a samet

Zdeněk Malinský 24.08.2019

Geometrie posvátného prostoru, umění a revoluce v Portugalsku a Československu i výstava pro metalisty Art-Brut-All.

Opuštěné nádraží: pozdrav z chátrajícího hotelu

Zdeněk Malinský 21.07.2019

Nejen kulturou živ je člověk. Potravu pro chuťové pohárky, žaludek, oči, uši i duši najdete na 11. ročníku Čajomírfestu.

Opuštěné nádraží: únorově v březnu

Zdeněk Malinský 16.03.2019

Pozdně únorové vydání věnuje přednosta divadlu. Všechna představení viděl, vše se dá doporučit nebo alespoň vzít do úvahy.

Opuštěné nádraží: fotky, mráz a slevy

Zdeněk Malinský 26.01.2019

Gisèle Freund a Timm Rautert v pražském Domě fotografie v Revoluční ulici, novoroční slevvy na kulturu a další doporučení.

Opuštěné nádraží: svátky, uhlí a pára

Zdeněk Malinský 23.12.2018

Jeden rychlý pozdrav z momentálně zachumeleného nádraží. V rozhlasu praská, výstavy, divadlo, občas knihy, film, architektura.

Opuštěné nádraží: novoroční výhledy

Zdeněk Malinský 14.01.2018

Přednosta nerekapituluje, rozhlíží se do budoucna. Výstavy, galerie, Vladimír Renčín, Sedmičky Josefa Lady v Tenčícím domě a spoustu dalších...

Opuštěné nádraží: podzimní last minute

Zdeněk Malinský 21.10.2017

Vydejte se ještě asi 150 m opačným směrem na Betlémské náměstí do Galerie Jaroslava Fragnera na výstavu Zaha Hadid Architects: Unbuilt...

Opuštěné nádraží: srpnové toulky

Zdeněk Malinský 19.08.2017

Na Kampě se určitě zajděte podívat na výstavu dámských bot Manolo Blahnika (znáte ze seriálu Sex ve městě) a na Werichovu vilu v sousedství.

Opuštěné nádraží: veskrze novoroční

Zdeněk Malinský 15.01.2017

Po Novém roce se vždy zvýší frekvence reklam na prostředky na hubnutí, proti kouření a vše kolem sport a fitness. Opuštěné nádraží novoročně.

Opuštěné nádraží: Vánoce na kolejích

Zdeněk Malinský 25.12.2016

Sníh, koledy, přání? Na Silvestra si můžete naposledy prohlédnou Slovanskou epopej Alfonse Muchy. Pak poletí do Japonska a za Krtečkem do Číny.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace