Články / Offtopic / / Z nádraží

Opuštěné nádraží: už nakupujete dárky?

Opuštěné nádraží: už nakupujete dárky?

Zdeněk Malinský | Články / Offtopic / / Z nádraží | 07.12.2014

"Omluvte, prosím, zpoždění..." (znáte z našich železnic), byl jsem teď 14 dní u Aloise Nebela v Jeseníku a jako kompenzaci se podělím o místní „gastro" tipy. Ennea caffé - tip ze scuk.cz a od Apačky nelhal. Být tam natrvalo, proskočím výlohou dovnitř a požádám o azyl. Minipivovar (zaujala desítka Březinka a černá čtrnáctka IPA), vila Elis a hotel Slovan.

Původně jsem chtěl přijít s menší dávkou tipů na vánoční dárky, ale zatím času dost a přinejhorším to „pořešíte" na benzínce před štědrovečerní večeří. Babí léto vystřídal babí podzim, trošku nás zaskočily první náznaky zimy, milovaný/nenáviděný president nám nedělá/dělá ostudu ve světě a když je nám to tak nějak jedno, děláme tím dobře svému zdraví a to doplníme o krapínek toho duševna (a snad i duchovna).

Před více než rokem a půl jsem tu lákal na Den opričníka, ale sám jsem na něm byl až nyní. Těšil jsem se moc, čekal jsem hodně a i to bylo překonáno. Karel Dobrý nebyl dobrý - byl výborný, skvělý, vynikající, famózní… Myslím, že slovo geniální ztratilo nadužíváním svou hodnotu, ale cena Radoka se nedává jen tak pro nic za nic, že? Prostě tohle musím vidět ještě alespoň jednou. Highly recomended.

Někdo má švába na mozku, leckdo v domě, Petr Nikl ve dejvické Ville Pellé, ale nebojte, jde o šváby robotické a talentované. Švábení tu bude do 10. ledna 2015.

Někdy v sukni - Umění 90. let se jmenuje výstava 14 umělkyň, které se prosadily v 90. letech na české scéně. Není náhodou, že mnohé byly žačkami tehdejšího rektora AVU Milana Knížáka. (Dům U Zlatého prstenu, do 8.3.2015)

Že komiks není jen Čtyřlístek nebo tvorba pro děti chce přesvědčit výstava Krakonošové aneb česká komiksová špička v Trutnově. V místní galerii do 30. prosince.

Ústecké muzeum připravilo k 25. výročí sametové revoluce výstavu Jak se žilo za Husáka (do 3/2015). Je rozdělena do témat bydlení, nakupování a konzum, volný čas a výchova. Něco jako Retro v tv, ale na vlastní oči.

Nuselský most slouží dopravě 40 let a Národní technické muzeum o něm přichystalo výstavu. Na Letné k vidění do října příštího roku.

Je libo fotečky? Světová premiéra monumentálního projektu This Place. 12 světových fotografů a jejich pohled na Izrael a Západní břeh Jordánu k vidění v Doxu do 2.3.2015. Lašské muzeum v Kopřivnici aktuálně nabízí Sudkovský půlrok "Z Beskyd", ale k vidění jsou zde i díla Zdeňka Buriana a dalších místních rodáků. Průřez fotografickou tvorbou 20.století převážně českých autorů přináší výstava Dvojexpozice - Sbírka Pražského domu fotografie v Galerii hlavního města Prahy. Do 1. 2. 2015 v Revoluční ulici.

Pár kousků z prken divadelních. Hana Holišová září v brněnském muzikálu Papežka, vousatá Babička Jiřího Pechy se vrací na divadelní prkna Husy na provázku. Umělecky nadstandardní je kladenská adaptace filmu Noční motýl v režii Daniela Špinara. K nadprůměrným patří i Dům bez Boha ve Švandově divadle. V Praze láká diváky do hledišť denně 60 divadel, tedy je z čeho vybírat - dle autorů, herců a hereček, témat i divadelních scén.

A nakonec hudba. Pražské jaro oslaví v příštím roce 70. narozeniny. Zaujalo-li vás něco z programu a chcete-li pro sebe nebo jako dárek, moc dlouho neváhejte, předprodej bude zahájen 12. prosince v 10:00 hodin.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Opuštěné nádraží: karafiáty a samet

Zdeněk Malinský 24.08.2019

Geometrie posvátného prostoru, umění a revoluce v Portugalsku a Československu i výstava pro metalisty Art-Brut-All.

Opuštěné nádraží: pozdrav z chátrajícího hotelu

Zdeněk Malinský 21.07.2019

Nejen kulturou živ je člověk. Potravu pro chuťové pohárky, žaludek, oči, uši i duši najdete na 11. ročníku Čajomírfestu.

Opuštěné nádraží: únorově v březnu

Zdeněk Malinský 16.03.2019

Pozdně únorové vydání věnuje přednosta divadlu. Všechna představení viděl, vše se dá doporučit nebo alespoň vzít do úvahy.

Opuštěné nádraží: fotky, mráz a slevy

Zdeněk Malinský 26.01.2019

Gisèle Freund a Timm Rautert v pražském Domě fotografie v Revoluční ulici, novoroční slevvy na kulturu a další doporučení.

Opuštěné nádraží: svátky, uhlí a pára

Zdeněk Malinský 23.12.2018

Jeden rychlý pozdrav z momentálně zachumeleného nádraží. V rozhlasu praská, výstavy, divadlo, občas knihy, film, architektura.

Opuštěné nádraží: novoroční výhledy

Zdeněk Malinský 14.01.2018

Přednosta nerekapituluje, rozhlíží se do budoucna. Výstavy, galerie, Vladimír Renčín, Sedmičky Josefa Lady v Tenčícím domě a spoustu dalších...

Opuštěné nádraží: podzimní last minute

Zdeněk Malinský 21.10.2017

Vydejte se ještě asi 150 m opačným směrem na Betlémské náměstí do Galerie Jaroslava Fragnera na výstavu Zaha Hadid Architects: Unbuilt...

Opuštěné nádraží: srpnové toulky

Zdeněk Malinský 19.08.2017

Na Kampě se určitě zajděte podívat na výstavu dámských bot Manolo Blahnika (znáte ze seriálu Sex ve městě) a na Werichovu vilu v sousedství.

Opuštěné nádraží: březnové a divadelní

Zdeněk Malinský 12.03.2017

Počátek veškeré lásky, Karel Kryl a jeho příběh a písničky zpívané v němčině. Tlustý přednosta testuje divadelní tipy na vlastním těle.

Opuštěné nádraží: veskrze novoroční

Zdeněk Malinský 15.01.2017

Po Novém roce se vždy zvýší frekvence reklam na prostředky na hubnutí, proti kouření a vše kolem sport a fitness. Opuštěné nádraží novoročně.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace