Články / Offtopic / / Z nádraží

Opuštěné nádraží: veskrze novoroční

Opuštěné nádraží: veskrze novoroční

Zdeněk Malinský | Články / Offtopic / / Z nádraží | 15.01.2017

Po Novém roce se vždy zvýší frekvence reklam na prostředky na hubnutí, proti kouření a vše kolem sport a fitness. To mi připomnělo, že letos bude Noc reklamožroutů 24. února v Kině Lucerna a 4. března v Brně (Fléda).

Kdož jste nestihli vězte, že na mistra art deca Horejce můžete až do konce ledna (29.). Vstup zdarma je na dvě výstavy GHMP v Colloredo-Mansfeldském paláci: Radek Brousil: Černá a bílá ve fotografii (do 22. ledna), Alena Kotzmannová: Králík a královna (do 29. ledna).

V Národním muzeu (krom stálých expozic) můžete v Nové budově NM na výstavu Jiří Sozanský - 1969 rok zlomu (do 22. 1.) tématem děl je Jan Palach. Stejný den na stejném místě končí výstava návrhů z architektonicko-umělecké soutěže na podobu Památníku Jana Palacha. Národní galerie má v rubrice "last minute" Celník Rousseau (do 15. 1.), Cranach ze všech stran (končí 22.1.).

Do Rock Café můžete nejen na rock nebo kávu, ale i výstavu. Momentálně tam je Lusi Lu: 13laster 13itches (do 31. 1.). Pražská plynárenská zve na výstavu Motivy českého symbolismu a secese Pohádka. Galerie Smečky, Ve Smečkách, (do 28. 1.), klienti mají vstup zdarma.

Kdo má rád fotografie, jistě pravidelně chodí do Leica Gallery Prague ve Školské. Nyní je tam Avantgardní fotograf Jaromír Funke (do 29. 1.). Z nabídky Národního technického muzea vybírám končící Od plamene k LEDu. Vývoj elektrického světla (do 29. ledna) a Civitas Carolina aneb stavitelství doby Karla IV. (do 5. února). Nemohu zapomenout ani na Ostře sledované vlaky (do 30. 4.).

Z divadelních tipů jeden hasičský: Hoří v MeetFactory. Nejlepší požár, co jsem kdy zažil. Minimální scéna, maximální zážitek. K dokonalosti chyběly jen větší plameny, kouř a smrad spáleniště. A trošku škoda, když je Mané hudební producentkou, že režisérka více ne(vy)užila hudbu, ruchy, hluky (tiché i v kontrastu hodně hlasité jako hluková stěna), klidně i světla a stroboskop. Tak jsem viděl ve středu. A těším se na brzkou návštěvu "pokračování" Sorokinova Opričníka, tentokrát ve VILE Štvanice.

A ještě! Pokud Ježíšek, Děda Mráz, Satan Klaus (nebo kdo u vás doma nosí dárky) neměl fantazii a nadělil peníze v obálce, můžete letos udělat výjimku a místo pravidelné výměny za koks nebo single malt whisky poříditi sobě "permanentku". Galerie hl.m. Prahy nabízí za 800 Kč roční kartu nebo si můžete zdarma zřídit 20% slevu. Tu dokonce můžete mít s vlastní podobiznou, jaké mám já (viz foto).

Národní galerie to má trošku složitější: roční vstupenku, Klub přátel NG nebo Společnost přátel NG. Vyberte, co vám nejlépe vyhovuje. Něco podobného má i Muzeum Kampa.

Naposledy se to s videi nepovedlo - George Michael zemřel a Mariah Carey zradila technika na silvestrovském vystoupení. Dnes pro jistotu nehudební - krátký studentský film Noemi Valentíny.


Info

Opuštěné nádraží

Foto © Zdeněk Malinský

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Opuštěné nádraží: karafiáty a samet

Zdeněk Malinský 24.08.2019

Geometrie posvátného prostoru, umění a revoluce v Portugalsku a Československu i výstava pro metalisty Art-Brut-All.

Opuštěné nádraží: pozdrav z chátrajícího hotelu

Zdeněk Malinský 21.07.2019

Nejen kulturou živ je člověk. Potravu pro chuťové pohárky, žaludek, oči, uši i duši najdete na 11. ročníku Čajomírfestu.

Opuštěné nádraží: únorově v březnu

Zdeněk Malinský 16.03.2019

Pozdně únorové vydání věnuje přednosta divadlu. Všechna představení viděl, vše se dá doporučit nebo alespoň vzít do úvahy.

Opuštěné nádraží: fotky, mráz a slevy

Zdeněk Malinský 26.01.2019

Gisèle Freund a Timm Rautert v pražském Domě fotografie v Revoluční ulici, novoroční slevvy na kulturu a další doporučení.

Opuštěné nádraží: svátky, uhlí a pára

Zdeněk Malinský 23.12.2018

Jeden rychlý pozdrav z momentálně zachumeleného nádraží. V rozhlasu praská, výstavy, divadlo, občas knihy, film, architektura.

Opuštěné nádraží: novoroční výhledy

Zdeněk Malinský 14.01.2018

Přednosta nerekapituluje, rozhlíží se do budoucna. Výstavy, galerie, Vladimír Renčín, Sedmičky Josefa Lady v Tenčícím domě a spoustu dalších...

Opuštěné nádraží: podzimní last minute

Zdeněk Malinský 21.10.2017

Vydejte se ještě asi 150 m opačným směrem na Betlémské náměstí do Galerie Jaroslava Fragnera na výstavu Zaha Hadid Architects: Unbuilt...

Opuštěné nádraží: srpnové toulky

Zdeněk Malinský 19.08.2017

Na Kampě se určitě zajděte podívat na výstavu dámských bot Manolo Blahnika (znáte ze seriálu Sex ve městě) a na Werichovu vilu v sousedství.

Opuštěné nádraží: březnové a divadelní

Zdeněk Malinský 12.03.2017

Počátek veškeré lásky, Karel Kryl a jeho příběh a písničky zpívané v němčině. Tlustý přednosta testuje divadelní tipy na vlastním těle.

Opuštěné nádraží: Vánoce na kolejích

Zdeněk Malinský 25.12.2016

Sníh, koledy, přání? Na Silvestra si můžete naposledy prohlédnou Slovanskou epopej Alfonse Muchy. Pak poletí do Japonska a za Krtečkem do Číny.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace