Články / Reporty

OTK křtili desku jak Brno

OTK křtili desku jak Brno

Broněx | Články / Reporty | 29.03.2014

Rozčtvrtit se. Nebo se rozdělit na ještě více částí. To bylo to nejlepší, co mohl člověk udělat v Brně ve čtvrtek 27. března. Velký benefit na Veganfest s Gattacou a Telefonem v čele, Hentai Corporation, Mňága a Žďorp pro nostalgiky a v Kabinetu Múz křest nové desky OTK. Rožnovští punkáči Telefon dokonce původně měli být jak ve Vegalité, tak v Kabinetu Múz, ale na křtu OTK nakonec nehráli. Ať už byly důvody jakékoli, kapela vyškrtnutá z line-upu den před akcí vždycky trochu naštve. No nic, v mých silách byl jen jeden koncert.

Sejdou se takhle kytarista z Unny, basák z Or a kytarista z Human Steak na bicí a zpívají písničky o Brně. To není začátek špatného vtipu, to je Vlněna. Dalo by se tomu říkat i superskupina, jestli tenhle výraz nezanikl v sedmdesátých letech. V Kabinetu vystoupila Vlněna s akustickým setem, dvě španělky, mandolína a xylofon. Prý takhle hrají „občas a výjimečně“, ale já mám na jejich akustická vystoupení asi nějakou smůlu nebo štěstí. Kapelu oceňuju už jen pro ten nápad a ideu písní spojených pocitem z konkrétních míst a vyrůstajících z lásky k hnusu i kráse města, které maká a kde se na hlaváku setkávají železa ze sedmi směrů. I přesto jsem vzpomínal na jediný koncert, kdy jsem Vlněnu viděl v elektrifikované palbě.

Staří harcovníci OTK si na první večer malého turné ke křtu nové desky nevybrali Brno náhodou - vinyly sice zapomněli v Praze, ale cédéčka Atentát na Wericha, která pokřtili kluci z Vlněny, do batohu k buzole přibalili neomylně. Podstatné ale bylo, že OTK mají aktuálně víc než parádní formu. Zběsilý bubeník Víťa se před koncertem vždycky rozcvičuje kliky na pěstech, což asi mluví samo za sebe, basa všechno drží pohromadě, klávesy dodávají celkovému zvuku neotřelé barvy a nádherně hutně nakřáplý zvuk kytary Ondry Ježka asi nikdy nepochopím. Nové i starší songy jsou jednoznačně hitovky a kdo to neví, o moc přichází. Jak dlouho že už jsou OTK na scéně? Zeptej se svýho srdce, jak moc jsi starej.

Info

OTK + Vlněna
27. 3. 2014, Kabinet Múz, Brno

foto © Vrbaak

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Výlet k hraniciam hluku. A trochu ďalej. (Hluková mystéria 2021)

Lucia Banáková 22.09.2021

Občas sa mi zdá, že všetko v Ostrave je zvláštne vyvážené ako napríklad tá tvrdá práca divokou zábavou...

Na maximum (Mighty Oaks)

Anna Kubínová 11.09.2021

Zatímco sérií prvních skladeb si tak trochu testují atmosféru a starají se především o to, aby se koncert rozběhl, postupně se uvolní.

Duchovní obroda barokem a jazzem (Svatováclavský hudební festival 2021)

Veronika Mrázková 09.09.2021

Blažíková má andělský hlas, je mistryní koloratur a strofické skladby rytíře Adama Michny z Otrokovic jsou v jejím podání přístupné a srozumitelné.

Zahradní slavnost aneb Sharpe 2021

Michal Pařízek 06.09.2021

Sharpe byl slavností, v níž se nadšení a zaujetí pořadatelů násobilo s radostí návštěvníků, což přineslo jiskřivý ohňostroj zážitků. Tady jsem doma, mohl bych být.

Strašidelnej zadek v podzemí: Spooky Butt 3

Minka Dočkalová 06.09.2021

Výstava uzavírá trilogii vyjadřující se k absolutní tělesnosti člověka. Instalací nejde projít, aniž by se nás bezprostředně dotkla. Je totiž o nás všech.

Setkání v sadu - Osmý světadíl. Být či nebýt. (Pelhřimovy 2021)

Václav 05.09.2021

Jedeme s otcem zakladatelem Bratrem Orffem, Lukášem Novotným, dva dny před zahájením a kocháme se výhledy po krajině...

Lázeňské dvojhránky 2021 (Maminka)

Veronika Havlová, Viktor Palák 01.09.2021

Céline Sciamma využila období korony k natočení intimní, křehké a trochu mystické miniatury, v níž, jak je u autorky zvykem, objevujeme svět z ženské perspektivy.

Pro tělo, duši i bránici (Respect Festival 2021)

Akana 31.08.2021

A protože zlověstné předpovědi o dešti a zimě se zdaleka nenaplnily, Respect byl opět kouzelným setkáním s pestrou hudbou a přátelskými lidmi, na jaké jsme už léta zvyklí.

Lázeňské dvojhránky 2021 (Ne!)

Veronika Havlová, Viktor Palák 31.08.2021

Tentokrát se Anna ujala i jedné ze dvou hlavních rolí v příběhu dvojice, která si během zhruba šesti let, co ji sledujeme, projde takovou vlastní vztahovou křížovou cestou.

KVIFF 2021: Na cestě a Memoria

Lukáš Masner 29.08.2021

Patrně mým největším favoritem letošního ročníku bylo iránské drama Na cestě sedmatřicetiletého debutanta Panaha Panahiho.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace