Články / Seriály

Pod pultem Kabinetu Jakub König

Pod pultem Kabinetu Jakub König

redakce | Články / Seriály | 13.09.2021

Jakub König nedávno se svým triem Kittchen rozšířil řady fullmooních alb o Puls. A krom nakupování desek v Kabinetu hlavně rád hraje. Ještě aby ne, kuchyně asi praštila do nosu každého, kdo tam kdy hrál. "V Brně znám pár hezkejch míst na koncert. Ale nejradši hraju v Kabinetu Múz. Mám rád místní kuchyni, co voní v backstagi, posedávání s kafem za velkejma výlohama, v tom plonkovým čase před hraním. A dlouhatánský debaty venku po koncertech. Přátelská enkláva v srdci moravskýho velkoměsta." Co byste si podle něj měli po večírku odnést v náručí kromě potlachu?

Air - 10 000 Hz Legend
František Řezníček mi tuhle desku pustil jednoho slunečnýho dne v Děčíně. Pronikavej jas se mi pevně propojil s prvním trackem týhle krásný nahrávky, Electronic Performers. Klid. Mír. Děčín. Dodneška to tam všechno je.


Astronautalis - Pomegranate
Na klip k Trouble Hunters jsem narazil jen pár dní před Astronautalisovým vystoupením na Sedmičce. Bylo to prudký vzplanutí. Během vystoupení padly některý z mejch dlouho udržovanejch předsudků o tom, jak může vypadat koncert. Chlápek s laptopem, mikrofonem a šátkem v zadní kapse, kterej během prvních pár tracků vletí mezi lidi. Klouby na rukou omlácený od nízkýho stropu podia. Velká a intenzivní inspirace pro vznik první desky Kittchena.


Nick Cave & The Bad Seeds - Murder Ballads
Když tohle album vyšlo, bylo mi osmnáct. Chodil jsem po Český Lípě po kamarádech a sháněl, jestli ho někdo nemá na kazetě, že bych si ho přehrál. Nikdo neměl, nakonec se mi ho ale povedlo někde vydyndat. Byla to moje první deska Nicka Cavea, začátek dlouhýho romantickýho vztahu, kterej trvá doteď.


Floex - Samorost 3
K deskám Floexe se vždycky dostanu dlouho po tom, co je nahraje. Nějak propásnu tu první vlnu a pak jsem vždycky překvapenej. Doma teď s Maruškou hrajeme na tabletu hry od studia Amanita Design. K některým Floex dělal hudbu. A tak zatímco dcerka kliká, já v úžasu poslouchám ty krásný skladby, který ze hry vzlínaj jako pára.


Kalle - Live from the Room
Střídmá a krásná deska. Mám moc rád s jak minimálníma prostředkama stavěj Kalle svý křehký a přenádherný melodický paláce. Kytara a zpěv. Nepotřebuješ víc. Velká lekce z úspornosti.


Květy - Květy Květy
Květy mám moc rád. Jen si je musím dopřávat po kapkách. Jeden čas mne stresovala frekvence, se kterou Martin a spol. vydávaj konstantně vynikající alba. Nestíhal jsem to poslouchat, natož integrovat. Na Květy Květy jsem asi zase nějak srovnal tempo a hodně se mi ta jejich kytice trefila do noty.

Info

Kabinet Records

Fb obchodu
Ig obchodu

Kittchen živě:
Kittchen (křest alba Puls) + Jan Fic
15. 9. 2021 20:00
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Tak daleko, tak blízko: Ivo Cicvárek (Živo)

redakce 05.02.2023

Na desce Morytáty a romance se podílelo celkově osmnáct hudebníků, ale vyhlédnout z okna jsme nechali jen principála.

Protokol: Alex Maas (The Black Angels)

redakce 03.02.2023

Austin, Texas. Psychedelie. The Black Angels. A protokol v podání frontmana. A koncert už za pár dní.

Kult: Television – Marquee Moon

Michal Pařízek 31.01.2023

Na památku Toma Verlaina odemykáme text, který vyšel k desce Television – Marquee Moon ve Full Moonu #130.

Vstupní prohlídka: Brighter Days

redakce 30.01.2023

Okolo corového základu kapela mísí prvky post-rocku, math-rocku, midwest ema a dalších stylů, zabalených ale do vcelku měkčího zvuku a citlivého projevu.

Nejlepší texty Full Moonu 2022

redakce 29.01.2023

Stejně jako v loňském roce, i letos vybíráme to nejlepší z celoroční úrody a nabízíme je k počtení i online.

Nejlepší texty Full Moonu 2022: „Everybody´s fly“ (Song story Blondie – Rapture)

Karel Veselý 29.01.2023

Slovo „rapture“ má v americké angličtině výraznou náboženskou spojitost. U amerických fundamentalistů označuje poslední vzkříšení, které nastane, až se Kristus vrátí na zem.

Nejlepší texty Full Moonu 2022: Now it’s time for you to cherish (Tour report Billow)

Jakub Zbořil 28.01.2023

Reporty z turné jsou jedním z oblíbených žánrů, který v posledních letech téměř zcela vymizel. Velmi se povedl veselské trojici Billow, ze šňůry po Japonsku.

Nejlepší texty Full Moonu 2022: Příběhy v tanci

Maria Pyatkina 26.01.2023

Čiperná a usměvavá Ann Van den Broek nám po představení prozradila, že šlo o napodobování jejího dlouholetého kamaráda Toma Barmana – frontmana kapel Deus a Taxi Wars.

Nejlepší texty Full Moonu 2022: Partnerství jako alchymistická laboratoř (Irena a Vojtěch Havlovi)

Aneta Kohoutová 25.01.2023

S Irenou a Vojtou Havlovými se potkáváme v čajovně v den oslavy Vojtových šedesátin. Je horké květnové odpoledne, když se ve dveřích objeví dvojice s obrovskými hudebními nástroji na zádech...

Nejlepší texty Full Moonu 2022: Cesty do centra dění (Michal Nanoru)

František Formánek 24.01.2023

Popsat v krátkosti Michala Nanoru není snadné, tak to vezmu osobně... Rozhovor.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace