Články / Seriály

Pod pultem Kabinetu Jakub König

Pod pultem Kabinetu Jakub König

redakce | Články / Seriály | 13.09.2021

Jakub König nedávno se svým triem Kittchen rozšířil řady fullmooních alb o Puls. A krom nakupování desek v Kabinetu hlavně rád hraje. Ještě aby ne, kuchyně asi praštila do nosu každého, kdo tam kdy hrál. "V Brně znám pár hezkejch míst na koncert. Ale nejradši hraju v Kabinetu Múz. Mám rád místní kuchyni, co voní v backstagi, posedávání s kafem za velkejma výlohama, v tom plonkovým čase před hraním. A dlouhatánský debaty venku po koncertech. Přátelská enkláva v srdci moravskýho velkoměsta." Co byste si podle něj měli po večírku odnést v náručí kromě potlachu?

Air - 10 000 Hz Legend
František Řezníček mi tuhle desku pustil jednoho slunečnýho dne v Děčíně. Pronikavej jas se mi pevně propojil s prvním trackem týhle krásný nahrávky, Electronic Performers. Klid. Mír. Děčín. Dodneška to tam všechno je.


Astronautalis - Pomegranate
Na klip k Trouble Hunters jsem narazil jen pár dní před Astronautalisovým vystoupením na Sedmičce. Bylo to prudký vzplanutí. Během vystoupení padly některý z mejch dlouho udržovanejch předsudků o tom, jak může vypadat koncert. Chlápek s laptopem, mikrofonem a šátkem v zadní kapse, kterej během prvních pár tracků vletí mezi lidi. Klouby na rukou omlácený od nízkýho stropu podia. Velká a intenzivní inspirace pro vznik první desky Kittchena.


Nick Cave & The Bad Seeds - Murder Ballads
Když tohle album vyšlo, bylo mi osmnáct. Chodil jsem po Český Lípě po kamarádech a sháněl, jestli ho někdo nemá na kazetě, že bych si ho přehrál. Nikdo neměl, nakonec se mi ho ale povedlo někde vydyndat. Byla to moje první deska Nicka Cavea, začátek dlouhýho romantickýho vztahu, kterej trvá doteď.


Floex - Samorost 3
K deskám Floexe se vždycky dostanu dlouho po tom, co je nahraje. Nějak propásnu tu první vlnu a pak jsem vždycky překvapenej. Doma teď s Maruškou hrajeme na tabletu hry od studia Amanita Design. K některým Floex dělal hudbu. A tak zatímco dcerka kliká, já v úžasu poslouchám ty krásný skladby, který ze hry vzlínaj jako pára.


Kalle - Live from the Room
Střídmá a krásná deska. Mám moc rád s jak minimálníma prostředkama stavěj Kalle svý křehký a přenádherný melodický paláce. Kytara a zpěv. Nepotřebuješ víc. Velká lekce z úspornosti.


Květy - Květy Květy
Květy mám moc rád. Jen si je musím dopřávat po kapkách. Jeden čas mne stresovala frekvence, se kterou Martin a spol. vydávaj konstantně vynikající alba. Nestíhal jsem to poslouchat, natož integrovat. Na Květy Květy jsem asi zase nějak srovnal tempo a hodně se mi ta jejich kytice trefila do noty.

Info

Kabinet Records

Fb obchodu
Ig obchodu

Kittchen živě:
Kittchen (křest alba Puls) + Jan Fic
15. 9. 2021 20:00
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

10 + 1 = Mathijs Steels (Shht)

redakce 03.07.2022

Space rock nové generace? Tak se někdy píše o belgické pětici Shht, která staví na syntetických basových linkách, noisu nebo krautrocku. V MeetFactory za pár dní...

Vstupní prohlídka: Beach Bum

redakce 27.06.2022

Devadesátkami ovlivněné surfrockové písničky nasáklé trávou, pařbami i oblíbenými filmy z VHS. Vstupní prohlídka na Prýglu.

10 + 1 = Hana Kotková

redakce 12.06.2022

Trvale usídlená ve Švýcarsku absolvovala celou řadu turné po celém světě po boku Yehudi Menuhina či Alberta Lysyho. Jedenáct oblíbených skladeb Hany Kotkové.

Pořadatelská: Richard Michalik (Hviezdne noci)

redakce 10.06.2022

Richard Michalik je dramaturgem akce, která mění formát a místo vícedenního festivalu nabídne jednodenní přehlídku. Slikback nebo Ziúr v třináctitisícovém městečku? Panečku!

Vstupní prohlídka: Sunbrella

redakce 06.06.2022

David Žbirka zblízka aneb co dělá a co si myslí o současném světě. Sunbrella už brzo na festivalu Metronome Prague. Melancholic love.

Tak daleko, tak blízko: Maja Milner (Makthaverskan)

redakce 02.06.2022

Makthaverskan po letech vydali nové album För Allting, nabízející 60s jangle i melancholický darkgaze. A my jsme oslovili zpěvačku Maju Milner, aby vyhlédla ze svého okna a řekla nám...

10 + 1 = Sean Nicholas Savage

redakce 30.05.2022

... a jeho výběr oblíbených písniček je neméně pestrý a působivý, stejně jako komentáře k nim. Dobrý poslech, uvidíme se na Smíchově!

Kam na rajz s Dominikou Prokopovou

redakce 27.05.2022

Dominiku Prokopovou si můžete pamatovat coby někdejší příležitostnou dopisovatelku Full Moonu z divadelních sálů, a tak není náhodou, že od roku 2015 je také ředitelkou Festivalu Habrovka.

Radio FMz: Marina Herlop, Rina Sawayama i nová Santigold

Kateřina Cumin, Zuzana Malá, Maria Pyatkina 25.05.2022

Povznešené pártošky i éterické víly. Nové tracky z posledních dní opět nabízí dámskou volenku, vybírejte.

Tak daleko, tak blízko: David Pomahač

redakce 23.05.2022

Zpěvák, skladatel a multiinstrumentalista v dubnu vydal u Minority Records druhou sólovku Neviditelný, kterou pokřtí v pražském Café V lese.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace