Články / Seriály

Pod pultem Kabinetu Jakub König

Pod pultem Kabinetu Jakub König

redakce | Články / Seriály | 13.09.2021

Jakub König nedávno se svým triem Kittchen rozšířil řady fullmooních alb o Puls. A krom nakupování desek v Kabinetu hlavně rád hraje. Ještě aby ne, kuchyně asi praštila do nosu každého, kdo tam kdy hrál. "V Brně znám pár hezkejch míst na koncert. Ale nejradši hraju v Kabinetu Múz. Mám rád místní kuchyni, co voní v backstagi, posedávání s kafem za velkejma výlohama, v tom plonkovým čase před hraním. A dlouhatánský debaty venku po koncertech. Přátelská enkláva v srdci moravskýho velkoměsta." Co byste si podle něj měli po večírku odnést v náručí kromě potlachu?

Air - 10 000 Hz Legend
František Řezníček mi tuhle desku pustil jednoho slunečnýho dne v Děčíně. Pronikavej jas se mi pevně propojil s prvním trackem týhle krásný nahrávky, Electronic Performers. Klid. Mír. Děčín. Dodneška to tam všechno je.


Astronautalis - Pomegranate
Na klip k Trouble Hunters jsem narazil jen pár dní před Astronautalisovým vystoupením na Sedmičce. Bylo to prudký vzplanutí. Během vystoupení padly některý z mejch dlouho udržovanejch předsudků o tom, jak může vypadat koncert. Chlápek s laptopem, mikrofonem a šátkem v zadní kapse, kterej během prvních pár tracků vletí mezi lidi. Klouby na rukou omlácený od nízkýho stropu podia. Velká a intenzivní inspirace pro vznik první desky Kittchena.


Nick Cave & The Bad Seeds - Murder Ballads
Když tohle album vyšlo, bylo mi osmnáct. Chodil jsem po Český Lípě po kamarádech a sháněl, jestli ho někdo nemá na kazetě, že bych si ho přehrál. Nikdo neměl, nakonec se mi ho ale povedlo někde vydyndat. Byla to moje první deska Nicka Cavea, začátek dlouhýho romantickýho vztahu, kterej trvá doteď.


Floex - Samorost 3
K deskám Floexe se vždycky dostanu dlouho po tom, co je nahraje. Nějak propásnu tu první vlnu a pak jsem vždycky překvapenej. Doma teď s Maruškou hrajeme na tabletu hry od studia Amanita Design. K některým Floex dělal hudbu. A tak zatímco dcerka kliká, já v úžasu poslouchám ty krásný skladby, který ze hry vzlínaj jako pára.


Kalle - Live from the Room
Střídmá a krásná deska. Mám moc rád s jak minimálníma prostředkama stavěj Kalle svý křehký a přenádherný melodický paláce. Kytara a zpěv. Nepotřebuješ víc. Velká lekce z úspornosti.


Květy - Květy Květy
Květy mám moc rád. Jen si je musím dopřávat po kapkách. Jeden čas mne stresovala frekvence, se kterou Martin a spol. vydávaj konstantně vynikající alba. Nestíhal jsem to poslouchat, natož integrovat. Na Květy Květy jsem asi zase nějak srovnal tempo a hodně se mi ta jejich kytice trefila do noty.

Info

Kabinet Records

Fb obchodu
Ig obchodu

Kittchen živě:
Kittchen (křest alba Puls) + Jan Fic
15. 9. 2021 20:00
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Žebříčky Full Moonu: Očekávání roku 2022

redakce 16.01.2022

Co čekat od příštího roku? Někdo je opatrný, někdo nepoučitelný optimista. Shodneme se ale na tom, že...

Žebříčky Full Moonu: hudební weby roku 2021

redakce 15.01.2022

Loni jsme ve velkém upřednostňovali magazín The Quietus a portál Pitchfork coby zdroje hudebních novinek, přesahů i souvislostí, letos je výběr pestřejší.

Žebříčky Full Moonu: koncert/festival roku 2021

redakce 14.01.2022

Koncertní sezóna roku 2021 byla velmi nestandardní, ale kdo hledá, najde. Naši redaktoři vzpomínají...

Žebříčky Full Moonu: videoklip roku 2021

redakce 13.01.2022

Víření těl, lap dance na ďáblově klíně a tanec u tyče, za který by se nemusela stydět ani FKA twigs. Páči sa.

Žebříčky Full Moonu: objev roku 2021

redakce 12.01.2022

Gruzínská elektronika, skotské dudy, vietnamský rap, tenhle žebříček je jako tlustá kuchařka plná receptů z celého světa.

Žebříčky Full Moonu: song roku 2021

redakce 11.01.2022

Které písničky adorují mileniální guilty pleasures, které poslouží jako k odchodu do důchodu a které nás rozpláčou jako staré kočky?

Žebříčky Full Moonu: album roku 2021

redakce 10.01.2022

Nejlepší desky loňského roku? Celkové pořadí redakce Full Moonu už známe, jak ale hlasovali jednotliví redaktoři a redaktorky?

Žebříčky Full Moonu: interpret*ka roku 2021

redakce 09.01.2022

Komu patřil rok 2021? Redaktoři Full Moonu a jejich blízké okolí rekapitulují proběhlý rok ve výročních žebříčcích. Vybíráme progresivní jména i kapely, které dokáží se ctí stále vydávat nový matierál.

To nejlepší z komiksů za rok 2021

3DDI3, Martin Šinkovský 30.12.2021

To nejlepší z filmové produkce loňského roku jsme si prosvištěli včera, dnes se zaměříme na zejména tuzemskou komiksovou produkci, která nabízí nemalé čtenářské zážitky.

To nejlepší z filmových zážitků v roce 2021

redakce 29.12.2021

... a výběr se to sešel pestrý jako animovaná zahrada od Břetislava Pojara. Blockbustery i artovky.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace