Články / Seriály

Pod pultem Kabinetu Dan Dudarec

Pod pultem Kabinetu Dan Dudarec

redakce | Články / Seriály | 14.04.2022

Dan Dudarec má coby šéf labelu Minority Records k vinylům velmi vřelý vztah, ostatně vydal jich hezkou řádku a nejen vinylů, za všechny uveďme jména jako Hidden Orchestra, Floex, Khoiba, Manon meurt, Beata Hlavenková nebo Zabelov Group. Vazba na distro Kabinetu múz je tedy zřejmá. „Prozatím se nedá úplně říct, že bych byl v Brně jako doma, budiž mi výmluvou úmorná cesta autem, která mě dlouhá léta od podobných výprav jihovýchodním směrem odrazovala. Loňským létem došlo ke zlomu a já tak dostal příležitost okusit výtečnou a všemi vychvalovanou veganskou kuchyni Die Küche, konečně se setkat face to face s Jirzou a pohovořit o společný vášni – vinylech, jak jinak.“ Záznam onoho rozhovoru nemáme, pár tipů z nabídky kabinetního krámku ano.

Codeine – Barely Real
Někdy v raných devadesátkách stojím před strahovskou Sedmičkou s čistou kazetou v ruce a čekám na Karla Buriánka s prosbou o nahrání alba Codeine. Otec Chrise Brokawa se velmi mýlil, když mu tvrdil, že tak pomalá hudba nebude nikoho bavit. Zpětně velký dík, Karle.


Into Another – Ignaurus
Vydáním tohohle alba v roce 1994 způsobili Revelation Records nejednomu fanouškovi jejich katalogu pořádný šok. Buďto jste Into Another milovali, nebo ignorovali a scéna byla rozdělená půl na půl. Jejich koncert v únoru 1996 v Roxy jsem propásl, dost možná i záměrně, zřejmě jsem v té době patřil ke druhé polovině a cestu k nim si našel až později.


Low – Double Negative
S Low jsem již od alba The Curtain Hits the Cast a o to těžší bylo přijmutí stylového rozkročení a výrazně rockovějších aranží s prvním albem u Sub Popu. Z desky Double Negative mám stejně nejradši skladbu Dancing And Fire, odkazující na nejlepší období Low okolo nahrávek Secret Name a Things We Lost in the Fire.


Sonic Youth – Washing Machine
Po jednom večírku před lety jsem usedl doma k počítači a napsal srdceryvnou zprávu na kapelní e-mail s nabídkou na vydání sedmipalce. Nevím, jestli zpráva dosáhla cíle svého určení, nebo zůstala nepřečtená, skončila v koši nebo spamu. S pravděpodobností hraničící s jistotou ale vím, že krátce po odeslání e-mailu se Kim rozhádala a rozvedla s Thurstonem a kapele byl brzy konec. Velká škoda nevyužité příležitosti, mohli jsme singl s velkou parádou pokřtít v Café V lese.

Info

Kabinet Records
Fb obchodu
Ig obchodu

foto © se svolením Kabinet Records

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Pořadatelská: Adam Martiška (Habrovka)

redakce 29.05.2023

Festival Habrovka svou atmosférou navozuje pocit velkého pikniku a je určen pro malé i velké diváky. Pár otázek, pár odpovědí. A pár kroků ke svatému Františkovi.

Douška vydavatelská: Daniel Kozlík (Analog Freaks)

redakce 26.05.2023

Co vydalo a co chystá slovenské hardcore-punkové vydavatelství Analog Freaks?

Pořadatelská: Broněk Slezák (MišMaš párty)

redakce 24.05.2023

Těšíme se na 28. ročník MišMaš párty, ke které v redakci chováme velké sympatie, a povídáme si o ní s jedním z organizátorů.

Vstupní prohlídka: I Love You Honey Bunny

redakce 22.05.2023

I Love You Honey Bunny se vrátili z evropského turné s novou deskou. Ještě je můžete zastihnout v Praze, Brně i jinde.

10 + 1 = Emilija Đorđević (Koikoi)

redakce 21.05.2023

Koikoi pocházejí z různých prostředí, ale mají společný cíl, totiž dělat hudbu propojující underground a mainstream.

Šejkr #105: Joyride

Michal Pařízek 19.05.2023

„Počkej, moje DJka Karin je Češka, musím vás hned seznámit.“ S Richardem Fosterem si povídáme v tallinnském klubu Uus Laine, kolem nás prochází rapper Bemz...

Pořadatelská: Barbora Šubrtová (#5PROSTOR)

redakce 17.05.2023

Dnes ji můžete snadno vystopovat za programem holešovického Výstaviště, a to nejen za akcí #5PROSTOR, která je zrovna na svém začátku.

Pořadatelská: Tengri (Martin Průša)

redakce 08.05.2023

Pražskou skupinu Tengri můžete znát z koncertních pódií, ale projevují se i mimo ně, tedy pořadatelsky, jakkoliv se sami za promotéry nepovažují.

Šejkr #104: Kouzla paradoxů

Michal Pařízek 05.05.2023

Řeč dojde i na Marka Stewarta, smutná novinka o jeho odchodu vylezla ven zrovna během bratislavské akce. Vzpomenu si na desku Citizen Zombie, říkám to Bobovi a společně se tomu…

Douška vydavatelská: Cosmir Production

redakce 02.05.2023

Je to jako když vám někdo řekne, že se jde projít, ale pak vás zavede do zcela neznámého lesa.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace