Články / Seriály

Pod pultem Kabinetu Dan Dudarec

Pod pultem Kabinetu Dan Dudarec

redakce | Články / Seriály | 14.04.2022

Dan Dudarec má coby šéf labelu Minority Records k vinylům velmi vřelý vztah, ostatně vydal jich hezkou řádku a nejen vinylů, za všechny uveďme jména jako Hidden Orchestra, Floex, Khoiba, Manon meurt, Beata Hlavenková nebo Zabelov Group. Vazba na distro Kabinetu múz je tedy zřejmá. „Prozatím se nedá úplně říct, že bych byl v Brně jako doma, budiž mi výmluvou úmorná cesta autem, která mě dlouhá léta od podobných výprav jihovýchodním směrem odrazovala. Loňským létem došlo ke zlomu a já tak dostal příležitost okusit výtečnou a všemi vychvalovanou veganskou kuchyni Die Küche, konečně se setkat face to face s Jirzou a pohovořit o společný vášni – vinylech, jak jinak.“ Záznam onoho rozhovoru nemáme, pár tipů z nabídky kabinetního krámku ano.

Codeine – Barely Real
Někdy v raných devadesátkách stojím před strahovskou Sedmičkou s čistou kazetou v ruce a čekám na Karla Buriánka s prosbou o nahrání alba Codeine. Otec Chrise Brokawa se velmi mýlil, když mu tvrdil, že tak pomalá hudba nebude nikoho bavit. Zpětně velký dík, Karle.


Into Another – Ignaurus
Vydáním tohohle alba v roce 1994 způsobili Revelation Records nejednomu fanouškovi jejich katalogu pořádný šok. Buďto jste Into Another milovali, nebo ignorovali a scéna byla rozdělená půl na půl. Jejich koncert v únoru 1996 v Roxy jsem propásl, dost možná i záměrně, zřejmě jsem v té době patřil ke druhé polovině a cestu k nim si našel až později.


Low – Double Negative
S Low jsem již od alba The Curtain Hits the Cast a o to těžší bylo přijmutí stylového rozkročení a výrazně rockovějších aranží s prvním albem u Sub Popu. Z desky Double Negative mám stejně nejradši skladbu Dancing And Fire, odkazující na nejlepší období Low okolo nahrávek Secret Name a Things We Lost in the Fire.


Sonic Youth – Washing Machine
Po jednom večírku před lety jsem usedl doma k počítači a napsal srdceryvnou zprávu na kapelní e-mail s nabídkou na vydání sedmipalce. Nevím, jestli zpráva dosáhla cíle svého určení, nebo zůstala nepřečtená, skončila v koši nebo spamu. S pravděpodobností hraničící s jistotou ale vím, že krátce po odeslání e-mailu se Kim rozhádala a rozvedla s Thurstonem a kapele byl brzy konec. Velká škoda nevyužité příležitosti, mohli jsme singl s velkou parádou pokřtít v Café V lese.

Info

Kabinet Records
Fb obchodu
Ig obchodu

foto © se svolením Kabinet Records

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vstupní prohlídka: Jay Delver

redakce 30.11.2022

Čtěte o hraní v kapele i o fungování světa.

Preview: Alhambra Monkey Week 2023

Michal Pařízek 24.11.2022

Lákadlem budiž pohled do line-upu, ale i vidina vlahého přelomu podzimu a zimy v Andalusii. Pojďme.

Vstupní prohlídka: Earie

redakce 23.11.2022

Debutový singl Paralysed je souhrou různých kytarových zvuků a efektů navozujících temnou atmosféru, která je jádrem nahrávky.

Pod pultem Kabinetu Ricardo Delfino

redakce 16.11.2022

Ricarda Delfina jsme našli nečekaně za výlohou brněnského Kabinetu múz. Poslouchejme s ním, podporujme kluby!

Preview: Le Guess Who? 2022

redakce 08.11.2022

Poslední ochutnávkou budiž tradiční Spotify playlist, ale protože návštěva Utrechtu není „pouze“ o koncertech, tak nabízíme ještě několik dalších lákadel.

Vstupní prohlídka: M¥ss Keta

redakce 08.11.2022

Co chce vždycky najít v backstagi? A jak vlastně vypadá její život na turné? Čtěte vstupní prohlídku italské rapperky, Venuše milánské klubové scény.

Vstupní prohlídka: Cold Venus Revisited

redakce 03.11.2022

Cold Venus Revisited se dali dohromady v Česku, jejich kořeny ale sahají od severu Ruska až po Turecko. Dystopie, existencialismus, melancholie.

Tak daleko, tak blízko: Kryštof Kříček (Haru, fyield)

redakce 01.11.2022

Zajděte se podívat na pražský křest projektu fyiel, a podívejte se na svět i očima Kryštofa Kříčka v naší rubrice Tak daleko, tak blízko.

10 + 1 = Daniel Brandt (Brandt Brauer Frick Ensemble)

redakce 29.10.2022

Minimalismus ovlivněný technem, ten si říká o živé provedení, ovšem projekt Brandt Brauer Frick se rozrostl do podoby živého akustického souboru.

Tak daleko, tak blízko: Lizz Wright

redakce 26.10.2022

Dnešní Toulavou kameru uvádí Lizz Wright, oceňovaná vokalistka, která na sklonku října zahraje na festivale JazzFestBrno.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace