Články / Seriály

Pod pultem Kabinetu Martin Konvička

Pod pultem Kabinetu Martin Konvička

redakce | Články / Seriály | 18.08.2022

Při další zastávce v brněnském Kabinetu múz jsme natrefili na místního hudebníka Martina Konvičku (Blue Uandi, Cotatcha Orchestra, Martin Konvička trio), který tu chodí nejen za požitky duchovními, ale i tělesnými. „Není moc míst na světě, kde si dáte točený matéčko, CBD joint, veganskej gastrozážitek, kterej uspokojí i kdejakýho vyhraněnýho karnivora, pak si koupíte nějakej zajímavej vinyl a večer ještě dáte koncert z neobvykle napráskanýho programu. Tohle všechno se dá v jednom hodně v pohodě dni stihnout v Kabinetu, což se docela zásadně vymyká standardu hudebního klubu. Zažil jsem v Kabinetu řadu idylických dní, večerů i nocí, několik let jsem žil přímo naproti v nejvyšším okně, sedával jsem na římse (zcela ilegální – neříkat majitelům) a odolával pokušení (někdy úspěšně) jít dolů.“ I když se níže zaobíráme vinyly, které si můžete v Kabinetu pořídit, aby vám rozparádily sbírku, z řečeného je zřejmé, že klub na Sukově ulici není jen distrem nebo klubem, nýbrž oázou.

Sevdaliza – Shabrang
Poslední album téhle meta-femme je zhruba podobně skvělý jak její předešlý releasy. Imaginativní hudba, krásná rovnováha mezi produkcí a přirozeností, skvělej hlas a aktivistická message její tvorby mě baví a inspiruje.


Arca – Kick i
Arcu mi poprvé pustila kamarádka, že by se mi to mohlo líbit – což je většinou předzvěst failu. Tady to byl naopak radikální úspěch. Tohle album je první z teď už kompletního cyklu pěti dalších Kicků (i-iiiii), a kdybych měl odhadovat, jak bude znít hudba v budoucnosti, bude to dost podobný tomu, co Arca dělá už nějakou dobu. Naprosto nekompromisně geniální produkce, nesvázanost, hravost a hloubka k tomu…


Eartheater – Phoenix: Flames Are Dew Upon My Skin
Nejvíc hot současná singer-songwriter, vysoce cením jak její hudbu, tak styl. Ať udělá jakejkoliv track, její zpěv a melodie jsou okamžitě rozpoznatelný a zapamatovatelný, ačkoliv se pohybuje někde v prostoru nad žánrovýma omezeníma.


Billie Holiday – Lady in Satin
Úplně nemusím americkej písňovej kýč ve formě Franka Sinatry a Judy Garland, ale Billie to z nějakýho důvodu naprosto věřím. Je to retro, který má super atmosféru. A navíc nevím, kam se poděl ten extrémně zábavnej trend mít součástí orchestru taky sbor – takovej ten zvuk z otvíráku Krkonošských pohádek. Hrozně dobrý.

Info

Kabinet Records
Fb obchodu
Ig obchodu

foto © se svolením Kabinet Records

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Protokol: Lauren Ruth Ward

redakce 22.03.2023

Marylandská rodačka bývá označována jako spojení Janis Joplin, Florence Welch nebo Courtney Barnett, její písně jsou neúprosně přímočaré a otevřené. Co ji formovalo?

Preview: Rewire 2023

Zuzana Malá 22.03.2023

Jedním z hlavních lákadel festivalu Rewire je vystoupení Fever Ray, kterým jsme věnovali i titulní stranu březnového Full Moonu. Ale nebudou zdaleka sami.

Tak daleko, tak blízko: Mickael Le Goff

redakce 21.03.2023

Jeho tvorbu si můžeme vychutnat v rámci Spectaculare v jedinečném audiovizuálním projektu Sphere v pražském Planetáriu. Ve kterých křivkách se Mickael také prochází?

Vstupní prohlídka: Vassilena Serafimova

redakce 19.03.2023

Jednou z premiér letošního Spectaculare bude vystoupení francouzské producentky Chloé s bulharskou multiinstrumentalistkou Vassilenou Serafimovou. Seznamte se!

Full Moon Stage 2023: Zouj

redakce 18.03.2023

Představte si, že se z duhové horské dráhy v Mario Kart náhle propadnete do strašidelného domu, který vytváří hyperpopový vesmír plný experimentálních a futuristických zvuků.

Full Moon Stage 2023: Jack Ladder

redakce 17.03.2023

Od roku 2005 vydal pět alb, obsáhnuvších svěží folk, nervní šedesátkové blues, gotický elektropop, novovlnné tendence i nápadité synthpopové melodie.

Full Moon Stage 2023: Flash Amazonas

redakce 16.03.2023

Pod jménem Flash Amazonas se skrývá artpopová dvojice rozkročená mezi Japonskem a Kolumbií.

Tak daleko, tak blízko: Barbora Hora

redakce 09.03.2023

Koho jiného se zeptat na tipy, kam zajít ve štatlu? Bary i kérky, vybírejte.

10 + 1 = Melissa Aldana

redakce 08.03.2023

Jihoamerická saxofonistka se představí v rámci festivalu JazzFestBrno a nám představila své zásadní hudební inspirace.

Vstupní prohlídka: Colour of the Sky

redakce 28.02.2023

Neúspěch jako odrazový můstek k něčemu novému? To je hlavní myšlenka debutové nahrávky multiinstrumentalisty Michaela Marka. Optali jsme se víc.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace