Články / Sloupky/Blogy

Pomalý spěch Arms and Sleepers

Pomalý spěch Arms and Sleepers

blueskin | Články / Sloupky/Blogy | 11.03.2014

Málokterá zahraniční kapela se může chlubit takovou přízní tuzemských hudebních fanoušků jako americká dvojice Arms and Sleepers. Poprvé u nás koncertovala v roce 2009 a od té doby na Česko nezapomíná při plánování žádného ze svých evropských turné. Letos se k nám podívá už poosmé - v sobotu 15. března zahrají v Praze na Sedmičce. Lépe by ale bylo psát pouze v jednotném čísle. Aktuální turné totiž absolvuje pouze polovina dvojice. Mirza Ramic ovšem slibuje odehrát i bez svého kolegy Maxe Lewise plnohodnotnou show, kterou navíc jako u předchozích vystoupení A/A/S podpoří bohatá videoprojekce.

Shodou okolností se nadcházející koncert uskuteční přesně po roce od jejich poslední pražské návštěvy. Ramic s Lewisem tehdy v Paláci Akropolis předskakovali Bohren & der Club of Gore, letošní koncert už bude zase o jejich vlastní tvorbě. Ta bývá nejčastěji označována jako fúze trip-hopu a ambientu, pozorné ucho ale ve skladbách objeví prvky žánrů v rozpětí od post-rocku přes IDM až po chillwave.

Pověstná je pracovitost Arms and Sleepers - za dobu své sedmileté existence stihli vydat pět dlouhohrajících alb a více než dvojnásobný počet EP a singlů. Kromě toho také remixují (např. EF či Caspian) a ve svém portfoliu mají též ozvučení řady reklam a krátkých filmů. Po tvůrčí pauze, která trvala po většinu loňského roku, se dvojice opět vrhla do psaní skladeb. Předzvěstí nového alba je singl Hurry Slowly, který vyšel počátkem března a zdarma si ho mohli stáhnout všichni, kdo si koupili v předprodeji vstupenky na koncert Arms and Sleepers v rámci právě probíhající evropské šňůry.

Hurry Slowly je téměř kvintesenciální skladbou A/A/S. Monotónní triphopovou rytmiku v ní doplňuje podmanivý ženský vokál, béčková Unshield zase připomene zlatou éru evropského downtempa, kdy jména jako Kid Loco či Boards of Canada kralovala alternativním hudebním hitparádám. Arms and Sleepers patří ke kapelám, které hudební Babylón neobohacují o nové, dosud neslyšené výrazy, ve zvoleném žánru se ale pohybují naprosto suverénně. A je celkem jedno, zda a kolikrát jste je v minulosti viděli. Tak jako dobré jídlo nebo dobrý sex, dá se i hudba A/A/S konzumovat téměř v libovolném množství.

Info

Live: Arms And Sleepers (us)
15. 3. 2014 20:00, Strahov 007, Praha

http://armsandsleepers.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Šejkr #88: Zůstaň tu tak dlouho, jak chceš…

Michal Pařízek 23.09.2022

„Dávejte pozor na podlahu,“ zazní ve chvíli, kdy nečekaně došlápnu na ztvrdlé bahno umístěné na podlaze setmělé instalace thajsko-amerického multimediálního umělce Korakrita Arunanondchaie.

Šejkr #87: Pěna dní

Michal Pařízek 09.09.2022

Na chodníku za zdí Prezidentské (Grasalkovičovy) zahrady sbírám první letošní kaštan. Sakra, já to věděl.

Šejkr #86: Nepopsaný papír

Michal Pařízek 26.08.2022

Původně jsem zamýšlel tenhle sloupek věnovat Joe Strummerovi, minulou neděli by mu bylo sedmdesát. Nakonec z toho vylezly poznámky o smutku a růžoví delfíni.

Brutal Assault 2022: pohlednice z dovolené

redakce 21.08.2022

Nastal čas na rekapitulaci toho nejlepšího, nejhlasitějšího, nejcivilnějšího i nejpompéznějšího. Headlineři, klubovky, jistoty, nečekané objevy.

Šejkr #85: Kde se to zastavuje?

Michal Pařízek 12.08.2022

Někdejší setrvačnost skončila na jaře 2020, od té doby – a s letošními událostmi možná ještě o to víc – člověku dochází, jak to bylo divné a snad i nesprávné.

Šejkr #84: „Je jedno, že spíš, ono si ťa to počká…“

Michal Pařízek 29.07.2022

„Do deseti let tady všichni shoříme.“ Ano, na zahrádce před Veletržním palácem padají i takovéto věty. Není se čemu divit.

Šejkr #83: Zázrak na letisku

Michal Pařízek 15.07.2022

„Když něco považuješ za zázrak, tak se toho jen tak nevzdáš,“ říká Michal Kaščák v rozhovoru pro bulletin festivalu Pohoda a moc dobře ví, o čem mluví.

Pohoda Festival 2022: To nejlepší

redakce 11.07.2022

Festival, na který jezdíme velmi často a ne pouze po jednotlivcích? Letos se vypravili i nováčci, vedle nich jsme oslovili i kamarády z řad médií nebo hudebníků, které jsme na…

Šejkr #82: Otevřete si okno

Michal Pařízek 01.07.2022

„Dunaj s Bittovou, Nick Cave, Mňága. Během dvou dní. Devadesátky jsou zpět. Když si nezapomenu vzít léky, bude to pěkný týden,“ nechal se Jindřich Šídlo, smál jsem se dvacet minut.

Za polárním kruhem hudby (Kora et le Mechanix)

prof. Neutrino 24.06.2022

Nabízí se aluze na slavné album Eskimo (1977) konceptualistů The Residents, kteří na něm zpracovali život inuitské vesnice. Expedice: Má láska aneb Le Pole Nord.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace