Články / Seriály

Pořadatelská: Adam Martiška (Habrovka)

Pořadatelská: Adam Martiška (Habrovka)

redakce | Články / Seriály | 29.05.2023

"Festival Habrovka svou atmosférou navozuje pocit velkého pikniku a je určen pro malé i velké diváky. Pestrý program pak představuje neoposlouchané kapely a neokoukaná divadelní představení, zajímavý doprovodný program a řadu dalšího. Jsme festival, který si na nic nehraje. Na zahradě kostela sv. Františka kousek od rušné Budějovické na vás čeká něco zcela jiného, než na co jste u hudebních festivalů zvyklí." Pobavili jsme se s jedním z organizátorů Adamem Martiškou.


Co chystáte další dny a týdny?
To jasné - Habrovku! Po prvním roce, kdy jsem na Habrovce nandaval kuskus, jsem se loni přesunul a udělal nový web, zajistil předprodej a další drobnosti. Letos už dělám teamleadera, takže všechny otravuju s tím, co nám hoří, co je třeba, a nasávám za běhu, na co jsme ještě mohli zapomenout. Do toho mi – kromě nandavání kuskusu, naběračku už jsem předal –samozřejmě zůstaly radosti z loňska. Takže si beru dovolenou, aby všechno proběhlo tak, jak má.

Jaký koncert tě v poslední době nadchnul?
Dost mě překvapila kapela Pam Rabbit, kterou jsem si poslechl na letošním United Islands. Jsem historicky předpojatý při poslechu kapel, které zpívají v češtině, ale musím říct, že mě kapela nadchla, a doufám, že se nám ji podaří ukořistit na příští ročník Habrovky. Na stejném festivalu jsem stihnul zpěvačku Eugénie z Francie. Zaskočilo mě, jak dokázala z podmanivých tónů přejít snad až do drum'n'bass rytmů, které mě zvedly z deky a já nemohl jinak než provětrat kyčle. Super!


Když se podíváš na koncerty jiných promotérů, koho bys šel podpořit, koho je nutné vidět a slyšet?
Hmm, to se těžko doporučuje, protože sto lidí, sto chutí. Nicméně já bych se letos rád podíval na festival Metronome. Aurora, Moderat, Bratři a MYDY na jednom místě? Splněný sen! Možná bych tady to místo využil ještě k apelu na organizátory, producenty a zvukaře akcí – prosím, méně hluku je často, většinou více hudby. Vím o sobě, že jsem citlivější na hlasitou produkci, nicméně často je to k nevydržení i se špunty. Díky, že nás nenecháte ohluchnout.

Jaký máš vztah k sociálním sítím?
Dobrý sluha, špatný pán. Facebook se mi podařilo pár měsíců zpět smazat a jsem za to rád. Sice nemám takový přehled o eventech a hůř se mi prodávají zbytečnosti v domácnosti bez Marketplace, ale jde s tím žít. Osobně moc nesdílím, používám je spíš jako zdroj inspirace, eventů, zpráv a značek nebo kapel, které mě zajímají. Základem je za mě vypnutí notifikací, jinak člověka pohltí a vymanit se je těžší, než se zdá.

Kam nejraději chodíš na jídlo?
Preferuju jídla bez masa a tím se mi taky výběr zužuje. Bydlím nicméně v Pražském Karlíně, takže mám luxus v tom, že výběr je poměrně slušný. Dhaba Beas, Etapa, Veggie Garden, Dvorek Karlín a Polévkárna u metra Křižíkova jsou moje časté „go-to” podniky. Taky ale miluju bruselskou bagetu z Bageterie. Ten modrý sýr, co do ní dávají, bych mohl jíst každý den. Samosebou maminčina a babiččina kuchyně nemá konkurenci.

Info

Festival Habrovka
2. + 3. 6. 2023
Habrovka, Praha
Fb událost

foto © se svolením Adama Martiška

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Pořadatelská: Michal Wróblewski

redakce 03.10.2023

Letošní heslo festivalu Jazz Goes to Town / Jazz jde městem, který proběhne na sedmi různých místech v Hradci Králové, je Vlny Radosti. Co na to dramaturg akce?

Kam na rajz s kolektivem crave

redakce 02.10.2023

Crave si neklade limity, just pure love for the music. Craving raving? Rave at crave.

Tak daleko, tak blízko: Kaja Draksler

redakce 28.09.2023

Stala se letošní rezidentkou královehradeckého festivalu Jazz Goes to Town a v jeho rámci uvede speciální koncert.

Pořadatelská: Karolína Horáková (Melodka)

redakce 27.09.2023

Brněnský hudební klub Melodka čeká stěhování, ale taky nabitá sezóna ve stávajících „starých“ prostorech.

Tak daleko, tak blízko: Chris Corner (IAMX)

redakce 24.09.2023

V projektu IAMX se potkávají neučesané taneční beaty s uhlazenými melodiemi. Jak uhlazené je jeho okolí, kam chodí na kávu a kde se rád baví?

Vstupní prohlídka: 2in2out

redakce 23.09.2023

Černobílý záznam koncertu Wese Montgomeryho? Jazzová tradice, aktuální trendy, experiment. Nová generace tuzemského jazzu.

Tak daleko, tak blízko: Lukáš Dřevjaný (oxoo)

redakce 21.09.2023

Druhý večer Lunchmeat Festivalu uvede světovou premiéru projektu s názvem DOOM'D, který vytvořil pražský techno badatel Trauma společně s vizuálním umělcem oxoo.

Pořadatelská: Tomáš Jirsa (LITR)

redakce 20.09.2023

Rozhovor s členem kolektivu Hlubina, který druhým rokem připravuje hudební a zvukový program LITRu. A má spoustu tipů.

Tak daleko, tak blízko: Vojtěch Radakulan

redakce 19.09.2023

Vojtěch Radakulan je umělec pohybující se v oblastech volného umění, architektury a interaktivní počítačové grafiky. Conference on nothing in arts and science už za pár dní.

Kam na rajz se Zdenkou Bodor

redakce 12.09.2023

Rovněž působí jako ředitelka festivalu Music is..., což je akce, kvůli které jsme ji oslovili, aby nám o ní řekla pár slov. Nezůstalo jen u toho.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace