Články / Seriály

Pořadatelská: Broněk Slezák (MišMaš párty)

Pořadatelská: Broněk Slezák (MišMaš párty)

redakce | Články / Seriály | 24.05.2023

"Kombinace punkového přístupu, pečlivé volby hudebního programu zahrnující známé, ale i neobjevené kapely české i zahraniční scény, a lokace představující polorozpadlý statek Ústsko v Bílých Karpatech dokázaly vytvořit silný dojem," psala Veronika Miksová o svém prvním kontaktu s MišMaš párty. A tenhle dojem vznikal i u dalších našich redaktorek a redaktorů, kteří na statek zavítali. Těšíme se na 28. ročník, povídáme si o něm s jedním z organizátorů Broňkem Slezákem.

Co chystáte další dny a týdny? Jeden dva špíly?
Mimo MišMaš nic dalšího neplánujeme a teď, necelý měsíc před akcí, finišujeme se všemi přípravami. Co se týká samotného festivalu, nechci vypíchnout nějaké jméno, protože mám rád všechny, které jsme pozvali. Když už, tak se přiznám, že mě fakt moc baví nová deska Fandy Holého, toho bych si nechtěl nechat ujít.


Jaký koncert tě v poslední době nadchnul?
Máme dvě malé děti a práce, takže si po koncertně mimořádně bohatých předcovidových letech dávám i nadále celkem dietu a spíš bych mohl dát dlouhý seznam, na co jsem chtěl jít a nějak to úplně nedopadlo. Každopádně jsem dal pražský koncert londýnských Girls in Synthesis. Měl jsem na ně totiž spadeno na MišMaš, ale letos to nakonec bohužel nedopadlo, tak jsem chtěl aspoň vidět, jak moc mě to bude mrzet. A upřímně mě to mrzí hodně. Klasický anglický punk, trochu postpunk, i ty více elektro skladby do toho parádně zapadaly. Pořád je to, třeba oproti poslední desce Fontaines D.C., hodně syrové a nejvíc jsem z toho měl pocit, že něco takového mi vlastně strašně moc chybělo. Tak snad příště.

Když se podíváš na koncerty jiných promotérů, koho bys šel podpořit, koho je nutné vidět a slyšet?
V Praze chodím na akce Silver Rocket, což je pro mě kombo – koncert + kamarádi a pivo. Obdivuju Heartnoize, kteří jedou jako blázen, a fandím všem, kteří se do organizování koncertů pouští mimo centra a neztratí energii a nadšení ani po letech.

Jaký máš vztah k sociálním sítím?
Když se tvůj volný čas smrskne jen na krátké časové úseky nebo pozdní večer, kdy jsi totálně vyřízený, tak se ze sjíždění sociálních sítí snadno stane jeden z mála relaxů. Facebook je takový standard a pořád mi přijde, že coby informační kanál na koncerty a akce je nejlepší, byť se i v tomhle pro mě nesmyslně komplikuje. Pořídil jsem si i Twitter, vždycky jsem byl velký konzument informací a tady sleduju lidi, kteří podle mě mají co říct. Takže vidím, jak to i tam jde do háje, stejně jako ten Facebook, a jak to do člověka valí tunu nesmyslů jen proto, aby vydržel co nejdéle a konzumoval reklamu. Tak jsme se rozhodli, že asi bude pro festival nejlepší vrátit se zpět ke starým dobrým mailům.

Kam nejraději chodíš na jídlo?
Poté, co loni zavřeli mého oblíbeného Vodoucha (nový majitel baráku, kompletní rekonstrukce, výpověď z nájmu), nemám jasného favorita. I když to tam šlo s jídlem taky dolů, člověk se tam cítil jako doma. Aktuálně tak asi nejčastěji dávám Pho dai viet, protože to mám kousek a doma se na nudlích jednomyslně shodneme. A samozřejmě když jedeme na východ, tak musím zmínit Bistro Na kopci, které sídlí na statku, kde bývá MišMaš.

Info

MišMaš párty
16.–⁠17. 6. 2023
statek Ústsko, Bojkovice
Fb událost

foto © se svolením Bronislava Slezáka

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Pořadatelská: Michal Wróblewski

redakce 03.10.2023

Letošní heslo festivalu Jazz Goes to Town / Jazz jde městem, který proběhne na sedmi různých místech v Hradci Králové, je Vlny Radosti. Co na to dramaturg akce?

Kam na rajz s kolektivem crave

redakce 02.10.2023

Crave si neklade limity, just pure love for the music. Craving raving? Rave at crave.

Tak daleko, tak blízko: Kaja Draksler

redakce 28.09.2023

Stala se letošní rezidentkou královehradeckého festivalu Jazz Goes to Town a v jeho rámci uvede speciální koncert.

Pořadatelská: Karolína Horáková (Melodka)

redakce 27.09.2023

Brněnský hudební klub Melodka čeká stěhování, ale taky nabitá sezóna ve stávajících „starých“ prostorech.

Tak daleko, tak blízko: Chris Corner (IAMX)

redakce 24.09.2023

V projektu IAMX se potkávají neučesané taneční beaty s uhlazenými melodiemi. Jak uhlazené je jeho okolí, kam chodí na kávu a kde se rád baví?

Vstupní prohlídka: 2in2out

redakce 23.09.2023

Černobílý záznam koncertu Wese Montgomeryho? Jazzová tradice, aktuální trendy, experiment. Nová generace tuzemského jazzu.

Tak daleko, tak blízko: Lukáš Dřevjaný (oxoo)

redakce 21.09.2023

Druhý večer Lunchmeat Festivalu uvede světovou premiéru projektu s názvem DOOM'D, který vytvořil pražský techno badatel Trauma společně s vizuálním umělcem oxoo.

Pořadatelská: Tomáš Jirsa (LITR)

redakce 20.09.2023

Rozhovor s členem kolektivu Hlubina, který druhým rokem připravuje hudební a zvukový program LITRu. A má spoustu tipů.

Tak daleko, tak blízko: Vojtěch Radakulan

redakce 19.09.2023

Vojtěch Radakulan je umělec pohybující se v oblastech volného umění, architektury a interaktivní počítačové grafiky. Conference on nothing in arts and science už za pár dní.

Kam na rajz se Zdenkou Bodor

redakce 12.09.2023

Rovněž působí jako ředitelka festivalu Music is..., což je akce, kvůli které jsme ji oslovili, aby nám o ní řekla pár slov. Nezůstalo jen u toho.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace